Пускане на обява -купува -продава

Книга за препоръки и оплаквания.
geolav
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:35
Местоположение: Стамболийски

Пускане на обява -купува -продава

Мнение от geolav »

колеги-модератори не мога да пусна обява ,защо не получавам отговор на пощата ,както сте го написали че ще получим отговор и т.н.,какви са ви изискванията за една обява?
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Колега, виждам че си във форума от 2009-та.. Би трябвало да си се ориентирал във форума - има някакни правила. В магазина - също. Пише ги в темата "Важна тема: ПРАВИЛА (прочети преди да пуснеш обява)".
Прегледай ги и ще ти се изясни проблема.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Re: Пускане на обява -купува -продава

Мнение от Ники Дончев »

geolav написа:колеги-модератори не мога да пусна обява ,защо не получавам отговор на пощата ,както сте го написали че ще получим отговор и т.н.,какви са ви изискванията за една обява?


Допускат се само обяви от потребители, които имат минимум 10 смислени постинга и в другите подфоруми на сайта.
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4492 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

От темата с правила за обявите:

След като пуснете обява, тя няма да се визуализира директно във форума, ще се покаже след като бъде одобрена от администратора на сайта. След одобряването на обявата, тя се появи във форума, а съответния потребител ще получи на мейла си (този, който е посочил при регистрацията си във форума) уведомително писмо, че обявата му е одобрена и активирана.

Fishing Mania си запазва правото да не активира и изтрива обяви, които не отговарят на правилата на подфорума.


Писмо, че обявата е активирана получават само обявите, който отговарят на правилата и са били одобрени.

Незнам защо, но много потребители, който пускат обяви въобще не обръщат внимание на темата: "ПРАВИЛА (прочети преди да пуснеш обява)", в която всичко е обяснено и описано. Самото заглавие на темата предполага, че преди да пуснеш обява трябва да я прочетеш и да разбереш какви са изискванията и елементите, който трябва да има една обява. Уви, всеки го мързи или счита това за пълни глупости и пуска обявата си, пък каквото стане, а после като не му излезе обявата започва да търси виновни, защото разбира се не той, а другите са виновни.

Та къде е проблема, че има правила и се налага да се спазват или че някои потребители не искат да прочетат една страница в повече?
geolav
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:35
Местоположение: Стамболийски

Мнение от geolav »

Колеги аз прочетох горната тема но какво значи "10 смислени постинга " кой ги оценява ?, доста съм писал из форума и пак не ми е ясно,това ви изискване какво ще ви подсигури ,някакък инелектуален обзор ли си правите. Не искам да се заяздам с никого, просто ежедневно разглеждам форума и веднъж реших да пусна обява на мой познат и се изумих от странните правила- поне така ги определям, щом има избирателност.
Поздрави ,извинявам се ако съм засегнал някой.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

geolav написа:...доста съм писал из форума ...
Колега, имаш точно четири поста от юли 2009 до сега. Уважавам геодезистите, защото познавам доста от тях, но все пак... :)
Това ограничение в постовете е въведено заради хора, които се регистрират във форума, само за да продават, което с нищо не допринася за развитието му.
Поздрави.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
geolav
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:35
Местоположение: Стамболийски

Мнение от geolav »

Ще се съглася просто нямам избор , но критерият ви оценябане на потребителят не е правилен разбира се това си е мое мнение.
здраве да е нема да пускам обявата ,той колегате ще се оправи.
Поздрави на всички.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4492 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

geolav написа:... доста съм писал из форума ...
Както колегата Marco Polo© е отбелязал, имаш четири постинга до тази тема, не бих го определил като доста.
geolav написа:... какво значи "10 смислени постинга " кой ги оценява ? ...
Под смислени постинги имам предвид такива, които не са:

-> евала брато

-> ;)

-> супер

и т.н. и т.н. Такива постинги просто не ги броя за постинги. Не бих казал оценява, а преценява, това е което правя.

Не съм си измислил изискванията сам с цел да не пускам обяви, в съставянето им можеше и се включиха всички желаещи, а това са хора, които пускат обяви и искат обявите да бъдат максимално изчерпателни и точни, да може да си направят преценка за човека отсреща на база какво е писал във форума и т. н.
geolav
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:35
Местоположение: Стамболийски

Мнение от geolav »

да разбирам ли тези тука за "смислени" или не?Защото ако сме честни няма смисъл да оценявате чуждите мнения нали,все пак е форум за fishing.
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

pike написа: Под смислени постинги имам предвид такива, които не са

-> евала брато

-> ;)

-> супер
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

geolav написа:няма смисъл да оценявате чуждите мнения нали,все пак е форум за fishing.
Абе, фишинг, фишинг, ама все пак се очаква да е смислен :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
geolav
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:35
Местоположение: Стамболийски

Мнение от geolav »

е добре кажи колко да е смислен ,дали като сИ ходим за риба се коментират смислени теми или всички отиваме да разпускаме и да си лафим щуротий ,така че стига с тоза СМИСЛЕНОСТ нека разгледаме всеки един подфорум и да видим колко е СМИСЛЕНОССТА? а отностно обявите правилата са си правила ,но пак си мисля че не е редно да се съди от тези 10 постинга били те смислени или не, всеки ще седне и надраска там нещо и кво ще го оцените готов за боя, все пак се продават риболовни такъми не уран така че не се заяждам с вас но си помислете дали е редно това.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4492 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Колега, ти сега за 10 поста ли си, че искаш 1000 страници критерии относно кое е смислен пост и кое не.

Има форуми където минимума е по 50 поста и нагоре, тези 10 са направо символични, надали е толкова трудно и уморително да напишеш 10 поста. За потребител, който иска да участва в даден форум, това не е никакъв проблем, ама никакъв, такъв потребител не ги и усеща тези 10 поста, камо ли да се замисля. Виж сега, ако някой е дошъл само за да си пусне обявата, то тези 10 поста сигурно му се виждат исполинско предизвикателство и се започва: ама защо 10 поста, ама кой са смислени и т.н.

Подфорумът с обявите е за потребители, който имат желание и участват във всички подфорумите, а не само минавайки транзит през сайта да пуснат някоя друга обява.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

geolav написа:....... пак е форум за fishing.
Точно така ! Не е битпазар !

Колега, в повечето случаи тук продават и купуват хора, които се познават от години. Идеята с постовете и ограничението не е направено за да подтиска някой, а просто, защото такива са правилата. Я си помисли, ако Сашо направи ограничение от 100 поста какво ще правиш тогава ?

Сега като се замисля не е лоша тази идея. Риска от лъжа ще е много по-малък.

Поздрави !
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

geolav написа:така че не се заяждам с вас но си помислете дали е редно това.
Добре, де, никой не те обвинява, но това си е нашата къща, с правила, които всички сме приели и спазваме. Ако искаш, добре си дошъл, влизай, ако не те устройват правилата, ами...просто не влизай.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Заключено

Обратно към “За форума и сайта”