идея, предложение, препоръка

Книга за препоръки и оплаквания.
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

идея, предложение, препоръка

Мнение от colorcore »

Здравейте Модератори!
От скоро съм във форума, харесват ми темите - любими теми, чудесни репортажи, актуална информация, приятна атмосфера!
На мен, обаче, ми липсва нещо и с този коментар искам да зачекна темата.

Прави ми впечатление, че чудесни репортажи са пълни с правописни и понякога граматически грешки.
Нормално е, разбира се, човек да натисне грешния бутон, но някои коментари надминават в пъти „нормалното“. Те са, откровенно казано, неграмотно написани. Нямам намерение да критикувам и това не е критика към колегите във форума, всеки пише според способностите си, отделя внимание или не на такива „подробности“...
Но от друга страна, съгласете се, че никой не чете с удоволствие книга пълна с правописни грешки, а има репортажи и коментари, достойни да влязат в сборник риболовни разкази! (ето Ви и идея, направете сборник от най-посещаваните и четени излети, сигурно и пари ще излязат от начинанието, и за издателя, и за колегите форумци..)

Та да продължа в този ред, не мисля, че колеги биха се занимавали да си търсят грешките преди да публикуват поредния коментар, писан вдъхновен от последният успешен излет. За това предлагам да се въведе задължителна автоматична проверка на текста преди да бъде публикуван, като така най-малко правописните ако не и граматическите грешки да бъдат маркирани и поправени преди да се натисне изпрати.

Сигурен съм, че и аз в този кратък текст имам някоя пропусната запетая, аз не съм български филолог! Но така и аз бих научил нашият чудесен език по-добре!

Дано с това съм Ви заинтригувал и така спомогна за това този чудесен форум да повиши качеството си и доставя още по-голямо удоволствие в дните когато не сме за риба!

Ще се радвам и на възможност за автоматично подреждане на постовете като последните се показват най-горе!

Поздрави!
Цветан
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от Павел Иванов »

Мога да ти изпратя като подарък издание от книгата "Забавни рибарски лъкардии" , дело на форум "Фишинг мания" , от преди големият бъг през 2004г. ? Е , ако я намеря де съм я оставил :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от sharo1 »

Та да продължа в този ред, не мисля, че колеги биха се занимавали да си търсят грешките преди да публикуват поредния коментар, писан вдъхновен от последният успешен излет. За това предлагам да се въведе задължителна автоматична проверка на текста преди да бъде публикуван, като така най-малко правописните ако не и граматическите грешки да бъдат маркирани и поправени преди да се натисне изпрати.

Сигурен съм, че и аз в този кратък текст имам някоя пропусната запетая, аз не съм български филолог! Но така и аз бих научил нашият чудесен език по-добре!
Понякога нарочно се пише с грешка или изпусната буква ,за да се натръти на някоя дума ,случка и др.
Става по весело,
мой ли се забрани или опише по друг начин ,репликата на колега от форума

скобаро си сака леб

:roll:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от Marco Polo »

Венци си е Венци! :D
В тази тема изобщо не иде реч за него! За съвсем друго говори колегата, но...
Кауза пердута! :D

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 15&t=38219" onclick="window.open(this.href);return false;
Тази е поредната по повода.. Имало е и пак ще има, но..
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от mitioto »

Marco Polo© написа:Венци си е Венци! :D
Язека предлагам да разделим форума на Венци 72 и всички останали, относно писаньето :wink:
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от colorcore »

Здравейте отново!
Благодаря за мигновените отговори и мнения!
Ясно ми е, че често нарочно се пише грешно, за да се натърти диалекта, за да се оцвети текста, това е и за мен забавно! Прочетох и старата тема, не я бях открил преди това. Хубаво е да не си сам!

И както в нея беше споменато, диалекти, нарочни цветисти изрази, написани „кьораво“ допринасят често за колорита на текста, до каква степен са необходими е единствено в правото на автора да прецени, другото ще го покажи одобрението на читателя...

Но неща от рода на думи, които завършват на „-ий“, частицата „не“ написана заедно с глагол, подлогЪТ, на който пълниЯТ му член все не му става (пълен), ей такива подробностни незначителности са нещата, които отличават масовия разярен Форумец от Елин Пелин и Йовков, колкото и да не им се иска! И понеже тук е един качествен форум:

Сигурно просто две изречения над редакторския прозорец, в който пишем текстовете си, от рода на:

Пише се „исторИИ“, а не „исторИЙ“
Пише се „не мога“, „не знам“, а не „немога“, „незнам“
Пише се „РибарЯТ хвана рибата.“, а не „РибарЯ хвана рибата.“
Пише се „СтилЪТ се прилага...“, а не „СтилА се прилага...“

ще свършат една добра работа и биха били едно добро начало за всички колеги!

С най-добри чувства!
Цветан
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от Мунчо »

"Toва е прекрасно, нали?"
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от LVitchev »

Оф,засрамиф са :wink: :wink: :wink: Момчета,стига се делете на интелигенция и простаци :idea: :idea: :idea: Колкото могат хората,толкова пишат,престанете да ги обиждате,не всеки е ходил на училище :!: :!: :!: Има хора на по 50-60 години,минали покрай училището за малко и даже не помнят как се държи писалката.Не е коректно да им обяснявате колко са неуки.Отивайте за риба и ги оставете на мира,да не стават писатели че ги ръчкате постоянно :fish1: :fish1: :fish1: :fish6: :fish6: :fish6:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от colorcore »

Ок, ок, ясно разбрах, няма проблеми, не съм искал да разделя, засегна или обидя когото и да било! Както се вижда в заглавието, това беше само идея, препоръка, предложение... нищо повече. Не съм имал намерение да убивам настроението или вдъхновението на когото и било. Админът ако прецени спокойно да изтрие темата!
Проблемите с четенето са на четящите, те сами да си ги решават, в крайна сметка по-добре е да се иде за риба :) Поздрави на всички!

В тази връзка препоръчвам за неуспешни дни интересно четиво:
1 "Das Glück am Haken: Der ewige Traum vom dicken Fisch"
Christoph Schwennicke; Gebundene Ausgabe; EUR 16,99
Auf Lager.
Verkauf durch: Amazon EU S.a.r.L.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от starlight »

Да не говорим, че има и колеги, на които им е трудно да се оправят с "новите технологии" и сигурно пишат два-три реда за 10-тина минути :)
Важното е да се ходи за риба :)
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от LVitchev »

Радвам се че ме разбра от раз.Ясно е че няма как всички да са перфектни в граматиката,сам разбираш че е не възможно :lol: Може да се коригират писаниците с коректора,въпроса е че доста време отнема и това,особено ако човек не знае точно как се пише изречението.Пак ще му трябва време докато налучка правилно да го напише и да не му го подчертава.Дайте да си говорим за жени и риби,минава времето и лесно се преживяват празните дни пред компа :lol: :lol: :lol: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от colorcore »

Според автора на книжката, която предложих одеве, риболовът е висша форма на провал. Естетът го правел, разбира се, най-красиво: плаща дневно разрешително от 1500 евро, за да има удоволствието да хвърли най-скъпата си муха в прозрачно езеро, в което не се вижда и една риба, но е в подножието на няколко четирихилядника, с убеждението, че няма да хване нищичко, но ако пък случайно това се случи, той предварително е отсранил контрата на куката, за да може без проблеми да върне балканката обратно с възможно най-малко наранявания, точно по предписанието на закона за това място... та и аз така като него, сноб и аматьор хвърлих въдица във форума с очакването, че ще е провал. Сега подготвям поредния излет, останаха броени дни до август, когато ще опитам с истинска въдица за истински риби! Остава и да хвана :) за целта успях да си осигуря един Mitchell Advanced Mag PRO 1000 Magnesium Rolle на невероятната и за България цена от 49 евро! Похвалете ме! А брат ми ме чака с мачова пръчка, ще е забавно лято! поздрави от Регенсбург!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от mitioto »

Човече, имам приятели от Регенсбург :D

Ходи на риба и не се коси!

А за макара от 49 евро това не го разбрах нещо :roll:

Поздрави и пиши после за излетите
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от LVitchev »

E,поздрави за макарата,изпроси си ги :lol: :lol: :lol: И на тебе поздрави от Пловдив-БГ майна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Гледай да хванеш и риби че да не се провалиш пак :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: идея, предложение, препоръка

Мнение от joro_olyмпус »

Като висша форма на снобизъм скучаещият в Регенсбург - можеш да ме хванеш за ....... воблера. Тук не сме клуб на интелектуалци - докоснати от "Великият Дух" или кръгът "Мисъл", а рибарчета и с "Висше" и с "Низше" образование. Това е, което ни събира в една магия и краста и ни кара да си говорим на един разбираем за нас език. Ако търсиш елитарност тук - ще ти се наложи да се преместиш в друг форум. Лично аз съм много щастлив и доволен ТУК, макар че и на мен ми се иска чичо на село да пишеше по-разбрано - ала уви! Де да имах и риболовните умения на чичо от село! :D :D :D :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”