Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Книга за препоръки и оплаквания.
Публикувай отговор
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Pike »

Сега вече е наред IE-то, нали.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Бай Иван »

Дам, всичко е ОК! :wink:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Pike »

Няма да казвам какво мисля за IE, че трябва да олепя целия сайт с точка 18.

Сега е почти идеално, тук таме има леки отклонения с по няколко пиксела, което не е фатално.
Спирам засега с този проблем, че има и други неща за правене.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Plat1ka »

А иначе сега си влизам в майла и гледам 5-6 писма от pike, викам си "Брех какво пък станало сега. А то било просто че имам лични. Вече идват от името на Пайк и след това адреса на форума :)

Новите промени все повече ми харесват. Само трябва да свикнем към тях. Примерно това със ЛС-то ако го ударя в темата директно на някого ми дава цитат на неговото мнение. Коеот не е лошо понякога :) Хехех

А и скоростта. Аз проблем рядко имам с нея, но в момента форума е като стрела :)
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от MapuaH »

Айдеееееееееее, потекоха и снимките :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Pike »

Новият фото албум е инсталиран, но за момента е недостъпен.
След като го инсталирах, направих нужните допълнителни настройки, качих няколко снимки за пробва, с две думи всичко работи.
След това пусна допълнителното му приложение за пренос на данни от стария ни албум към новия, приложението тръгна, но след известно време спря. Доколкото разбрах, причината е, че явно не е предвидено да може да се справи с над 35 000 записа на снимки.

Добрата новина е, че работи, това, което беше пренесло до момента беше правилно, но ще трябва да го модифицирам за да може да се справи с големия ни албум.

Лошата новина е, че при преноса на данни нулира всички допълнителни настройки, който бяха направил, а също така затри и снимките, които бях качил за тест. С други думи, ако пусна сега албума за ползване, след като съм готов с корекциите по приложението за пренос и го пусна, ново качените снимки и настройки ще бъдат изгубени.
За да се случва това, ще пусна правата за качване на снимки след като преноса е готов на 100%, така няма да има нищо изгубено.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Pike »

Открих нещо, което трябва да реши проблема, довечера ще пробвам пак ;)
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от ninja »

Очевидно има вече и автоматично преоразмеряване на аватарите. Но ми се струва, че не пази съотношенията X:Y. Много ми е грозна уазката така :)
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от fori »

Докладвам за поредните странни бъгове.
В купува-продава не винаги ника в колонката за последно мнвние отговаря на реалността. Има една тема на Л. Вичев, в която има само две негови мнения, а в колонката за последно коментирал седи друго име. Както има и тема на Зампо с 0 отговори в която последно коментирал е някой друг.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Plat1ka »

Да и аз го забелязах това. Даже няколко пъти нацъках темите да видя дали ще се оправи. После предположих, че може да има изтрити мнения на въпросните потребители и просто да се е бъгнало името :)
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Pike »

В старата версия, за да може публикуването на обяви в "Купува / Продава / Подравя" да става след одобрение бях написал моя си администрация, която беше отделно от форума.

В тази версия на форума, видях че има опция в настройките, новите постинги и теми да се появяват след одобрение от модератора. В първоначалният си вид, тази настройка се отнасяше, както за нова тема, така и за постинг във вече съществуваща. Понеже е неприемливо и постингите да чакат одобрение, аз пипнах кода и го направих така, че само новите теми да чакат одобрение.

В конкретния случай с обявата на LVitchev, като 3-ти постинг в темата има един пост на jamiemirror, който по някаква причина чака одобрение. Предполагам, че в някои редки случаи даден пост увисва като неодобрен и от там идва този бъг, вие виждате че в колонката за последно коментирал е jamiemirror, но като влизайки в темата не виждате поста, защото не е одобрен.

Освен този бъг, който вие виждате, този нов метод който реших да ползвам за преглед и одобрение на обявите има и още няколко минуса касаещи самия процес на администрирането на неодобрените обяви. В момента се чудя дали да играя да вграждам моят си админ панел за обяви в админа на форума или по-бързо и лесно само да настроя моят си админ да работи с новата версия.
Предполагам ще е второто ;)
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Plat1ka »

Аз открих проблема с оразмеряването на аватарите при ИЕ.

Проблема не е в аватарите а в местожителството. На всички, на които пише само един град им излзиа нормално но има потребители, който са посочили повече от една дума в описанието което автоматично разтегля кутийката с техния аватар за да се събере цялото местожителство. Напирмер така е на Krasimir който е посочил Стара Загора и Варна, както и на Бай Иван който пък е написал нейде из гората. Техните кутийки при мен се показват разширени всички останли са си нормални.
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Pol™ »

Добрутро, ма Пайк вече е решил проблема и понеже виждам едно местожителство Стара загора / Варна, смятам че вече е време да си върна старото изписване на местожителството - разрешаваиш ли Пайк ? Поне при мен от това горе "Варна" се пренася на нов ред.
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Plat1ka »

Ами и да върнеш старото си местожителство отново ще ти се разшири кутийката.

Май не си разбрал точно какво съм написал. Дори и София, СИлистра Дунав да пише пак ще стане голяма кутийка заради многото текст а не заради самият текст.

ПС: Виж ми сега местоположението и надявам се да стана ясен. Кутийката ми е с почти сантиметър по-голяма от другите заради дългия текст за местожистелство.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”