Бутон за модериране

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Бутон за модериране

Мнение от Pike »

Новата версия на форум платформата предлага една опция, чиято функция е много сходна на бутоните "спам" и "админ", които бях правил на старата платформа.

Към всеки постинг се визуализира следната икона (само за регистрирани потребители): Изображение

Кликайки на нея влизате в страницата за доклади за конкретния постинг.

Като причина за доклада може да посочите една от следните причини:
-> Warez - Мнението съдържа нелегални връзки
Подходящо е за случаите, когато бот напуска теми и линкове всякакви страници.

-> Спам - Единствената цел на мнението е реклама
Подходящо е за случаите, когато търговци или вносители натрапват при всеки случай продуктите си, без да е имало запитване от страна на потребител.

-> Офтопик - Мнението не е свързано с естеството на темата
Подходящо е за постинги и теми, писани просто ей така, колкото да си начеше някой клавиатурата.

-> Друго - Няма създадена категория, моля използвайте описанието
Изберете тази опция, ако причината за доклада ви е различна от горе посочените.

Следва поле за уведомление, ако желаете да сте в течение какво се е случило с доклада ви, изберете "Да".

Поле "Повече информация", ако желаете може да напишете в това по-подробно какво ви е направило впечатление в постинга.

Въпросните доклади излизат в модераторския панел, който аз и модераторите следим и реагираме, когато има сигнал.

Някои от вас вече ползват бутона, което е от голяма полза за мен и модераторите, защото винаги може да се пропуснеш нещо, а има ли го там не остава незабелязано.

Всяка помощ при модерирането и админстрирането на форума е добре дошла, а резултата е удоволствието от четенето и споделянето на информация без да се налага да четеш кавги, безмислени постинги и тънки лайсни.

Благодаря за помощта и разбирането.
Pike
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”