Молба към пишещите.

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Молба към пишещите.

Мнение от Marco Polo »

Драги ми приятелчета..
Въпреки че съм сравнително отскоро в този /а и не само в този/ форум, въпреки че не съм корифей в използването на хардуеъра, съчетан с подходящ софтуеър, все пак имам някои наблюдения. Някои колеги, не много, но все пак има такива, ни радват с по някоя и друга снимка. За което съм благодарен. Самият аз се старая винаги да онагледявам своите репортажи, запитвания или обяснения със снимки. Но напоследък започвам леко да се изнервям, и понеже не е редно във всяка една тема, която ми е интересна и чета, да пиша едно и също, затова реших да си излея мъката тук.
И малко по-кратко казано, имам две молби към вас.

Първата - не качвайте снимките "на майната си", в някой американски или нам-си-къф-си сайт, който се намира на другия край на света, та всяка ваша снимка да обиколи поне веднъж земното кълбо, за да стигне от сървъра ви до екрана ми!
Пример - "imageshack.us" зарежда една снимка В ПЪТИ ПО-БАВНО от който и да е от българските сайтове!

Втората - не качвайте снимки с обем от по мегабайт, два, че и по-големи! Има толкова много леки и лесни за работа програмки за обработка на снимки! Една снимка с размери 800/600/72 е предостатъчно ясна и детайлна! А "тежи" САМО около 200 k.
Пример - един излет с 10-15 снимки от по два-два и половина МВ е достатъчен, за да ти скапе желанието да го погледнеш повече темата!

Още нещо. Това, че платформата на форума смалява автоматично снимките не решава "проблема". Едно, че така или иначе цялата снимка се изтегля преди да бъде преформатирана и второ, че оразмеряването яде от ресурсите/процесорното време на сайта, което допълнително го товари и забавя!

Това, с което бих могъл да помогна, е да обещая, че в най-скоро време ще направя темичка, в която "стъпка по стъпка" ще обясня нагледно поне един от най-елементарните начини да стане това.

Съжалявам, че стигнах до това мрънкане, но проблемът ме мъчи не от вчера.
Поздрави...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Молба към пишещите.

Мнение от starlight »

И аз подкрепям колегата на 100 %.
Колкото по изчистена е една страница, толкова по-добре.
Marco Polo© написа:Още нещо. Това, че платформата на форума смалява автоматично снимките не решава "проблема". Едно, че така или иначе цялата снимка се изтегля преди да бъде преформатирана и второ, че оразмеряването яде от ресурсите/процесорното време на сайта, което допълнително го товари и забавя!.
Само тук ще си позволя да поправя колегата :)
Оразмеряването на картинките не яде от "ресурсите/процесорното време на сайта".
Това го прави браузера на клиента и то след като се изтегли цялата снимка.
Ако си с по-слабо пц и снимките са доста, ще се омота доста браузера.
Просто на снимките им се задава фиксирана широчина, но това определено не ги смалява, а ги показва все едно в по-малко прозорче :) В крайна сметка ефекта е кофти, когато снимката се намира на сайт, който се отваря бавно от България.

Искам и аз, ако може, да добавя още нещо:

Когато в дадена тема има доста снимки, една след друга и се дава "цитирай", моля колегите да трият линковете на снимките или поне да оставят една или две, които целенасочено искат да коментират. Не е нужно едни и същи снимки да се зареждат по няколко пъти, нищо че се кешират.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Молба към пишещите.

Мнение от LVitchev »

Марко,това го направих нагледно със снимки - стъпка по-стъпка.Някои ако се беше сетил да го закачи някъде и да стои за ползване,щеше да е супер.Може и други да са го правили,и ти като го направиш пак ще замине за няколко дни на майната си и язък за труда :lol: :lol: :lol: Да живее трудът :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Молба към пишещите.

Мнение от баш майстора »

абе марко кво не й харесваш на темата за водоемите в българия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Молба към пишещите.

Мнение от minkata »

Отговора на всички проблеми е - сменете доставчика :mrgreen:
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Молба към пишещите.

Мнение от starlight »

minkata написа:Отговора на всички проблеми е - сменете доставчика :mrgreen:
Това определено няма да помогне, а и като ги знам доставчиците ...
Проблема е нашата градинка, сами трябва да се оправим.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Молба към пишещите.

Мнение от minkata »

Е аз драми нямам, или поне не чак като да ме дразни. Марко го разбирам, по принцип е прав, но 800х600 си е паспортна снимка от всякъде - как ще могат хората да гледат по отражението на водата къде точно е направена снимката :D
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Молба към пишещите.

Мнение от Marco Polo »

starlight написа:Само тук ще си позволя да поправя колегата :) ...
Виноват. Грешката е моя. :) Но идеята остава същата..
Ето ви още един пример - това е 800/600/72, 174k..
Е, ако и това не ви е достатъчно или се търсят просто начини да се каже да се е.а в г..за -
няма проблеми, явно не съм прав, като карам някого малко да се потруди..

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Молба към пишещите.

Мнение от A.S.H »

Marco Polo© написа: няма проблеми, явно не съм прав, като карам някого малко да се потруди..
Вече има резултат колега :D Аз например досега не съм се съобразявал,но след тази ти тема ще взема мерки :wink:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Молба към пишещите.

Мнение от starlight »

Няма никакъв проблем да се слагат малки снимки (800х600), които от своя страна да са линк към по-големите.
Така, който иска да види снимката по-подробно, ще кликне на линка и да си я гледа пиксел по пиксел :)
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Молба към пишещите.

Мнение от fisher™ »

А пък аз имам точно обратният проблем - от бг сайтове снимките ми се зареждат отвратително бавно, или пък изобщо не се зареждат :mrgreen: Да не говорим, с какво качество показва снимките "снимка.бг" например :shock:

Поне за размерите нямаме разногласия с Марко :mrgreen: :wink:
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Молба към пишещите.

Мнение от Павел Иванов »

Мили ми Магарко . Ас вече нема да ти пущам снимки щото последният път кът се мъчех о оня гаден нет да сложа две и нещо мегабайтови фотоса с цел да ти се понравим а то напротиф даже като гледам :?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Молба към пишещите.

Мнение от Marco Polo »

Рискуваш много! Животоспасяващата гореща течност не е за пренебрегване, така че пак си помисли! Или с други думи казано - "Големият не е за изпускане!" Питай Тео ако не ми вярваш! ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Bistraki
Мнения: 1823
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 14:35

Re: Молба към пишещите.

Мнение от Bistraki »

starlight написа:Няма никакъв проблем да се слагат малки снимки (800х600), които от своя страна да са линк към по-големите.
Така, който иска да види снимката по-подробно, ще кликне на линка и да си я гледа пиксел по пиксел :)
Тази идея не ми допада.
Трябва да цъкаш като откАчен.
Марковите мерки за оразмеряване са по-добри :D
'Worry is a waste of emotional reserve.'
Ayn Rand
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Молба към пишещите.

Мнение от starlight »

Bistraki написа:
starlight написа:Няма никакъв проблем да се слагат малки снимки (800х600), които от своя страна да са линк към по-големите.
Така, който иска да види снимката по-подробно, ще кликне на линка и да си я гледа пиксел по пиксел :)
Тази идея не ми допада.
Трябва да цъкаш като откАчен.
Марковите мерки за оразмеряване са по-добри :D
Какво има да цъкаш? Снимка 800х600 си е достатъчно голяма. Ето примера на колегата:
Marco Polo© написа: Ето ви още един пример - това е 800/600/72, 174kИзображение
Ако вече дадена снимка искаш я разгледаш подробно тогава цъкаш и гледаш. Много е просто :)
Това все пак си е мое лично мнение, не ви насилвам :)
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”