Купува-продава

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Купува-продава

Мнение от nissana »

Извинете може да е коментирано,но е много дразнещо-докато някои неща излязат в нашия форум,са продадени в други?Еми закрийте я тая тема и да не се дразниме.Тея 2-3 дена одобрение.......
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Купува-продава

Мнение от Marco Polo »

Вальо, виновни са продавачите!
Поне малко акъл се иска, та да пуснеш нещата на две различни места поне с два-три дни разлика, вместо да ги пуснеш едновремемнно, още повече когато знаеш каква е процедурата тук и там! :evil:
Култура на поведението, с две думи... :wink:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Купува-продава

Мнение от nissana »

Маркони,някои иска пари и пуска обяви,нужни са му.Няма да чака Манията да се накуми,като ги продава за 2 часа в друг форум.Баце,обърка се нещо.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Купува-продава

Мнение от Pike »

Всяка сутрин, първата ми работа е да одобря обявите, ако имам време и през деня, пак одобрявам. Събота и неделя и аз съм човек, обичам да се разходя някъде, без компютри, интернет, 3G и т.н.

Ако ще сравняваме скорост на одобряване на обява, то въобще не се бутам да съм сред първенците, виж обаче по подреденост и прегледност на обявите, мисля че сме номер едно.

Понастоящем има десетки форуми и места за пускане на обяви, нереално е да очакваш с едно щракване на пръстите, обявата да се появи навсякъде.
На едни места излизат веднага, но нито снимка има, пък ако има е каталожна и ходи познавай какво е реалното състояние на продавания артикул; подателя на обявата е почти анонимен и т.н.

Е, при нас не излизат на секундата обявите, но затова пък са "слънце" или с други думи, аз съм се спрял на качество, а не на количество ;)

Също така, щом даден човек е решил да пусне обявата си на 10 места, то ако е сериозен продавач или купувач е редно да следи как се развиват нещата на тези 10 места. Във ФМ при одобряването на обявата системата генерира мейл, който известява подателя на обявата, че е била одобрена. Ако човека си следи нещата и до това време е настъпила някаква промяна в обява е редно с нов пост към нея да опише промените, а ако не му се занимава, то въобще не би трябвало да пуска обява на 10 места едновременно.
Borkata
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 20:04
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Купува-продава

Мнение от Borkata »

вярно е ,че тук обявите се отсяват добре.доскоро си мислех,че и аз съм коректен като пускам обява но се оказа,че не съм и нямам достатъчно мнения извън купува-продава за което веднага смятам да се коригирам.чесно казано това е така,защото смятам ,че в този форум има по-добре обяснени повече технически неща за риболова докато в един друг примерно където съм от по-пишещите така да се каже се набляга на това да се дава инфо къде кога и какво кълве в момента.без нищо лично към никой,просто така се е случило-от единия се уча повече а в другия коментираме повече къде са дащните места за момента.това естествено е само мое мнение и визирам само морския риболов ,който е моят риболов.та така..корекцията вече е налице и ще се опитам да пиша ако мога да помогна :)поздрави.
www.chepare.com - качествените чепарета на Борката
ТАРАЛЕЖ
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 22:36
Риболов: Речен,Морски!
Местоположение: Бургас

Re: Купува-продава

Мнение от ТАРАЛЕЖ »

Аз също опитах да пусна тук обява в магазина,но ми беше отказано!
Причината е същата! Нямам достатъчно мнения във форума??
..а,трябва ли? Знам,не знам все да напиша нещо. :? Едва ли!
Аз казвам директно на някой,къде да отиде за риба! Тези мои познати на които,аз казвам къде и как!!Могат да пускат обяви,аз не мога :D ? Ок!
В същност,това леко ми напомня на дискриминация Господа!!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Купува-продава

Мнение от Майстор Саки »

ТАРАЛЕЖ написа:Аз също опитах да пусна тук обява в магазина,но ми беше отказано!
Причината е същата! Нямам достатъчно мнения във форума??
..а,трябва ли? Знам,не знам все да напиша нещо. :? Едва ли!
Аз казвам директно на някой,къде да отиде за риба! Тези мои познати на които,аз казвам къде и как!!Могат да пускат обяви,аз не мога :D ? Ок!
В същност,това леко ми напомня на дискриминация Господа!!
Да, нямаш достатъчно мнения.
Ето тук пише колко и какви са нужни, ама няма кой да прочете - http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =31&t=6537. Както е видно, границата е поставена достатъчно ниско, за да не се почувства ощетен (почти) никой...

А иначе, търсачката вади 16 мнения написани от теб за 2 години пребиваване във форума. Ок, идеята не е самоцелно да се трупат бройки... Обаче от тези 16 мнения, 12 са в "купува-продава", а умопомрачителните 4 мнения са на други места - може на практика да не са стойностни и полезни, но поне са пуснати в някои от по-важните от информационна гледна точка подфоруми. Цели 4 пъти за две години ти си се напънал да помогнеш на някого във форума! :shock: През това време, обаче, спокойно можеш да "смучеш" информация - ежедневно и отвсякъде.

Е, при това положение имам два въпроса:
- с какво си допринесъл до момента за форума и с какво си заслужил правото да продаваш каквото и да било в него?!
- при условие, че 3 от всеки 4 твои мнения са по теми за покупко-продажба как да не те приемаме като поредния далавераджия, целящ единствено да намери място, на което да продаде нещата си?

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
ТАРАЛЕЖ
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 22:36
Риболов: Речен,Морски!
Местоположение: Бургас

Re: Купува-продава

Мнение от ТАРАЛЕЖ »

"През това време, обаче, спокойно можеш да "смучеш" информация - ежедневно и отвсякъде. "

Пич ! Моите уважения!Но за река Средецка,Факийска и за морето,едва ли "смуча" информация от тук!!
Аз споделих проблема си,а ти ми се подиграваш???
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Re: Купува-продава

Мнение от toto57 »

pike написа:Всяка сутрин, първата ми работа е да одобря обявите, ако имам време и през деня, пак одобрявам. Събота и неделя и аз съм човек, обичам да се разходя някъде, без компютри, интернет, 3G и т.н.
Много е просто!....... Дай право и на други да преглеждат и одобряват обявите за да можеш спокойно да се разходиш някъде без компютри, интернет, 3G и т.н.

Все пак и ти си човек!
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Купува-продава

Мнение от MapuaH »

toto57 написа:
pike написа:Всяка сутрин, първата ми работа е да одобря обявите, ако имам време и през деня, пак одобрявам. Събота и неделя и аз съм човек, обичам да се разходя някъде, без компютри, интернет, 3G и т.н.
Много е просто!....... Дай право и на други да преглеждат и одобряват обявите за да можеш спокойно да се разходиш някъде без компютри, интернет, 3G и т.н.

Все пак и ти си човек!
Мдам ! Подкрепям !

Може да са хора, които постоянно посещават сайта. Хора, които ги познавам всички във форума. Хора, които се ползват с авторитет сред нас. Хора, които имат постоянен достъп до интернет. Буквално ежеминутно :) Лесно ще се направи справка, ако се спре човек на няколко човека, кой кога влиза, по колко пъти на ден е тук и т.н. .....

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Купува-продава

Мнение от Pike »

Правилата не съм си ги измислил аз самоцелно за да режа обяви, измислили сме ги заедно и не за режем обяви, а за да сведем до миниум "ужилванията".

Всички правила са подробно описани в тема с недвусмисленото име: "ПРАВИЛА (прочети преди да пуснеш обява)", далеч съм от мисълта, че на всеки ще му харесат, ако все пак не подателя на обявата не ги приема, просто си пуска обявата в друг форум, риболовни форуми в наши дни с лопата да ги ринеш. В някои от тях има сходни правила, в други няма, всеки сам си решава.

Колкото до минималната бройка, той тя е направо символична - 10 поста. Срещал съм форуми, където за да пуснеш обявата ти трябват 50 поста.

Одобряването на обявите предпочитам да го правя аз, защото това че има шаблон по който да се оформи обявата се зачита само от около 10% от постващите обяви, всички останали си ги оформят, както им харесва на тях, а предполагам им е правило впечатление, че всички одобрени обяви са подредени по един и същи начин, но какво от тава.
Някой обяви са тотален миш маш и имат нужда от пълна преработка, а не на всеки одобряващ обяви му се занимава и в резултат одобрените обяви са различни.
По тези причини предпочитам аз да ги одобрявам и да знам, че всички обяви са еднакво подредени и прегледни, и хората които ги разглеждат ще се ориентират еднакво лесно и бързо във всяка една обява.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Купува-продава

Мнение от Marco Polo »

Все пак това е форум, а не магазин!
"Купува-продава" е малка част от този форум. Ако има хора, на които целта им е да киснат в магазина - проблемът си е техен. Все си мисля, че идеята на този форум е да помага на хората, които го посещават - нещо, което напоследък май се случва все по-рядко... :? :cry:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Купува-продава

Мнение от joro_olyмпус »

Форумът, демек сайта си е твой. Правилата ти си ги налагаш и не знам защо изобщо дискутираш еднолично наложени твои решения. Както и не виждам, защо изобщо си губиш времето с "Купува-Продава". Както и не виждам ние - юзърите, какво има да коментираме в случая. Поздрави на всички! :D :wink: Случайно попаднах тук и това обяснява коментарът ми.
steffko
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 19:47
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 7 пъти

Re: Купува-продава

Мнение от steffko »

Правилата не съм си ги измислил аз самоцелно за да режа обяви, измислили сме ги заедно и не за режем обяви, а за да сведем до миниум "ужилванията".
Точно така!
Все си мисля, че идеята на този форум е да помага на хората, които го посещават - нещо, което напоследък май се случва все по-рядко...
- Просто народът се изучи и сезонът предразполага натрупването на практика :lol: :lol: :lol:. Обаче като посвие студът, пак ще се щракане по клавиатурите,по-малко :fish7: , помпане на мускули и повечко работа за модераторите :fish8: :lol: :lol:. Както всяка година...
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”