Време за редактиране на постинги

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Време за редактиране на постинги

Мнение от Pike »

Вчера вечерта инсталирах един мод, който ограничава времето за редактиране на постинги до определено време. В момента тестово съм сетнал това време на 24 часа.

С други думи, след като пуснете постинга си, в рамките на 24 часа ще може да редактирате постинга си, след тези 24 часа опцията за редактиране на постинги ще бъде неактивна.

Идеята на това ограничение е да се спре с развалянето на теми. Супер гадно е, една развила се добре тема, да бъде направена на дупки от потребител, който по една или друга причина е решил, че вече не желае да споделя информация и хване да си изтрие постингите. Ако е станала караница или нещо подобно има модератори и администратор, който да почистят темата, сърденето и прецакването на теми не е решение. Като си написал нещо, написал си - "Казана дума, хвърлен камък.".

До една седмица ще преценя дали да остане 24 часа срока за редактиране на постинг или повече или по-малко и след това промяната ще бъде отразена и в правилата на форума.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Според мен, идеята е отлична, защото триенето на теми опорочава диалогичността във форума и общуването между колегите.

п.с. Само трябва да се редактират своевременно постовете, защото например аз си пиша фейлетоните без чернова, а после започвам да ги доработвам стилистично и пунктуационно, та трябва да имам едно на ум.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Според мен това не е правилно и освен това не решава въпроса, защото ако се махнат снимките и темата вече не е същата, дори и да си остане.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Мисля че 24ч е добре. Ще се обоснова. Стана така че, любим за мен човек, яко се засегна от една публикувана от мен снимка във форума. Не би трябвало да стане така, но за сетен път се убедих, че човека е скрита работа......стой та гледай и се учи! :!: :!: А си мислех, че го познавам добре!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

За подобни случаи дори и да е минал срока за редактиране на постинг, може да се обърнеш към някой мод или мен за да коригираме постинга.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Предварително благодаря, дано не ми се налага! :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Едно компромисно решение от 1 час е наред сметам . Кофтито е че примерно на образи кат Илията Карловски ще им се види нанагорно :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

Възможно ли е да се даде малко повече толеранс - примерно от 24 до 72 часа ? :wink: :lol:
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Даже напротив! Тия дето осират темите са много бързи и таман си публикувал нещо, и влезеш след два часа в темата и намираш 15-20 изказвания от сърдитковци-многознайници,, трябват ти точно две секунди да им теглиш една майна и да зачистиш квото си писал в знак на огорчение.....Считам че 12 часа са повече от достатъчно....после да му мислят модовете :wink: :D .
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

wertus написа:Даже напротив! Тия дето осират темите са много бързи и таман си публикувал нещо, и влезеш след два часа в темата и намираш 15-20 изказвания от сърдитковци-многознайници,, трябват ти точно две секунди да им теглиш една майна и да зачистиш квото си писал в знак на огорчение.....Считам че 12 часа са повече от достатъчно....после да му мислят модовете :wink: :D .
Псилютно съгласен :!:
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

wertus написа:Даже напротив! Тия дето осират темите са много бързи и таман си публикувал нещо, и влезеш след два часа в темата и намираш 15-20 изказвания от сърдитковци-многознайници,, трябват ти точно две секунди да им теглиш една майна и да зачистиш квото си писал в знак на огорчение.....Считам че 12 часа са повече от достатъчно....после да му мислят модовете :wink: :D .
От мен - 2 часа, бих казал...Ако не изтрезнееш за това време, няма да изтрезнееш и за 72... :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

От казаното до момента в тази тема и от мнения на колеги направени извън темата се вижда, че 24 часа е много. Сега ще намаля времето на 6 часа, като е възможно и още да падне.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Павел Иванов написа:Едно компромисно решение от 1 час е наред сметам . Кофтито е че примерно на образи кат Илията Карловски ще им се види нанагорно :lol: :lol: :lol:
Имаш ли идея, ако си трийна споделените файлове(в DOX.BG) в темата "монтажи за фидер"(примерно), какво ще остане от темата; без значение колко минути е опцията за корекции... 8) Всичките ми триенета до сега са били заради кавги, разправии и заяждане; пък в тази тема специално, всички постове ги прехвърлих в ДОКС-а, след псувни по мой адрес- в прав текст и безпричинно от "утвърден съфорумник". Аз също не възразявам тази опция да я има, пък според случая ще преценям под каква форма да качвам по-съществена информация.
Разбира се, тук всеки може да напсува всекиго, но от това не следва че заради тази работа трябва да получи 15-дневно "предупреждение"; такава работа е за поне 3-месечен БАНН :idea:
Ей заради това, част от постовете ми са трансформирани в такъв неугледен външен вид- с презумпцията, че накой пак ще ме разъцъка и след като ме баннат за ответна реакция(първосигнална, разбира се), ще мога да ги изтрия(вкл.снимките). :wink:
Тъй че, както се направи- така :idea:
И не на последно място, от грубо 8000 съфорумника, половината нямат нито един пост до този момент, сигурно има и такива които въобще не отварят форума и в общи линии повечко пиша във форуми с ясни регламенти по тези въпроси, тъй че въобще няма да ми се "види нанагорно...") :wink:

п.п. Един-два часа са напълно достатъчни за всякакви корекции, според мен. 8)
Аватар
POPOV
Мнения: 1143
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: Dundee, UK
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

Павел Иванов написа:Едно компромисно решение от 1 час е наред сметам .
Така може би е най-добре като за да има смисъл, макар че и 15-20 минути биха свършили същата работа. Просто време от порядъка на 6 или 24 часа може да редуцират в някаква малка степен, но не и осезаемо дупченето на теми.
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Не всеки има на разположение нет 24 часа в денонощието, та да променя когато му скимне :idea: .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”