Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Книга за препоръки и оплаквания.
Публикувай отговор
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Pol™ »

При мен e изравнена идиялно.

Браузъре ти те е...а.

след малко ще пусна снимка на десктопа ми.



ето
Изображение
Последно промяна от Pol™ на Нед Мар 13, 2011 20:28, променено общо 1 път.
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Майстор Саки »

Подравнено е всичко с изключение на първия пост, при мен е същото.
Само че Plat1ka говори за IE. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от joro_olyмпус »

kalinux написа:Жоро, промяната е съществена, ще я видиш. Например нови тагове, врагове и приятели, ЛС и много други, просто сега не ми се мисли. А пък за нас модераторите да не говоря. Не забелязваш ли промяна в скоростта, например? :D
Ооо, Калински - отдавна не сме се виждали и чували - а така, приятелите се забравят. Значи е дошло време за среща! Новото си е ново. Повечето вече сме с Win7 и Office 2010, значи в личен план - всеки е направил поне една-две преинсталации през миналата година. Ами всяко начало е трудно!
:D :wink:

П.П. Това приятели и врагове не ми е нужно. Аз имам само приятели тук! :D :D :D А вас модовете мога саде да ви ожаля и съчувствам!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Plat1ka »

Майстор Саки написа:Подравнено е всичко с изключение на първия пост, при мен е същото.
Само че Plat1ka говори за IE. :wink:
Да де ама няма кой да прочете по внимателно. Мен не, че ми пречи това, кутийките да са различни, просто стана дума защо е така.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от MapuaH »

При мен всичко е ОК !

Констарирам и нещо друго - със старата версия имах следния проблем - ако се логна във форума и по ненадейна причина го затворя бързо и вляза след това веднага, всички теми се визуализираха като прочетени. Това създаваше известни неудобства. Тук този проблем е решен. Можеш да влизаш и излизаш, колкото си искаш често и ако не си отворил една тема, то тя си стой непрочетена, ако разбира се има нови мнения по нея.

Поздрави.
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Pol™ »

joro_olyмпус написа: П.П. Това приятели и врагове не ми е нужно. Аз имам само приятели тук! :D :D :D А вас модовете мога саде да ви ожаля и съчувствам!
Никога ли не ти е идвало на акъла да пляснеш някой бърборко през устата, пък ти бил той и приятел.

Обявяването му за "враг" във форума прави точно това. Мисля, че е доста полезна функция. Само дето преводачите не са намерили точната дума за това.


P.S. Надявам се да прочетеш настоящето :wink:
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от toko »

Pike, колеги:
Имам един проблем и един по-скоро въпрос:
1. Само в офиса и само с Мозилата форума ми е ляво подравнен. В къщи си е центриран, но в офиса - нъцки. Идеи някакви?
2. Преди, като излезна от форума - прочел-непрочел всички мнения се маркираха като прочетени. Сега целият форум ми свети в оранжево. Дали има чалъм да не се налага да цъкам всеки път на "Маркирай всичко като прочетено"?
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от kalinux »

Само глупавия ИЕ прави каша. Пайк ще го оправи и него, но по-нататък.
За второто това си е функция на новата платформа. Докато не прочетеш всичко или маркираш като прочетено няма да се скрие.
С внимание към детайлите
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от hypperion »

toko написа: 1. Само в офиса и само с Мозилата форума ми е ляво подравнен. В къщи си е центриран, но в офиса - нъцки. Идеи някакви?
И при мен беше така на Хрома - в къщи е ОК, в офиса е подравнен в ляво. Изтрих кеша на хромчето и сега си е супер :)
toko написа: 2. Преди, като излезна от форума - прочел-непрочел всички мнения се маркираха като прочетени. Сега целият форум ми свети в оранжево. Дали има чалъм да не се налага да цъкам всеки път на "Маркирай всичко като прочетено"?
Отново съвпадение :).
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от toko »

hypperion написа:И при мен беше така на Хрома - в къщи е ОК, в офиса е подравнен в ляво. Изтрих кеша на хромчето и сега си е супер :)
Това сработи. 10х!
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Коце »

:fish6: Къде да се качват снимки? :fish6: Къде са личните снимки? :fish6:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Бай Иван »

Къцко, чети бре..на 8-ма страница е обяснено. :mrgreen:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Pike »

toko написа:Pike, колеги:
Имам един проблем и един по-скоро въпрос:
1. Само в офиса и само с Мозилата форума ми е ляво подравнен. В къщи си е центриран, но в офиса - нъцки. Идеи някакви?
Ти ме хвърли в музиката, не би трябвало никъде да е подравнен, в началото при мозила наистина беше ляво подравнен и го оправих и сега си е центриран във всички браузъри, с които тествам:
- Mozilla Firefox 3.6.15
- IE 8
- Google Chrome

Предполагам, че е кеширал момента след ъпгрейда, когато в мозила беше ляво подравнен, защото откакто го оправих, никой не се е оплакал, че му е в ляво.
toko написа: 2. Преди, като излезна от форума - прочел-непрочел всички мнения се маркираха като прочетени. Сега целият форум ми свети в оранжево. Дали има чалъм да не се налага да цъкам всеки път на "Маркирай всичко като прочетено"?
Старата платформа имаше проблеми с сесиите и маркирането им в оранжево или не, на новата платформа тези неща са оправени и няколко човека даже коментираха, че вече им маркира правилно кое е прочетено и кое не.
Иначе има линк за маркиране на всички теми като прочетени, горе в навигацията под банера.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Pike »

kozeboy написа::fish6: Къде да се качват снимки? :fish6: Къде са личните снимки? :fish6:
След два неуспешни опита да мигрирам стария албум в новия, вчера му бръкнах в сорс кода и го накарах да развее белия флаг и да направи миграцията.
Днес поработихме заедно със системния администратор на сървъра за да решим проблема с физическото местонахождение на снимките, защото новия албум ги записва на едно място, а стария на ново, но ако просто преместя снимките от стария албум в папките на новия, всички снимки в постинги и т.н., където има стара снимка ще изчезнат, защото снимките реално вече са в друга папка. Сис админа обаче е голям магьосник :) прехвърли снимките в папките на новия албум, сложи едно заклинание в празните папки на стария албум и воала - "И вълкът сит и агнето цяло".

По албумите ми остана да преконвертирам текстовете, защото в стария албум са в един енкодинг, новия форум и албум са на друг енкодинг и съответно текстовете в галериите са във вид на въпросителни в момента.

Остават ми и няколко настройки и тестове на новия албум и го пускам за ползване.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Спиране на форума за ъпгрейд (00:00 ч. на 8-ми март)

Мнение от Бай Иван »

Саше, има ли начин да се добави една кутийка "иди на страница ..." , където сам задаваш желаната страница? Питам, щото обичам да препрочитам стари теми, като "Дунавската", която в момента е 139 страници и да отида на желата от мен примерно 57 страница, където е информацията, която ме касае минава доста време в "цъкане", а всички знаем, че времето за четене на форума в работно време не е особено голямо.

Още нещо: Сега виждам, че като си пусна мнението си за "преглед" подравняването липсва.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”