коментари към "НАД 83 ПРОДУКТА ЗА РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА"

Книга за препоръки и оплаквания.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: коментари към "НАД 83 ПРОДУКТА ЗА РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА"

Мнение от Emo-83 »

Любе,в тази тема,няма какво да пиша.Зная прякор на български,английски и немски,но да го казвам и използвам срещу някой....ами то смешно и е признак за друго.
Намерение да си осмислям живота в безмислени разправии и плюнки.... за мен е обидна работа.
Този човек,някога съм го учил как се лови сом и сме яли от една вилица и с една лъжица.
Но той сега казва,че съм говорел врели-не кипели и нищо не съм разбирал.
И сега стоя зад думите си,че тъча дава възможности,които копчетата на посочения от мен сонар не могат.Но понеже той е Дева Мария ми отговаря как със стария телефон с копчета,щял да направи повече от мен с тъча......това ли е говоренето ти за параметри бе човеко.
И подскочи,като ужилен отново в платена тема и отново срещу мен,като написах,че едната електричка е по-тиха,по-здрава,по-икономична и на всичкото отгоре държи лодката ПО НА ЕДНО МЯСТО.
Кое от това написано от мен е лъжа!?Какво ми отговори ти,освен да ти забравя името!
Как така ти ще ми налагаш,аз да не ползвам името ти а ти ще ми пишеш в моя тема и то платена.А нима не снима клипче от офиса си,какви воблери си имал.....
Когато влезна да говориш за джига се зарадвах.Защото аз мога да признавам от кое разбираш.
Тогава си мислех БРАВО,ще стане интересно,той ще обяснява и нямах нищо против.И какво направи ти тогава.....започна да се надскачаш с мен.
Не работя срещу никой....това би ме погубило.Но работя за себе си.
Силата е в моите клиенти.Един не съм подвел или излъгал със стока.Това ме прави спокоен и уверен.Ако го бях направил....щеше да се чуе.
Зная,че не можеш да се харесаш на всички,не ми е цел и няма как да стане.
Клиенти се отглеждат с отношение,а не се праскат през кръста.Съобразявам се с желанията им и социалното положение,когато им предлагам желани от тях продукти.
За това,когато вземат стока има следваща,по-следваща,говорим,обсъждаме и получават.Човека от среща не се разглежда само,като финикийски знаци.

Пишейки тук съм получил лично съобщение,което наистина ме радва.........Точно това ме кефи и прави уверен.
Изпратено на: Сря Фев 04, 2015 1:21 am
До: Emo-83
Емо като пуснеш магазина пусни ми едно съобщение или ми звънни да си поръчам нещо,че съм търговско чадо да протъркам крак :tup: .
П.П Чакам да звъннеш и за резервоара и воблерите :oops: .

Имам подобни от ФБ и нямам никаква вина,че днес съм продал две електрички,един сонар,въдица за тролинг с конци,макара,стойка за сонар,подложка за ел.дв.,воблери,двигател 2-ра употреба и имам поръчка за нов двигател 15к.с.
Защо трябва да се чувствам виновен,че някой ме търси.Това,което живо и най-вече ме интересува клиента да е доволен......само тогава,ще ме препоръча на друг и ще ме потърси отново.
Моя електронен магазин,на който отделих 2 години го няма.Целта е и темата да я съсипят.....за да не ми остане нищо.......това е,запомнете го.Никакви сонари и никакви електрички не са замесени.....само на лична основа.
Жив и здрав да е,но ще работя още по-здраво,но не срещу него.Обичам хобито и работата си.
Никога и по никакъв повод,не съм използвал епитети за колегата,който влага толкова ярост и ..........................................питам защо :!: :?: Но слагам точка.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: НАД 83 ПРОДУКТА ЗА РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Мнение от Emo-83 »

ribata402 написа: Много точно казано... :tup:
Светле,няма желание да се карам с теб....не искам брат ми.Разбирам те защо вземаш страна и го смятам за нормално и дори правилно.
Но аз лично ще застана до теб с моя сонар и ти с твоя Йон за да видим кое е точно.
И как така тапета е тъп,а на друг клиентите са много умни и могат всичко.
Не ми се засягай,моля те.....Отправих едно предложение,за да се види цялата демагогия и спекула със параметри и на майка му......дивия.
Извини ме,още веднъж.Беше по повод точно казаното.Може да го направим с клип за да видим тия знания и точности,колко са и чий плюс.....визирам сонарите,не мен и теб с нашите знания. :wink: :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: коментари към "НАД 83 ПРОДУКТА ЗА РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА"

Мнение от Pike »

Едно е да се карат и спорят риболовци потребители на форума, друго е вносители и търговци да се хванат за гушите публично във форума.

Fishing Mania не желае да става арена на подобни спорове и разчиствания на сметки, не желае и да въвлича и потребителите си в тях.

Съществуващите правила във форума касаят основно чисто човешките взаимоотношения необходими за едно нормално общуване, но явно вече се налага да има специални правила касаещи взаимоотношенията между търговци и вносители в рекламни или нормални теми.

Предвид конкретният повод, първото правило от тях ще касае прякото или косвено сравнение на продукт или продукти с други такива на конкурентни марки, било то в рекламни или нормални теми. Редовите потребители могат да си спорят колко искат за това кой продукт е по-добър, но предвид позицията си търговците и вносителите не е редно да влизат в такива спорове.

Друго което може да се извади като правило е, че както казах по-рано Fishing Mania не е арена на спорове и разчистване на сметки между бивши съдружници или партньори и не желае да бъде, моля ни въвличайте в това.

Ако в някоя тема или пост има нещо, което по някакъв начин накърнява престижа ви (визирам търговците или вносителите), сигнализирайте на мен под някаква форма, но не влизайте в директен спор в съответната тема.

Теми или постинги, в които тези правила не се спазват ще бъдат модерирани или изтривани.

Не мислех, че ще ми се налага да пиша специални правила за търговци и вносители, защото си имате уважението и спазвате тези неписани правила, но явно се налага.

Ще ви помоля от днес да се съобразявате с тях, а постепенно ще изтрия/модерирам старите теми за да отговарят на тях.

Ако и вие имате предложения за правилата касаещи взаимоотношенията между вас (търговци и вносители), които да пазят и не накърняват интересите ви, моля споделете ги в темата.
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: коментари към "НАД 83 ПРОДУКТА ЗА РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА"

Мнение от dido ov4arica »

:tup:
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: коментари към "НАД 83 ПРОДУКТА ЗА РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА"

Мнение от LVitchev »

Знае ли човек,може и да си оправят един ден отношенията,за това странични хора по-добре да не се обаждаме за да не ставаме виновници както винаги.Аз и двамата ги познавам и са ми приятели,каквото и да кажа и за едната марка и за другата,вечно ще съм обидил един от двамата.За това се въздържам.Едно нещо казах за алуминките и стана мазало,сърдене и т.н.Вече няма да взимам страна освен ако някой лично не ме засегне.Нищо не подкрепям,всеки да си купува каквото иска. :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: коментари към "НАД 83 ПРОДУКТА ЗА РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА"

Мнение от Pike »

Направих си консултация относно въпросите касаещи конкуренцията и правилата, които ще напиша и ще важат за отношенията между търговец-търговец, търговец-вносител или вносител-вносител, ще се основават на актуалния закон за защита на конкуренцията:
Глава седма

ЗАБРАНА ЗА НЕЛОЯЛНА КОНКУРЕНЦИЯ
Обща забрана

Чл. 29. Забранява се всяко действие или бездействие при осъществяване на стопанска дейност, което е в противоречие с добросъвестната търговска практика и уврежда или може да увреди интересите на конкурентите.

Увреждане на доброто име на конкурентите

Чл. 30. Забранява се увреждането на доброто име и доверието към конкурентите, както и на предлаганите от тях стоки или услуги чрез твърдение или разпространяване на неверни сведения, както и чрез представяне на факти в изопачен вид.

Въвеждане в заблуждение

Чл. 31. Забранява се въвеждането в заблуждение относно съществени свойства на стоките или услугите или относно начина на използване на стоките или предоставяне на услугите чрез твърдение на неверни сведения или чрез изопачаване на факти.

Забрана за заблуждаваща и сравнителна реклама

Чл. 32. (1) Забраняват се заблуждаващата реклама, както и неразрешената сравнителна реклама.

(2) Рекламодателят и рекламната агенция, изготвила рекламата, носят отговорност за заблуждаваща и за неразрешена сравнителна реклама.

Заблуждаваща реклама

Чл. 33. (1) Заблуждаваща е всяка реклама, която по какъвто и да е начин, включително по начина на нейното представяне, подвежда или може да подведе лицата, до които е адресирана или достига, и поради това може да повлияе на тяхното икономическо поведение или по тези причини нанася или може да нанесе вреди на конкурент.

(2) При определянето на рекламата като заблуждаваща се взимат предвид и:

1. характеристиките на стоките и услугите, като: наличност, вид, изработка, състав, начин и дата на производство на стоките или изпълнение на услугите, годност за употреба, начини за употреба, количество, географски и търговски произход, резултати, които могат да се очакват от тяхната употреба, резултати и съществени характеристики от изпитванията или извършените проби върху стоките или услугите;

2. цената или начинът на формирането й и условията за доставка на стоките и изпълнение на услугите;

3. данни за рекламодателя или рекламиращия, като: име или фирма, адрес или седалище, адрес на управление, имущество, права върху индустриална и интелектуална собственост, получени награди или отличия.

Сравнителна реклама

Чл. 34. (1) Сравнителна реклама е всяка реклама, която пряко или косвено идентифицира конкурента или предлагани от него стоки или услуги.

(2) Сравнителната реклама е разрешена, когато:

1. не е заблуждаваща по смисъла на чл. 33 от този закон и не е нелоялна търговска практика по смисъла на чл. 68д, 68е, 68ж от Закона за защита на потребителите;

2. сравнява стоки или услуги, задоволяващи еднакви потребности или предназначени за една и съща цел;

3. сравнява обективно една или повече характерни черти на стоките и услугите, които са съществени, сравними и представителни за тези стоки и услуги, включително техните цени;

4. не води до объркване на рекламодателя с неговите конкуренти или на търговски марки, търговски имена, други отличителни белези, стоки или услуги на рекламодателя с тези на неговите конкуренти;

5. не води до дискредитиране или опетняване на търговските марки, търговските имена, други отличителни белези, стоките, услугите, дейностите или положението на конкурентите;

6. сравнява стоки с едно и също наименование за произход;

7. не извлича нелоялно предимство от известността на търговската марка, търговското име или други отличителни белези на конкурентите или от наименованието за произход на конкуриращи се стоки;

8. не представя стоките или услугите като имитация или копие на стоки или услуги със запазена търговска марка или име.

(3) При преценката дали една сравнителна реклама е разрешена освен обстоятелствата по ал. 2 се вземат предвид и разпоредбите на Регламент (ЕО) № 510/2006 на Съвета от 20 март 2006 г. относно закрилата на географски указания и наименования за произход на земеделски продукти и храни.

Имитация

Чл. 35. (1) Забранява се предлагането на стоки или услуги с външен вид, опаковка, маркировка, наименование или други белези, които заблуждават или могат да доведат до заблуждение относно произхода, производителя, продавача, начина и мястото на производство, източника и начина на придобиване или на използване, количеството, качеството, естеството, потребителските свойства и други съществени характеристики на стоката или услугата.

(2) Забранява се използването на фирма, марка или географско означение, идентични или близки до тези на други лица, по начин, който може да доведе до увреждане интересите на конкурентите.

(3) Забранява се използването на домейн или външен вид на интернет страница, идентични или близки до тези на други лица, по начин, който може да доведе до заблуждение и/или да увреди интересите на конкурентите.

Нелоялно привличане на клиенти

Чл. 36. (1) Забранява се осъществяването на нелоялна конкуренция, насочена към привличане на клиенти, в резултат на което се прекратяват или се нарушават сключени договори, или се осуетява сключването им с конкуренти.

(2) Забранява се предлагането или даването на добавка към продаваната стока или услуга безвъзмездно или срещу привидна цена на друга стока или услуга, с изключение на: рекламни предмети с незначителна стойност и с ясно посочване на рекламиращото предприятие; предмети или услуги, които според търговската практика са принадлежност към продаваната стока или извършваната услуга; стоки или услуги като отбив при продажба в по-големи количества.

(3) Забранява се извършването на продажба, когато заедно с нея се предлага или обещава нещо, чието получаване зависи от: решаване на задачи, ребуси, въпроси, гатанки; събиране на серия от купони и други подобни; разиграване на игри с парични или предметни награди, чиято стойност значително надвишава цената на продаваната стока или услуга. Комисията на основание чл. 8, т. 14 приема правила, с които определя в кои случаи стойността на обещаваната награда значително надвишава цената на продаваната стока или услуга.

(4) Забраняват се продажбите на вътрешния пазар на значителни количества стоки за продължително време на цени, по-ниски от разходите за производството и реализацията им, с цел нелоялно привличане на клиенти.

Забрана за разгласяване на производствени или търговски тайни

Чл. 37. (1) Забранява се узнаването, използването или разгласяването на производствена или търговска тайна в противоречие с добросъвестната търговска практика.

(2) Забранява се използването или разгласяването на производствена или търговска тайна и когато тя е узната или съобщена при условие да не бъде използвана или разгласявана.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”