Опция за скриване на потребители...

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Опция за скриване на потребители...

Мнение от RIMOHIT »

В смисъл някаква листа , индивидуална за всеки потребител .С нейна помощ да се крият избирателно мненията на определени потребите с нежелани за четене мнения?
hobie revolution 13
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Тихомире , мисля че знам кои хора имаш в предвид. Глупаво е да си слагаш сам ограничения , защото от всеки може да научиш нещо полезно. Дори и от тези , чиито мнения са ти неприятни за четене.
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Въпрос на гледна точка и житейска философия.
Бих се радвал ако е възможно и се направи!
hobie revolution 13
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Мнение от bat.galin »

Верно е, че знанието има висока цена.
Но е верно и че такава опция е добре да има.
Пък и тя ще се ползва само от тези, които предпочитат да си останат ненаучени ;)
А и какво по-демократично от това ученикът сам да избира учителите си ?
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Мнение от lubobg »

Според мен би трябвало да бъдат предупредени няколко човека ,които влизат във всички подфоуми и раздават акъл на килограм.

Ето два примера:В една тема един член на форума я осра като се прави на много знаещ без някога да е имал сонар.
Господин голямата работа с търсачката на ГУГЪЛ.

В друга тема едно хлапе пише за някаква евтина щека "Веднага я взимам ако имам парите"(Става въпрос за около 350лв.) и след това пуска в каякарския форум тема да му се препоръча каяк.
Както се казва:На голия ти гъз -студена лимонада.

Според мен Пайка трябва да се замисли за нови звания.
Както в някой фирми има служител на месеца,защо тука да няма олигофрен на месеца.
Предупреждение или месечен бан много- гордо звучи някак си.
Поне според мен би имало повече ефект и би спряло мнения и теми които са безмислени.

Също да използвам темата да попитам дали не трябва нови още по-строги правила в "Купува -Продава".
Не е колегиално да се купуват стари модели от Ибей за без пари и тука да се продават като " класики".
Ще се радвам повече хора да се включат с мнение.
Последно промяна от lubobg на Чет Яну 06, 2011 19:48, променено общо 1 път.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

lubobg написа:Според мен би трябвало да бъдат предупредени няколко човека ,които влизат във всички подфоуми и раздават акъл на килограм.
+1
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Според мен, трябва да се разчисти форума от "талаша", т.н "мъртви души", "гостите" да виждат 5-6 най-общи теми и неактивните повече от 30-90 90(???!) дни потребители, да заминават в коша; това- като първа мярка :idea:
Друг е въпросът, че сайта има и онлайн-магазин и принципът е "колкото повече, толкова повече"... :roll: :wink:
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Мнение от Pol™ »

-9

:lol:
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
stich
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 13:29

Мнение от stich »

В наРибата като го турнеш в графа "врагове" и му скиваш само ника,а мнението не се чете.Може и да го погледнеш,ако все пак си му простил.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Опция за скриване на потребители...

Мнение от Pike »

RIMOHIT написа:В смисъл някаква листа , индивидуална за всеки потребител .С нейна помощ да се крият избирателно мненията на определени потребите с нежелани за четене мнения?
Това го има като опция в новата версия на форум платформата. Планирал съм ъпгрейд на форума до последната версия, но заради многото допълнения и промени, които съм правил ъпгрейда е доста труден и реално още не съм го измислил как точно да стане.

lubobg написа:Също да използвам темата да попитам дали не трябва нови още по-строги правила в "Купува -Продава".
Не е колегиално да се купуват стари модели от Ибей за без пари и тука да се продават като " класики".
Ще се радвам повече хора да се включат с мнение.
Абсолютно съм съгласен, но предложи как да разбираме дали съответния такъм е бил купен от Ибей, на какви пари и дали е купен единствено с цел препродажба във форума. Ако има начин да се разбере това или вие знаете кои потребители правят този номер, то кажете за да не им пускам обявите.

Бачо Илия написа:Според мен, трябва да се разчисти форума от "талаша", т.н "мъртви души", "гостите" да виждат 5-6 най-общи теми и неактивните повече от 30-90 90(???!) дни потребители, да заминават в коша; това- като първа мярка :idea:
Друг е въпросът, че сайта има и онлайн-магазин и принципът е "колкото повече, толкова повече"... :roll: :wink:
Честно казано не разбирам за какво става въпрос, защото някои потребители казват и на подфорум "Купува / Продава / Подарява", онлайн магазин.
Все пак ако става дума за Fishing Mania Shop, то дали във форума има регистрирани 4000 или 400 000 потребителя за мен няма никакво значение. Fishing Mania Shop не е на форума, той си е част Fishing Mania, както и форумът.

Не намирам за удачно обаче да се трият регистрации, ако не са били ползвани определен период от време. Всичко се случва, я заминеш някъде или пък се разболееш, и след време сядаш отново пред компютъра и разбираш, че акаунта ти е бил изтрит.

Това, което аз правя е да трия регистрации, които не са били активирани (скоро не съм го правил) и да не допускам бот регистрации. Има форуми на всякаква тематика, където това не се прави и се спекулира с огромния брой регистрирани потребители, а реално ако се разровиш в списъка с регистрирани ще намериш хиляди бот регистрации.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Ясно! Благодаря .
hobie revolution 13
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Опция за скриване на потребители...

Мнение от fori »

pike написа: Абсолютно съм съгласен, но предложи как да разбираме дали съответния такъм е бил купен от Ибей, на какви пари и дали е купен единствено с цел препродажба във форума. Ако има начин да се разбере това или вие знаете кои потребители правят този номер, то кажете за да не им пускам обявите.
Преди няколко седмици си позволих да направя забележка на някой, че макарата, която продава с доставката излиза около 100 лв по-ефтино и щяха да ме изядат. Последният месец видях със сигурност 2 обяви при които такъмът беше внесен от чужбина и се продаваше със стотина лева горница.
Не отричам възможността, въпросните потребители да са си купили такъма на по-висока цена и да не търсят печалба, но в момента в който се появи някоя забележка - това тука е по-ефтино и настава хоулиуор.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

pike,
Не намирам за удачно обаче да се трият регистрации, ако не са били ползвани определен период от време.
Правилно.
А ето и моето предложение (контра на горното):
Аз предлагам да се трият регистрациите или специални предупреждения и бан, на някои особено супер-хипер активни юзери дето само раздават акъл и трътят абсолютни глупости, щото не са наясно с материята..с която жонглират... правейки се на много "умни", нанасяйки по този начин вреда на другите и на самия форум ,щото му свалят нивото със своите глупости !
Или пък просто "снасят" спам във всяка тема...изключително много повече от нормално допустимото...
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Опция за скриване на потребители...

Мнение от lubobg »

[quote="pike"].


]
Абсолютно съм съгласен, но предложи как да разбираме дали съответния такъм е бил купен от Ибей, на какви пари и дали е купен единствено с цел препродажба във форума. Ако има начин да се разбере това или вие знаете кои потребители правят този номер, то кажете за да не им пускам обявите.






quote]

Много хора си пускат обявите тук и в другия форум.Само че там въпросният юзър продава и 4 челника по 40лв.
Стари мичели нямат свършване.
Модели на Шимано които отдавна не се правят и внасят от никой са нови или на 1,2 риболова за 10години .В Ибей са на 0,99 и никой не наддава по търговете тука стават класика и им се търсят 70-80лв.

Спорд мен като задължително поле трябва да има дата на закупуване.
Едва ли е реално нещо да го купиш,след две години вносителя да е вдигнал с 30-40%процента цената и да искаш да го продадеш за колкото си го взел с" основанието много е запазено".
Че тя едно време една лада струваше 7000лв.
Дайте сега да е сложим цена 5000лв. понеже е в отлично техническо състояние и без забележки примерно.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Абе, хора, защо ми се струва че сами си създавате главоболия...?
Една стока, каквато и да е тя, струва толкова, колкото е готов да плати някой за нея, не е ли така? Оказиона в сайта си има строги правила, които се спазват, оттам натаък всичко е чесане на езици...
Ето, аз продавам Шимано на половината от магазинската му цена тук, в България. Може да е ибейско, може и да не е, не знам. Знам че и магазинското и моето не се купуват..
Ако едно Пауър Про в магазина струва 70 лв, в ибей - 30, а във форума се появи за 50 - какво правим? Обвиняваме продавача за печалбар ли? Или пазаруваме /който може, аз - не/ от ибей, или от магазина, или от обява.. Всеки има глава на раменете или поне така предполагах досега...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”