И аз съм ...

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
BGanio
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 16:06
Местоположение: София
Обратна връзка:

И аз съм ...

Мнение от BGanio »

...Бракониер

Чудех се как да се включа във форума, докато ми просветна че точно това си е моя раздел.

Имам пръчка с макара (некави си)
Имам и тояга пак с макара
Имам 3 влакна
Имам 17 кукички (няма да ги описвам по номера)

НЯМАМ риболовен билет защото:
1 - Ме мързи да си извадя
2 - Нямам никаква идея как става това
За съжаление и в този сайт, който иначе страшно ми харесва, пак не намерих информация.
Ако имаше информация т.2 отпада, а т.1 се разрешава на 90% щото ако съм сигурен че като отида където трябва с квото ми остава само да се наканя.


ИМАМ желание да бъда и аз истински риболовец (което е осъществимо щото много риба не ям/може би щото не съм и хващал много:-)/), но дори и да си извадя билет, едва ли бих успял да се екипирам подходящо за излет с някой който би ми помогнал да съм риболовец а не бракониер - Причината е че половината от термините които ползвате тука са ми съвършенно непонятни.
Та що не направите и един РЕЧНИК, за такива като мен. :oops:

Темата ми може да е глупава и не на място и да бъде изтрита, но ако не друго, пуснете някъде ВАЖНА ТЕМА - Как да си извадиме риболовен билет

Поздрави
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Eх, Ганьооооо .... :(

Язък ти за ника .... Ми то и Бай Ганьо знае, че с питане и до Цариград се стига ... :wink: :D

Чети тука:

http://www.nafa-bg.org/03-02-lubitelski.html

Поздрави
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от vidalix »

А щом си софиянец направо нямаш оправдание, поне магазини риболовни има бол! Най-лесно е да отидеш до кой да е магазин (ако ни кажеш в кой квартал живееш съм убеден, че някой колега ще те упъти) и да си дадеш 19 левчета, две снимки и копие на личната карта (демек снимана от двете страни на ксерокса) и до броени дни ще си горд собственик на риболовен билет. Като я има и тази леснина - хората да ти извадят билетче, без пръста да си мръдваш - направо си за пердах, че още си "бракониер" :wink:
Хайде и скоро да се похвалиш с билет!
Тая краста начесване няма!
pet55
Мнения: 88
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 14:44
Местоположение: София

Мнение от pet55 »

Това което ти е показал Сашо е по трудния начин по лесния щото и мен ме мързи е следния - взимаш 1 или 2 /не се сещам/ що годе актуална/и снимка , 17 лв. и в магазина за риболовни принадлежности в безистена с/у ЦУМ и след ден :wink: вече не си бракониер
BGanio
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 16:06
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от BGanio »

Много яко :-)

Тва с магазинчетата - с/у ЦУМ - това първият безистен на Пиротска ли е? щото аз там на близо работя
Благодаря :-)

Междо другото, останах с впечатление, че някои от пишештите имат магазини - Мога ли да досадя на някои за час да го поразпитам кое какво е и за какво служи ?

Обещавам тая събота и неделя за последно да съм бракониер :-)

Приятен уикенд на всички
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

BGanio написа:.....Мога ли да досадя на някои за час да го поразпитам кое какво е и за какво служи ?...
Според мен във всеки уважаващ себе си магазин трябва да ти обърнат необходимото внимание и да ти обяснят каквото не ти е ясно!!!

Наслука!

Спокойно разпитвай и във форума :wink:
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Според мен във всеки уважаващ себе си магазин трябва да ти обърнат необходимото внимание и да ти обяснят каквото не ти е ясно!!!
нее така на практика обаче Милене, много са малко хората които разясняват на незнаещите
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

vikik написа:Според мен във всеки уважаващ себе си магазин трябва да ти обърнат необходимото внимание и да ти обяснят каквото не ти е ясно!!!
нее така на практика обаче Милене, много са малко хората които разясняват на незнаещите
Точно по това се различават добрите магазини :wink:
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Тука си напълно прав, за това си купувам от такива магазини само, макар и малко по-скъпо
стария бен
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 17:57
Местоположение: варна

Мнение от стария бен »

BGanio написа:Много яко :-)

Тва с магазинчетата - с/у ЦУМ - това първият безистен на Пиротска ли е? щото аз там на близо работя
Благодаря :-)

Междо другото, останах с впечатление, че някои от пишештите имат магазини - Мога ли да досадя на някои за час да го поразпитам кое какво е и за какво служи ?

Обещавам тая събота и неделя за последно да съм бракониер :-)

Приятен уикенд на всички
братле, един билет не променя съзнанието...
има мнооого бракониери с билети
пък за питането-на правилното място си :wink:
наслука
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

стария бен написа:братле, един билет не променя съзнанието...
има мнооого бракониери с билети
пък за питането-на правилното място си :wink:
наслука
А ако хептен те е срам да питаш във форума, питай на ЛС, сигурен съм, че всеки ще ти отговори. Има и доста периодична / и непериодична/ литература. Прегледай и рубриката "Споделено". Успех! :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”