Предложения за нови функции и добавки към форума

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от Pike »

Май е време да приключа тази тема, защото май и предложение не може да се даде нормално без да се стигне до обиди и караници.

Какво обобщих до момента:

:arrow: рейтинг система, като харесвам в ФБ
Съдейки по коментарите и опита от подобна система в други риболовни форуми, който споделяте, явно не работи и няма смисъл.

:arrow: задължително да се попълват графите в профила: Местоположение и Дата на раждане ...
Това, както и други подобни си е лична информация, а лична информация няма как да се изисква задължително, дори и препоръчително. Личната информация затова е лична, вече ако някой реши, че не е проблем да я споделя, може да го направи под някаква форма.

:arrow: бутон "TANKS"
Това мисля, че ще върши работа и ще потърся дали може да сложи.

:arrow: редчето под аватара, на което пишеше брой мнения на юзърите
Това го бяхме махнали, защото беше ставало повод за конфликти стари vs нови потребители или пишещи vs непишещи.
Не мисля, че има нужда от него, все пак като кликнеш на линка "Профил" на даден потребител, винаги може да видиш колко мнения има, къде е най-активен и т.н.

:arrow: Малко повече емотикони.
Да, наистина има нужда, ще сложа.

:arrow: снимки на аватара
Това е също като при личните данни, въпрос на личен избор на потребителя, никой с нищо не може да го задължи какъв и дали въобще да има аватар.

:arrow: Силно ограничаване темите в на подфорума Риболофф.
Риболофф затова е Риболофф, там може да се пише за каквото се сетиш. Ако го ограничим, става безсмислен.

:arrow: Галерия
Галерията като цяло е тотално развалена, от това и изчезна бутона за нея :( За да се оправи трябва да местя всичко на нов сървър с нови по-високи версии на PHP и MySQL, после всичко да се ъпдейтва, абе голяма хамалогия и промени, все още не мога да се реша кога да го започна, а трябва.

:arrow: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност. да не е във всички подфоруми.
Вече я преместих в подфорум "ИАРА, законът, бракониерите ...".

Това беше, което извадих като предложения, ако съм пропуснал нещо, кажете.


Сега за НЕпредложенията:
venci72 написа:... некакъв саки ,бил майстор ,мъж ли ,жена ли е ,помак ли еврейн ли е саки незнам какъв е,незнам с кой пишем ,скрил се е и е голем ,стар ли е да имам некаво уважение към него ...или е некой умочко ...незнам скрил се и че ме бамне :D аре делегаця
venci72 я вземи се успокой и стига ръси обиди. Някой теб да те е обидил така, че да връщаш по същия начин, не нали. Хем скачаш по модератора, хем преди това и директно изкарваш всеки без снимка на аватара като смотаняк, мишок и т.н.
Майстор Саки ти е направил забележка на да не обиждаш вкупом хората от форума затова, че на са твоето мнение за снимките, а ти си го наредил едно хубаво.

Бе вие какво искате от модераторите, да си сипете простотията във форума колко душа ви сака, а те след вас тихо и кротко да почистят, да поправят, че евентуално да става нещо за четене ???
Ама и 1000 модератори да има, пак няма стане така.
Сами сте си виновни, не може да сипете простотия и да чакате някой след вас да оправя.

Висше образование - тинтири минтири
LVitchev вмъкна, че разбираш ли много вишисти имало и "глезьовците" искали да се пише културно.
Ми не се изисква висше образование, че да пишеш нормално или правилно.
Аз също нямам висше образование, но това не ми пречи да пиша нормално без да обиждам колегите си. Колкото до правописа, не пиша много правилно, но поне се старая.

Не искам и не може форума да бъде някаква просташка пивница, където ако някой не споделя чуждото мнение да бъде обсипван с обиди или търсен по снимка (от аватар например) по гьоловете за да бъде наритан. Баси, малко са ни брокониерите, че да се бием и помежду си?

Предлагам сега всеки да се успокои и да разбере, че форумът на ФМ няма да бъде арена за междуличностни разправии, обиди и т.н.
Събрали сме се тук все пак за да споделяме положителни емоции от любимото ни хоби, а не да злобеем, интриганстваме, обиждаме и т.н., че да има с какво да се занимават модераторите.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от sleepwalker »

А не ви ли притеснява, че конкурсът за най-добре публикуван излет ще се превърне в бутафория, водеща след себе си лавина от дрязги, разправии и мерене на п***и? Въпросът е, че неминуемо ще се намеси субективното гласуване на принципа приятел/не толкова приятел/нов колега, което ще опорочи хубавата идея. Аз не мога да си представя, че новорегистрирал се колега, непознат на останалите или такъв без особен авторитет във форума би могъл да спечели конкурса, па дори да е показал най-невероятния репортаж със страхотни снимки и великолепно описание. Показателно е в какъв коловоз отиде класацията за най-голям распер от миналата година, която въпреки че имаше ясни правила точка по точка, пак отиде в една не особено добра посока.
Обръщам се към собственика на сайта Пайк: Помислете още веднъж преди да реализирате идеята. Аз лично нямам нищо против и дори ще се радвам, ако нещата потръгнат според първоначалния замисъл, но нека да се има едно на ум. ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от Коце »

sleepwalker написа:Аз не мога да си представя, че новорегистрирал се колега, непознат на останалите или такъв без особен авторитет във форума би могъл да спечели конкурса, па дори да е показал най-невероятния репортаж със страхотни снимки и великолепно описание.
Ако това стане, значи е бил по-добър от всички останали. Ние сме против шуробаджанащината, нали? :wink:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от LVitchev »

Сашо,всичко е много добре,но ще те помоля да се оглеждаш когато е станал конфликт и да гледаш честно и безпристрастно от къде и кога тръгва конфликта !!! Какво става сега,трябва някои да пише глупости,и като знам че не е вярно,трябва да го търпя ли,да си замълча защото някои щял да се обиди,така ли ??? А ми давай те тогава,нека си пишат врели-некипели,да залъгват хората и да създават интриги и да направят някои като отиде на гьол където има други правила а не тези които са описани от определен всезнайко,риболовците да си изядат боя,така ли ??? Нали за това се дава информация,нали трябва хората да знаят истината а не това което на някои му се иска да бъде.Ако не съм прав ме обори.В темата за ИАРА,аз седя с договора ми в ръката,най-коректно и отговорно пиша какво може,къде и кога го може,защо го може или защо не може и т.н.Появява се Насо и започва да пише явни лъжи,неистини които могат да донесат проблем на някои колега.Ще питаш как ???А ми,идва някои на моя язовир и ми заявява че може да си лови без да си плаща,защото водоема аз го държа под наем ама той е държавен и човека няма да си плаща а ще лови,въпреки моите обяснения.Е,човека не ги приема,има голяма и умна глава,пълна с бръмбари,които не-всички са висшисти явно.Какво мислиш че аз ще направя ??? Гарантирано,ако след няколкократно обяснение че при мене така не става и че шансовете му са равни на нула,и след десеторно подканяне да си събира въдиците и да си ходи,човека решава че ще се прави на мъж,задължително хваща първата закуска в ортопедията :idea: :idea: :idea: Насо обаче тук си пише не това което е истина,пише си това което на него му се иска как трябвало да бъде а не как е в действителност.И сега какво става,аз трябва да седя и да се съгласявам с него,така ли да го разбирам,трябва да си трая,защото неговия приятел модератора щял да ми сложи бан защото се обичат и си ходят на сериозно заедно за риба :roll: :roll: :roll: Влизам в скандал,когато срещу мене седи човек които въпреки необоримите доводи,и многократни обяснения не иска или просто нарочно се опитва да не разбере че това което пише са лъжи :idea: :idea: :idea: Казваш ми че и да лъжат,трябва да си трая,така ли,ето това не го разбирам.Аз не бих си траял,това противоречи на всичко което знам за живота и за коректността,за това че истината е една а не десет и всеки уважаващ себе си човек не трябва да мълчи защото иначе и всички виждаме докъде ни доведе навеждането в държавата ни на този и онзи.а ми,то тогава за какво изобщо да пишем,ами направо всеки да си пише каквото си иска и така да си я караме с по няколко истини.Аз мога да ти го демонстрирам,ще вляза на някои в темата и макар да е прав,ще тръгна да си пиша едно към гьотере каквото ми падне,тогава ще стане егати и форума,всички ще са много информирани и доволни,няма що.
ВИНАГИ ТРЯБВА ДА СЕ ТЪРСИ ИСТИНАТА И ВРЕЛИ-НЕКИПЕЛИ НЕ МОЖЕ ДА СА ИСТИНА,ПРИЕМА СЕ МНЕНИЕ ПОДПЛАТЕНО С ФАКТИ,АКО ГИ НЯМА,ПО-ДОБРЕ ДА НЕ ПИШЕ А НЕ ДА СЕ ПРАВЯТ НА ВСЕЗНАЙКОВЦИ И ПОСЛЕ ДРУЖНО С ПОМОЩТА НА ПРИЯТЕЛ МОДЕРАТОР ДА МУ СЕ НАМИРА ЦАКАТА НА ТОЗИ КОИТО Е НАПИСАЛ ИСТИНАТА !!!ТОВА Е ДОЛНО И НЕКОРЕКТНО,ИЛИ ВИЕ ГО РАЗБИРАТЕ ПО ДРУГ НАЧИН :roll: :roll: :roll: :roll:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от babydoctor »

Сашо, от мен имаш подкрепа за всичко - може би само възрастта да се пише, че да не скачаме на младежите.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от Бай Иван »

Бай Иван написа:Друго нещо:

хубаво би било всички излети - плувкарски, дъно или на спининг да са в подфорума " риболовни излети".
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от Станимир »

pike написа: :arrow: бутон "TANKS"
Това мисля, че ще върши работа и ще потърся дали може да сложи.
Само моля да е THANKS ако ще значи "благодаря" на английски :D
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от Marco Polo »

Има ли възможност да се поставя мейл в профила?
Надали някой ползва още ICQ, примерно, но понякога мейл си трябва...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от Майстор Саки »

Всъщност, мейл се вписва още при регистрацията и след това от главните настройки на профила се избира, дали да се показва или не. Проблемът е в това, че дори и при избрана опция да се вижда, той остава скрит.
А ICQ, AOL и MSN според мен не би било проблем да отпаднат - едва ли се ползват от много потребители. Още по-удачно би било да се заменят с FB и Skype, като доста по-актуални варианти за комуникация...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от Павлин Калайджиев »

Майстор Саки написа:Всъщност, мейл се вписва още при регистрацията и след това от главните настройки на профила се избира, дали да се показва или не. Проблемът е в това, че дори и при избрана опция да се вижда, той остава скрит.
А ICQ, AOL и MSN според мен не би било проблем да отпаднат - едва ли се ползват от много потребители. Още по-удачно би било да се заменят с FB и Skype, като доста по-актуални варианти за комуникация...
+1
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от naso »

На мен ми прави впечатление, че много се трият мнения.
След това те обвиняват, че си лъгал или незнам какво си, а ти неможеш да докажеш обратното, защото мнението ти е изтрито
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от BornToDrink »

Quick reply функционалност.
Ползвал съм я в други форуми и е доста удобна.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от Коце »

Намерих готина иконка - Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от dido ov4arica »

Защо на моя комп. часа е точен ,а мненията излизат по старото време? В мен ли е грешката нещо. :shock:
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за нови функции и добавки към форума

Мнение от shaman »

dido ov4arica написа:Защо на моя комп. часа е точен ,а мненията излизат по старото време? В мен ли е грешката нещо. :shock:
Отиваш на "Потребителски панел", "Настройки на форума" и изключваш "DST" :)
--------------
http://www.starividri.org
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”