Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Pike »

Ingos написа:Както се казва, докато се усетим че имаме нови модератори и вече беше късно...:lol:
Ха ха ха, много смешно, надявам се добре да си се повеселил.

Човек ще каже, че има школа за модератори и ако не си я завършил с отличие, не може да бъдеш такъв. Как не ви е срям от колегите ви, довчера пишехте заедно и споделяхте, а сега мисията е да ги изкарате най-черните, барабар с форума и всичко, и за какво, за 1 клик повече, мани нямам думи.

Вие щото сте се родили научени и всичко знаете и можете, ама не 1 клик в повече е канско усилие, пък че е по-подредено и равнопоставено за всички ... майната му, важното е на мен да удобно, пък другите ... кучета яли.

Новите модератори са все свестни и отговорни колеги, активно пишещи във форума и с голямо желание да помогнат за развитието и добрия тон в него, а какво получават в замяна: "пууу за нищо не ставате, махайте се оттука, к'ви сте вие, некадърници, нищо не разбирате ...".

Да не мислите, че е лесно, ей така хоп и готово, мир и любов, всички са доволни. Да, ама не, нищо не става лесно, винаги има проба и грешка, но това е нормално, проба и грешка + НОРМАЛНА дискусия и нещата си идват на мястото. Само, че не, каква ти НОРМАЛНА дискусия, нали сме Българи, дай да ги обидим, да ги натирим пък да видим кои са следващите.

Все едно сме се събрали с тях да ви правим напук и после да смеем после как сме ви развалили рахатлъка.

Гигантска излагация, грам разбиране и подкрепа към новите модове, само дърпане на чергата към себе си ...

... дори не ми се пише повече ...
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Ingos »

Ок, извинявам се за горното изречение.

Няма да дискутирам повече тази история.

Хайде със здраве и повече рибки.
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Д-р Флекс »

Pike, аз на 100% подкрепям тезата ти. И повечето колеги, на които дори не им се коментира поредната форумна драма, я подкрепят.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Веско »

stamen написа: В смисъл, че се създаде измислен (виртуален) проблем - пъстървовата тема срещу всички останали. Такъв проблем никога досега не е съществувал, и не помня "непъстървови" риболовци да са негодували че тая тема е важна.
Бе не е точно така :idea:
Мен пък ме дразнеше как грижливо Станил (когато беше модератор), търкаше всяко едно излишно мнение от пъстървовата тема, докато в останалите теми се пишеха к'ви ли не простотии.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Веско »

Pike,

в Указателя да пренебрегнеш "Из маришките и околомаришките дебри" за сметка на "Мойта тема за спининг" на баш майстора в раздел "Излети" е несериозно :idea:

Надявам се да го оправиш....поздрави :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от fori »

Веско написа: Мен пък ме дразнеше как грижливо Станил (когато беше модератор), търкаше всяко едно излишно мнение от пъстървовата тема, докато в останалите теми се пишеха к'ви ли не простотии.
А случайно Станил да беше единственият модератор тогава? Във всяко едно интернет съобщество подобно на нашето редовно възникват леки скандалчета, дрязги, интрижки и т.н. Точно за това съществува позицията модератор - да не дава на тези неща да се случват. Само че това изисква пълна безпристрастност и отдаване на определено количество време. Ама единият модератор се нацупи за това че не се създаде негов си подфорум за пъстървовият риболов, а другия ич го няма. Много добре видяхме всички какво се получи. Междудругото, струва ми се че новите модератори не са от най-безпристрастните, но времето ще покаже. Колкото до статиите - на тях мястото им е в уикипедия, един форум е достатъчно динамична платформа, която няма нужда от статичен кънтент (имхо). Темите за специализираните излети са много по-интересни и носят доста повече актуална информация от статиите.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Zander »

Аз в спининг риболова на пъстърва страшно много неща съм научил от Фори. Успял съм да открадна от толкова години опит, да се уча на кои места да я търся, как да замятам, какви примамки да използвам - все неща от практиката. И ако не бяхме ходили заедно на пъстървови реки, едва ли щях да правя разлика между туичинга и тричането...Хвала!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Д-р Флекс »

Да, тричането... Тричането е най-фьиешън-метода за улов на пъстърва на изкуствени примамки у нас в момента.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Zander »

Zander написа:Аз в спининг риболова на пъстърва страшно много неща съм научил от Фори. Успял съм да открадна от толкова години опит, да се уча на кои места да я търся, как да замятам, какви примамки да използвам - все неща от практиката. И ако не бяхме ходили заедно на пъстървови реки, едва ли щях да правя разлика между туичинга и тричането...Хвала!
Държа да поясня, че Фори, с който сме ловили пъстърва и съм научил доста от него, няма нищо общо с fori от форума.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Pike »

Веско написа:Pike,

в Указателя да пренебрегнеш "Из маришките и околомаришките дебри" за сметка на "Мойта тема за спининг" на баш майстора в раздел "Излети" е несериозно :idea:

Надявам се да го оправиш....поздрави :wink:
Това са основите на указателя, именно по тази причина съм написал в края:
pike написа:PS. Предложения, кои теми да намерят място в указателя, изпращайте с ЛС до мен или някой от модераторите.
Всеки може да се включи дейно, не става само на готово ;)
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Веско »

pike написа:
Веско написа:Pike,

в Указателя да пренебрегнеш "Из маришките и околомаришките дебри" за сметка на "Мойта тема за спининг" на баш майстора в раздел "Излети" е несериозно :idea:

Надявам се да го оправиш....поздрави :wink:
Това са основите на указателя, именно по тази причина съм написал в края:
pike написа:PS. Предложения, кои теми да намерят място в указателя, изпращайте с ЛС до мен или някой от модераторите.
Всеки може да се включи дейно, не става само на готово ;)
Упс това последното не съм го прочел :oops: :oops: :oops:
Ще пиша :D
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от joro_olyмпус »

Отдавна не съм влизал и позагубих връзка с темите, но останах много неприятно изненадан , а и нападнат от колеги заради изваден пост от темата на Бат Стан и пуснат, като отделна тема "проблеми". Според мен не може и не е никак редно да асоциираш позицията на един човек в даден "проекто" клуб автоматично в друг - в който,човека реално членува.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 28&t=43415" target="window.open(this.href);return false;

Надявам се да се вземат мерки и това да се обясни на колегията, защото по този начин се чувствам изложен и вкаран в ненужни дебати.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Некои суображения....за пъстървата и сайта....

Мнение от Pike »

Съдейки по темата, към която е линка, става дума за подфорум в секция Спининг клуб “Старите видри". Това е представителен форум на клуба и като такъв има по-особен статут, съответно е по-добре това да се обсъди с модератора или другите представители на клуба.

Тази тема ще я заключа, защото тя касаеше друг проблем, който вече е решен.
Заключено

Обратно към “За форума и сайта”