Вие сте изгонен от този форум?!?

Книга за препоръки и оплаквания.
poroinik
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 11:49
Местоположение: София :(

Вие сте изгонен от този форум?!?

Мнение от poroinik »

Здравейте, колеги.

Имам един проблем с форума - на няколко пъти вече последната седмица ми се появява съобщението, че съм изгонен от този форум (а аз не съм, щото само чета и нищо не пиша).

Това става когато се логна от работа, а от другаде е ОК.

Предполагам има някакъв банан по ИП адрес, затова бих помолил някой да провери: 15.195.185.** (целия на ЛС)

Тъй като ИП адреса е гейтуея на VPN, а зад него има доста хора, може някой да си е навалякъл гнева на модераторите и да са го забранили.

Моля ви да бъде махнат бана или ако не е това проблема да се опитаме да видим какъв може да е.

Благодаря предварително!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Здравей колега,

Аз съм баннал тази мрежа, защото вече няколко пъти ИП-та от нея задръстват канала с множество конекции. Незнам какво прави гейтуея ви, но когато се получи това задръстване форума постепенно започва да работи много бавно и накрая съвсем блокира. По тази причина съм блокирал ИП-тата от тази мрежа. Ако не се лъжа това беше английско ИП на HP.

Ако оправите този проблем с множеството конекции не е проблем да махна банът.
poroinik
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 11:49
Местоположение: София :(

Мнение от poroinik »

Здравей, пайк.

Да, това е IP на НР.

Нямам идея защо прави много връзки от там, но както предполагам се сещаш ние нямаме абсолютно никакъв контрол върху мрежата (VPN).

Сещам се, че няколко пъти преди да започна да получавам това съобщение, че съм изгонен форума ми даваше от време на време SQL грешки (доколкото помня).

Ако съм единствения юзър, който посещава форума от това ИП може и аз да съм виновен. Ще ми се да можем да разберем причината, обаче...

Броя на конекциите от какъв порядък беше горе-долу? Питам, защото понякога съм много активен в четенето на форума, та може да е нормално... :D
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Преди 1 мин. пак блокирах ИП от вашата мрежа, пак по същите причини.

Въпросът не е в активност и много четене от твоя страна, а в това, че имате някаква индексираща машина или нещо от сорта "облазва" тотално форума. Аз те виждам теб примерно логнат да четеш например подфорум "Спининг риболов", а в същото време твоето ИП го има и в абсолютно всички подфоруми и допълнителни опции на форума. В това е проблема.
poroinik
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 11:49
Местоположение: София :(

Мнение от poroinik »

Мда, забелязах че малко по малко свършват ИП-тата, от които мога да влизам във форума...

Интересно ми е как мога да заобиколя проблема. Пробвах през прокси, ама от там пак се вижда това ИП (не знам защо)...

Някакви идеи?

Искам да не забозвам форума, но и да мога да си чета от работа.

Обещавам да не влизам от работа докато не намеря решение на проблема. Ако пък не ще и не ще - няма да чета... :?
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Виваком , МТел , Глобул , от според зависи към кои ти е талафонот :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Milohaze
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 10:46
Местоположение: София / Монтана / Хайредин

Мнение от Milohaze »

poroinik написа:Интересно ми е как мога да заобиколя проблема. Пробвах през прокси, ама от там пак се вижда това ИП (не знам защо)...

Някакви идеи?
Аз си реших този проблем с RDP до домашното PC :twisted:
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”