Снимките в темите ?

Книга за препоръки и оплаквания.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Снимките в темите ?

Мнение от pux »

Мен лично малко ме дразни, а предполагам не само мен, когато отворя някоя по-стара тема (репортаж примерно), да видя че снимките липсват. Та се питам, не е ли възможно снимките да са част от форума (примерно да се кешират някъде на специален сървър), така че да не се губят? А също и да не се трият, когато някой си реши, че видиш ли дава прекалено много информация посредством снимката :mrgreen: ... по същата логика, както не могат да се променят мнения, след определен период от време. Мисля, че ако това стане, ще допринесе форума да е по-пълен и по-хубав. Естествено, за старите, загубени или нарочно свалени снимки, вече нищо не може да се направи, но поне за в бъдеще ...

Поздрави
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Снимките в темите ?

Мнение от sharo1 »

Ами ако някой ти ползва снимката ,без твоето съгласие,мисля ти е право да си я изтриеш и ако ти отнемат това право,ко прайм... :roll:
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Снимките в темите ?

Мнение от pux »

sharo1 написа:Ами ако някой ти ползва снимката ,без твоето съгласие,мисля ти е право да си я изтриеш и ако ти отнемат това право,ко прайм... :roll:
Ако някой иска да ти ползва снимката, той най-вероятно ще я копира - тогава и да я триеш все тая... Пък и тук не говорим за художествени снимки, интелектуална собственост, авторски права и т.н.... тук говорим за такъми и риби ... Ако аз например съм се снимал с хубав трофей бих се радвал повече хора да го видят - защо иначе ще го пускам във форум ???
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Снимките в темите ?

Мнение от krasimir »

Колега само по себе си че пускаш снимка в форум не означава, че другите могат да я ползват за свои цели. Преди няколко години имаше тема - един редактор на вестник беше взел снимка на колегата Венци72 и си я сложил на вестника. Вярно, че венци го направи на нищо пред всички, но снимка на която ТИ си автор сам решаваш кога, къде и за колко време да е активна. Обратното ще е наказуемо по закон. :) Все пак авторско право...
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Снимките в темите ?

Мнение от Marco Polo »

Изображение

Въпросът е да не се стига до там. А кой, кога, дали и защо ще слага или маха снимки от форумите, си е лично решение.
Винаги съм се стремил иначе постните ми репортажи да са добре илюстрирани. Но не всеки е като мен.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Снимките в темите ?

Мнение от Pike »

Снимките са на авторът им и той се разпорежда с тях както иска.

И на мен не ми харесва, някоя хубава и богата на снимки тема да заприлича на продупчено билетче за градския транспорт, но щом авторът на снимката не желае тя да бъде вече там, това е, няма как да го принудя да остави снимката или на своя глава да я копирам някъде другаде и да я върна после. При подобно своеволие, авторът пуска една жалба, доказва, че той е автор на снимката и искам не искам, трябва да я махна.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Снимките в темите ?

Мнение от pux »

Не е ли същата логиката и с текста в темата? Както може да се копира (открадне) снимката - същото важи и за текста! И след като не мога да си изтрия текста, защо същото да не важи и за снимката, която в някакъв смисъл е част от текста! Освен това, подобно кеширане на снимките би могло да се прави САМО с изричното съгласие на автора, за да няма сърдити ...

Както и да е, де - само предложих ... и да не стане ще го преживея някак :mrgreen:
Asen Ra4ev

Re: Снимките в темите ?

Мнение от Asen Ra4ev »

Васе здравей, аз лично съм от хората, които си трият снимките примерно седмица след качването.
Защо съм го направил? Ами първия излет, който описах тук беше миналия май. Тогава освен много хубавите думи и коментари започнаха да мрънкат, абе рибата не е българска, имала много кръв, не съм я върнал и т.н. Все неща дето са провокирани от виждането на "матриала". Таз година имах прилична слука и съответно я споделих. Първия път снимките ги махнах заради самите места, втория защото на някои колеги съм накърнил егото-е аз кво да направя...Вярно е че много хора написаха хубави неща и пожелания, за което искренно благодаря!
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Снимките в темите ?

Мнение от pux »

Здравей, Асене!

Не визирам теб, или когото и да било друг конкретно! Дори аз самият имам стари теми със снимки, качени по разни free сървъри дето съм си забравил пароли, акаунти - ако примерно утре ги "шътнат" (сървърите) и аз няма да ги имам (снимките). Идеята ми беше по скоро принципна - че би било по-добре форума да бъде по-пълен и шарен.

Сега, който не иска да качва снимки - да, ОК в правото си е да не го прави. Обаче, ако реши да ги качи все пак - нека да е пич т.е. да не му пука от злобни, заядливи и преднамерени забележки и заяждания! Ясно е, че такива винаги ще има, освен ако модераторите не вземат много сериозни мерки!

От друга страна, ако си съгласен форумът да ти "хоства" снимките, ще ти отпадне ангажимента да се "грижиш" за тях и всеки (нов) или стар потребител на форума ще може да им се радва "во веки веков"!

Поздрави и наскука!
Asen Ra4ev

Re: Снимките в темите ?

Мнение от Asen Ra4ev »

Така фиксирано виждането ти е абсолютно ок. Аз съм "за", а смея да кажа че модераторите овреме прочистват "плявата".
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Снимките в темите ?

Мнение от Marco Polo »

pux написа:Обаче, ако реши да ги качи все пак - нека да е пич т.е. да не му пука от злобни, заядливи и преднамерени забележки и заяждания! Ясно е, че такива винаги ще има...
Абсолютно!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Снимките в темите ?

Мнение от Мунчо »

СОлидаризирам се с мненията на писалите по-горе колеги. Жалко е, когато темите се осакатяват по този начин. Вече има достатъчно места в нета, където човек може да качва практически неограничено количество снимки, ако е воден от някаква пресметливост. Ако обаче мотивите му са други, уви - потърпевши са другите потребители...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”