Предложение- анкета (срок- до 30.04.2010г.)

Книга за препоръки и оплаквания.

Да бъдат ли изключени от Форума всички потребители, без нито едно мнение повечече от 30 дни?

Да
15
19%
Не
66
81%
 
Общо гласове: 81

Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Предложение- анкета (срок- до 30.04.2010г.)

Мнение от Бачо Илия »

Не е ли време, Форума да разтръска дървото и т.н. "мъртви души" да изпопадат от разните гнезда и клони. Предлагам анкета за гласуване, като предложение за разглеждане и вземане на решение от администратора и собственика на сайта(в частност Форума). :idea: Потребителите без мнения да бъдат изключени от Форума; за ново регистрираните а и изобщо, този срок да бъде 30 или 45 дни.
Много колеги ще кажат че видиш ли, всеки може да се регне пак и да напише нещо... каквото и да е! Да, така е, но все пак трябва да се почне от някъде и съм 99.99% сигурен че има и потребители, които въобще не са се логвали в акаунта си от момента на регистрацията си до сега, а и може да се направи опция такава регистрация да не е възможна повече от три пъти(примерно)! :idea: :idea:
Второто което предлагам е, "видимите" подфоруми да се сведът до минимум, щото "гостите" са комай повече от потребителите- няма лошо в това, но за тези които все пак пишем от време на време "по същество", по себе си знам че е малко дискомфортно и донякъде тъпо, изглеждащо отстрани... :wink:
Поздрави и Успех на всички!!!
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

У един други рибарски форум ,се намират хора ,които са с едни особенно развити компютърни възможности.(поне според тях).Правят се на велики използвайки думи като-юзери,ъпдеити и др. подобни,триещи мнения(неуместни) пак според тях,които не са от тяхната комппетенция даже.
Лично аз ,понякога нямам време,след като се върна от риба,да влезя във форума.Да не поставяме пред избор-РОБОЛОВА ИЛИ ФОРУМА.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Понякога след риболов и аз нямам време; по-точно сили и възможност да пиша по форумите :idea: То, донякъде и в тази връзка е тази тема :wink: :idea:
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

На първо четене не съм съгласен с това предложение. То трябва да се прецизира, като се имат предвид няколко неща:

- регистрирането във форума е свободно и само по себе си не задължава никого да пише.
- нелогично и неетично е да се дава "ултиматум" на колегите да пишат поне по едно мнение на определен период от време, че да им се запази акаунта. По една или друга причина, за някакъв срок от време на всеки се е случвало да не влиза изобщо във форума или пък съвсем преднамерено да не пише в него.
- позитивният ефект за форума от това да задължиш някой просто да написва от време на време нещо клони към нула.
- вярно е, че е неприятно едни да се напъват да пишат, а други - като гости, само да "попиват" информация. В този ред на мисли скриването на подфоруми ще повлече след себе си вълна от "кухи" регистрации. В резултат мераклиите да четат пак ще четат...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

Гласувах с "не", защото няма смисъл от предложението.
Имам предвид, че в момента има хора, които се скъсват от писане (предимно в офф-а) и все пак, от тях също нищо не научавам... така че защо да "дискриминираме" тези, които умно-или-не умеят да мълчат?
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Понякога да замълчиш пред очевидната идиотия на някоя тема е много по трудно отколкото да се изокаш и ти, като тая за очите например :wink:, а спамери дал бог!!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

При тези условия аз след август излитам от Форума - поне 35-40 дни ще съм без достъп до компютър, бидейки по риболов.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

В този си вид "ултиматимът" е неприемлив за мен. Най-малкото ситуацията, в която ще е babydoctor-ът, поставя под съмнение тази форма. Гласувах с "не". Преди 3-4 години, когато се регистрирах, пуснах един кратък репортаж и после мина доста време преди да успея пак да отида за риба и да има какво да напиша /специални благодарности на Митко/. Това бяха 2 месеца - заверки, сесия. Не съм спирал да следя форума, но като няма какво да напиша? Не обичам да вегетирам из офф-топика в паузите, а като новак тогава във форума имах много за четене и почти нищо за коментиране. :)
Може би концепцията наистина е добра, но самата форма на приложение трябва да се прецезира. :)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Палавелко
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 9:45
Местоположение: София

Мнение от Палавелко »

Нещо не мога да стопля...
Бачо Илия, с какво ти пречат потребителите, които четат а не пишат? И изобщо на кой пречат те?!

Извинявай, понеже казваш "не е ли време" и "трябва да се почне от някъде" а не си написал и става ясно, какво да се почне? и защо?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Аз няма да гласувам, защото с всеки изминал ден се убеждавам, че може би най-добре е човек да си трае или да си пише само глупости и всичко ще бъде ОК. Ако зададе някой неудобен въпрос или изкаже мнение, което не се хареса на някои, вместо да се отговори или дискутира следват нападки и обиди. Някои са по-обиграни :wink: и го правят по-финно, но пак ти подсказват, че това дето си го написал не е много желателно.
Голяма заблуда поне за мен беше, че като си написал и допринесъл много за форума можеш да си изказваш свободно мнението. Затова и намалих репортажите.
Та може би тия, които не пишат са прави за себе си. Те не си създават неприятели и никой не ги напада за нищо.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Сега, като чета темата, явно съм се изразил неправилно- имам в предвид липсата на какъвто и да е пост в 30-дневен срок след регистрацията, а не 30-дневно "неписане"по някое си време. Колкото до "попиването" на информация... доста чужди боклуци съм събрал по някои от големите водоеми, след пускането на тема в "излети", отделно липсата на място следващата седмица, цопкане с парашути, заметнати по 7-8 дънарки и т.н. По едно време бях решил да пускам "струмски" снимки, но пък репортажа си губи смисъла като се снима кофа с риби, камъни и парче вода. И не съм само аз така; повечето ми колеги и те са "така" и затова специално в този форум, не съм видял никой от тях да пусне излет; иначе...четът, щото от форума има какво да се научи... :!: 8) :D
Дано съм успял да обясня каква ми е мотивацията за пускането на тази анкета, без значение какъв ще е крайния резултат :idea: :wink:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Пълна безмислица !
Милен по-горе се е обосновал достатъчно ясно та няма с какво да го допълня освен че и в момента като се погледне най-отдолу се вижда колко потребителя са с мнения което пък от своя страна не е от кой знае каква важност и тъй . Нема , нема и на некой му хрумне да преобразува форума щот ви`ш ли нещо според него требва да е иначе :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

В правилата има една точка, която е напълно достатъчна:

3.1. Регистрации, които не са били активирани в рамките на 30 дни се изтриват.

В интерес на истината не съм проверявал чистил такива регистрации от доста време, ще го свърша при първа възможност. За момента не мисля, че е нужно да се трият и активирани регистрации, през които не е писано, май-малкото това с нищо няма да помогне за търсеният ефект, ако някои иска да чете все ще напише един два поста и ще продължи да го прави.
Скрием ли подфорумите за гости наистина ще се напълни с кухи регистрации, които по тази логика ще трябва да трием на всеки 30 дни, почнем ли да го правим ще стимулираме спама, защото хората с кухи регистрации ще искат да ги запазят, съответно ще напишат 1 - 2 безмислени поста, колкото да имат неща в актива и дотам.
Положителният ефект ще е минимален, а за сметка на това ще се увеличи спама.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Ще ви кажа нещо съвсем елементарно. Много често виждам как някои колеги с голяма охота отговарят на въпроси зададени от хора, които не са написали нищо във форума, а само питат. Аз лично винаги проверявам този който ме е попитал нещо в темата или на лични, какво е участието му във форума и отношението му към риболова, преглеждам и галерията му :lol: . Ако този човек заслужава отговор според моите виждания, го получава.
Аватар
Vincent Hanna
Мнения: 1427
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:47
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Vincent Hanna »

naso написа:Ще ви кажа нещо съвсем елементарно. Много често виждам как някои колеги с голяма охота отговарят на въпроси зададени от хора, които не са написали нищо във форума, а само питат. Аз лично винаги проверявам този който ме е попитал нещо в темата или на лични, какво е участието му във форума и отношението му към риболова, преглеждам и галерията му :lol: . Ако този човек заслужава отговор според моите виждания, го получава.
Тука не само имената са ни еднакви!
nase_to
За рибаря лошо време,луда жена и силна ракия няма!!!
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”