Препратките към другия форум

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Препратките към другия форум

Мнение от stamen »

Много бих желал пишещите тук да не използват в темите си линкове към форума "На риба", защото голяма част от потребителите не са регистрирани там. Дразнещо е да не можеш да прочетеш темата само защото колегата не си е направил труда да копира написаното, а не да дава линк.
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от hypperion »

...а и невъзможността за регистрация допълнително усложнява ситуацията
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Да не говорим , че усилието да копнеш линка или да копнеш текста е едно и също...... :roll:
Аз лично съм молел колеги да не го правят.Странното е , че те пък от своя страна се сърдят и си мислят , че някой се заяжда с тях...
hobie revolution 13
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

На мен пък, понякога линковите там ми се отварят, понякога- не ми се отварят :D В момента не ми се отварят, та и аз съм за целите текстове... :D :D 8)
Има обаче и друг момент, понякога тези линкове касаят доста обширни материали, понякога и над 10 страници от различни теми и дебати, та не винаги това с директните текстове е по-удачно :idea: :wink:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

IDA написа:
Има обаче и друг момент, понякога тези линкове касаят доста обширни материали, понякога и над 10 страници от различни теми и дебати, та не винаги това с директните текстове е по-удачно :idea: :wink:
Е в този случей съм съгласен отчасти.И аз съм го правил :oops: .Само , че вече доста от форумите вече са скрити за нерегиистрирани .Но пак е някакво инфо ...
Но за илзетите е тъпо да се прави...
hobie revolution 13
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от hypperion »

IDA написа:Има обаче и друг момент, понякога тези линкове касаят доста обширни материали, понякога и над 10 страници..:
Няма никакъв проблем:
1. Копира се съдържанието в MS Word да речем
2. Кoнвертира се в pdf
3. Ъплоудва се (примерно в dox.bg) и се дава във форума само споделения линк за изтегляне
Друг е въпроса кой би отделил време и кой не - въпрос на личен избор.. :roll:
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

hypperion написа:
IDA написа:Има обаче и друг момент, понякога тези линкове касаят доста обширни материали, понякога и над 10 страници..:
Няма никакъв проблем:
1. Копира се съдържанието в MS Word да речем
2. Кoнвертира се в pdf
3. Ъплоудва се (примерно в dox.bg) и се дава във форума само споделения линк за изтегляне
Друг е въпроса кой би отделил време и кой не - въпрос на личен избор.. :roll:
Проба:

http://dox.bg/files/dw?a=27815c2faa
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от hypperion »

IDA написа: Проба:
http://dox.bg/files/dw?a=27815c2faa
Пробата е успешна., поне при мен. :D
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

hypperion написа:
Пробата е успешна., поне при мен. :D
Браво на мен :D :D :D

п.п. и на теб, колега :D 8)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Който чувства дискомфорт, може да се регистрира, а за този, който се намира в състояние на душевна хармония, това не е неибходимо! Според мен, не би трябвало да се стига до вариант за недопускане на препратки към други форуми, най-малко защото това е един вид цензура. Още повече, че навсякъде има свестни хора и е възможно информацията да е полезна. Аз лично, бих се регистрирал, точно по тази прична, ако не съм го направил. Положителните идеи(в най-различни форми) не са ничии патент.
Това е мнението ми, въпреки че не пиша в другия форум.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Проба и на снимчица:

http://dox.bg/files/dw?a=8c9ca7465c

8)
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Подобни случаи може да се разделят на ... вида:

-> когато линкът с препратката го пуска авторът на темата:
"Вижте какво написах там и там - цък линк ..."
Такива теми лично според мен трябва да се трият, защото ако въпросният потребител желае да сподели нещо с колегите си във ФМ, то да го направи и тук, а не като някой спам бот да сее линкове из форумите.

-> когато искате да цитирате тема или постинг от друг форум, но не сте авторът му и форумът предполага да имаш достъп за да видиш написаното, съответно ако сложите линк, които не всеки може да отвори, то би трябвало да копирате текста, като посочите кой е авторът + линк към оригиналът, ако все пак има потребители с достъп до там и биха желали да го видят в оригинал. Тук може да се повдигне въпросът за авторското право, съответно ако авторът на цитирания пост не разрешава да се цитира постингът/темата му, то тя не може да се пуска във ФМ без разрешението му.


Мисля си, че ако намерите някъде другаде по нашите форуми интересна тема, която е няма при нас, а би била интерсна, то може да поканим авторът на темата или постинга да го сподели и във ФМ.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Мунчо написа:Който чувства дискомфорт, може да се регистрира, а за този, който се намира в състояние на душевна хармония, това не е неибходимо! Според мен, не би трябвало да се стига до вариант за недопускане на препратки към други форуми, най-малко защото това е един вид цензура. Още повече, че навсякъде има свестни хора и е възможно информацията да е полезна. Аз лично, бих се регистрирал, точно по тази прична, ако не съм го направил. Положителните идеи(в най-различни форми) не са ничии патент.
Това е мнението ми, въпреки че не пиша в другия форум.
Аз подкрепям изцяло този пост ( като се изключи преамбюла, заключението с тенекийката, алегрото и алегро-модератото 8 8) :D )
Вярно , че е тъпо да се дава линк към тема в "излети" в друг форум; това според мен е недопустимо и дори обидно към съфорумниците(без значение в кой от от форумите).
От друга страна, радикалните изказвания по отношение на Форуми(големи групи хора, обединени по някакви общи признаци и интереси), също са изява на лош вкус и незачитаме на себеподобните,които не са от "ера, креда и триас" и всички също си имат позастаряващии или изперкали жени и тъщи-мохикани :mrgreen: Фундаменталния радикализъм, никога не е довел до по-добро кълване, или пък,тъщата да си отиде в един по-добър свят, без да се тръшка до последно...
Има форуми, в които постването на линкове към други форуми е ерес и е обект на рестрикции, прецизирани и съобразени със съфорумници с "двойно предназначение"; за щастие- тук не е така и наистина трябва да има ясен и точен регламент по отношение на линкове и т.н.
Аз, за разлика от колегата дето е пуснал тази тема, никога не бих правил разлика ...между сайта на примерно "Кевин Неш" или "наРибаком", като статут и разлика като качество и изключителност на тези саитове в мрежата :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”