Месечен бан....защо?

Книга за препоръки и оплаквания.
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от stankof »

Прецедент,дано има успех!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от Marco Polo »

Went the horse into the river.
Стара китайска поговорка.
:lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от Павел Иванов »

stankof написа:Прецедент...
Не е прецедент , по-скоро дежа вю :wink:

пп - милиМи Магарко , виж колко не мелодично звучи транслирано от китайски на ингилизки , като в транслацията се губи стилистично издържаната и морфологично правилна думичка "ойде" :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от Pike »

Нещо нотки на песимизъм долавям :)

Аз пък съм склонен да пробвам нещо ново и различно.

Това, че няма да има модератори не значи СВОБОДИЯ, а точно обратното - три пъти мисли, един път пиши ;)

Мунчо казва, че не сме дорасли за това. Като се има предвид, че преди беше така и беше супер, значи рязко сме се подмладили последните години, значи сега пак ще узреем и ще влезем в релси :tup:

Още го обмислям как точно да бъде, основното което ми се върти е: не да мажеш и да чакаш някой да почиства след теб, а хем да не мажеш, хем ако има омазано да инициираш под някаква форма почистването.

Такива ми ти работи.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от Pike »

Пък и предвид наближаващия зимен сезон, през който си ставаме като стари гаджета и почваме да се дърляме за щяло и нещяло, ако проработи новата схема, ехее ...
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от stankof »

Павел Иванов написа:
stankof написа:Прецедент...
Не е прецедент , по-скоро дежа вю :wink:
Павка млад съм!
На 31 все още,може и да съм изпуснал нещо....... :mrgreen:
pike написа:Нещо нотки на песимизъм долавям :)

Аз пък съм склонен да пробвам нещо ново и различно.

Това, че няма да има модератори не значи СВОБОДИЯ, а точно обратното - три пъти мисли, един път пиши ;)
Тук си много прав Pike ,ако някой досега се е оттървавал защото има приятели Модове в раздела където пише,сега вече нама да е така и ще има надявам се безпристрастна и реална преценка на нещата от твоя страна,но както каза ти всичко може би трябва да тръгне от нас членовете на този Форум ако искаме да го има и да ни е от полза!
Стискаме палци да има положителни промени :tup:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от Pike »

Върти ми се и още един вариант.

Реално си е този, който коментирахме досега, но ще си събера и един малък екип от хора, които познават добре форума и хората в него, които ще имат по-разширени права за да могат реагират при нужда, без обаче да раздават банове, без да са обвързани с конкретен подфорум и т.н.

:tup:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от LVitchev »

Не са проблем модовете,проблем е двойния стандарт/както му викаме - шуробаджанащина/ и приятелските отношения !!! Ти Пайк,как ще се откачиш от личниге ти приятели и добри познати а ??? Трабва са се санкционират първо интригантите подпалващи скансалите а не жцисиния който се опитва са дащити достойнството си :idea: Тук казващия истината в очите се трие и санкционира а мръсника интригант се има за герой че е издокорол някой да подполи и да сгреши !!! Откакто се розкораха 3ма мръсншка,има ли скондоли и разправии ??? Хората са различни,обаче определени елементи са ужасни дебили,не разбират нито от майтап,нито от дума.Огромната част обаче са като овце,видят че някой тапише нещо и те ведтага дозапалват огъня...........няма оправия :!:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от Мунчо »

Сашо, вярно, че едно време в най-стария жълт форум беше така, но това бе преди петнадесет години, когато потребителите бяха по-малко, а и хората тогава бяха някак по-уравновесени, да не кажем нормални, и търсеха общуване, а не както е сега - дрязги, изхвърляния и келепирец...
Сега аз съм съгласен с Любчо, че голямата част от проблема се крие във факта, че има хора с "ампутирано" чувство за хумор, такива, които палят от половин оборот и откровени сплетници, за които е удоволствие да подклаждат дрязги и да гледат сеири. НО такива има навсякъде и трябва такива люде да бъдат игнорирани, дори с високомерно мълчание - нека да не звучи снобарски. Казваш примерно ти "да защити достойнството си" - какво има да го защитаваш от някакъв анонимен или неанонимен, но дребен душевно путьо(нарочно използвам подобно определение). Толкова хора те познават реално, знаят, че си човек на място - прям, понякога действително излишно откровен. Е, вече не можеш да "таковаш" по 4 часа като Панцеро, ама то кой ли може? :lol: Какво примерно теб те брига да се драпаш с някакъв субект, да му се обясняваш и накрая да излизаш крив ти, омазан с чужди аки? С някои категории хора не може да се разговаря нормално, защото те не търсят нормален диалог. Ами подмини го с гордо и насмешливо презрение - аз така правя и те уверявам, че по този начин ще го подразниш много повече, вместо да му играеш по свирката. Голям човек си - всеки момент ще станеш дядо :P . Толкова по този въпрос.
По въпроса за субективното модериране мога да ти кажа, че подобен подход е относителен - аз съм трил приятелски глупости, на мен са ми трили подобни и така е правилно. Защото една изтърсена не на място откровена "проява на гениалност" може да повлече цяла поредица от проблеми и така е редно да се постъпи, дори защото е по-приятелско, вместо човека да се излага от собствените си писания. НА сутринта хора са ми писали "абе моля ти се изтрий ми н'ам какво, н'ам къде, докато не са го видели колегите - големи простотии съм направил" и аз съм молил впоследствие да изтрият някой мой подминат "духовит" пост, който съм счел за неуместен. Но си трябва малко съзнание.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от quietriot »

pike написа:Пък и предвид наближаващия зимен сезон, през който си ставаме като стари гаджета и почваме да се дърляме за щяло и нещяло, ако проработи новата схема, ехее ...
Аз съм много скептичен към подобен ход с оглед на предстоящата зима изпълена с ракия и туршия и геройски изпълнения после.

Дежа вю ма га аз се регострирах 2006 хората бяха спокойни и възпитани, а сега си .....бало мамаро, групи, клики, манекени, омраза, храна , двоен стандарт и каквото друго се сетиш, сто пъти съм си казвал да спра да пиша , ма пусти навица и лаладжийство, все нещо да изокам некъде , пък и сергийката ако беше страница ФБ щеше да има 4000 лайка, требе да се наглежда стокицата, това последното е бъзик.

Дано да ти сработи идеята макар че не вярвам, разделението според мен е прекалено силно за да бъде самоконтролирано.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от Мунчо »

Аз друго не мога да разбера и приема - гледаш възрастни, големи в пряк и преносен смисъл мъжаги, а ревльовци. Деликатни, лесно раними като есенни цветя, чувствителни и обидчиви от нищо. И ако прибавим към това избирателно и дебелашко чувство за хумор от сорта да се чоплят с хората, но без нулева търпимост към собствената особа, резултатите са очаквани. Наблюдавал съм смешни примери, да не говорим, че влизам на някои места тайно, само да се посмея на дребнавост и липса на толерантност и поносимост. Ами извинявайте, но не е нормално, като оставим настрани, че не е редно, да се прави от мухата слон и нещата да приключват с отправяне на най-грозни обиди и откровени заплахи за саморазправа. Щом се изпадне в подобен примитивизъм, това илюстрира единствено липса на аргументиран подход и вопиюща дребнавост. Не е колегиално, не е в духа на общуването, не е приятелско. Не мога да го приема и това е, ако ще баща ми да има подобно поведение.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Месечен бан....защо?

Мнение от Pike »

Това казвам и аз, изчанчихме се много с развитието на технологиите касаещи виртуалното общуване и достъпа до него.

Хайде във фацебук още се пази поведение, ама там нещата са много навързани, а кажеш нещо накриво, току виж си разбрал, че имаш чичо в Зимбабве, който не е съгласен с теб :)

По форумите е далеч по-анонимно, не е обвързано с хората от личното ти пространство и предполага далече по-голяма свобода, клавиатурни мускули, интриги, перчене и т.н.

От събота насам чета всеки един пост във форума, да съм изтрил 10-тина, които прекрачваха нормалния тон. Определено бих казал, че сме на косъм от това за което говоря, а именно нормално общуване и самоконтрол. Просто не си вярваме, че може :tup:

Както виждате, всички модератори седят, не съм пипал нищо засега, още го дообмислям, но определено мисля, че много малко ни трябва.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”