Мрежи на Чепинци - ИАРА не дойде.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Ей сега им пускам линк към темата.
bormata
Мнения: 203
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:57
Местоположение: В. Търново - Русе

ФАКС

Мнение от bormata »

Факс.
Факсът изплюва разписка с нещо като "имидж" на изпратения документ и има едно ясно "ОК" ако е пристигнал. Това е доказателство приемано и в съда. Пращаш, чакаш, четеш. Има ли "ОК" вече имаш неоспоримо доказателство за извършената комуникация!

П.С.
Ако нямат, ще им купим...
Полети с парапланер тандем 0878 900 110
Тони
Мнения: 631
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 14:02
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от Тони »

Квото и да се умува, неможе да се накарат хора, които цял живот не са работили (имам предвид истински) да си размърдат задниците. :(
За тях е по лесно да разрешът изванредно някой гьол за който има много сигнали за бракониери, отколкото да го проверяват всеки път. :evil:
Аватар
Marcolinno
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 20:39
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ФАКС

Мнение от Marcolinno »

bormata написа:Факс.
Аз само да попитам - ти имаш ли мобилен факс?
Igraite BRIDGE
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: ФАКС

Мнение от Lubo »

Marcolinno написа:
bormata написа:Факс.
Аз само да попитам - ти имаш ли мобилен факс?
Не му е нужен! Отиваш на риба! Виждаш бракониери и звъниш на познат да им прати факс - само дето пак няма да дойдат, дето Занков се биеше в гърдите в предаването на Гогов че ходят САМО по сигнали. Ходят друг път! Посетете близкия гьол и звъннете на ИАРА - сами ще се убедите.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
ogo
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:33
Местоположение: София

Оптимист

Мнение от ogo »

Винаги съм искал да бъда оптимист,но вашия е прекален.Как може още да има хора ,които си мислят ,че ИАРА ще се справи с бракониерите.Мойто скромно мнение е ,че истинско (мащабно)бракониерство с мрежи без участието на ИАРА няма. Когато някой се опита да бракониерства без тях във вестника се появява статия "ИАРА залови бракониери със сто килограма риба"... :D Тук да ме простят малцината съвестни служители в тази организация(знам ,че все още ги има),но и на тях не им е лесно-ако не играеш на хорото...(питайте Алеко какво се случва)!
Според мен единствения правилен подход за борба с бракониерите е този който предлага Kriss. Организираме се по области и си определяме един ден в месеца за "оборка" на някой гьол в района...
ogo
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:33
Местоположение: София

Мнение от ogo »

...а ,и виждам някои мнения за съдебни доказателства и т.н. Залавят разни момчета с по 500-600кг дрога за "лично ползване" и ги пускат да си ги позват , мислите ,че някой ще обърне внимание на 1-2 км. мрежа за "стопански риболов"...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Колеги, под Лъвов мост в Габрово ловят с рачила маломерни рибки и никой не идва, а офисът на ИАРА е на 2 мин път от там. Освен това мангали редовно ровят реката по Шиваров мост и вземат квото падне. До спортната зала двама парашутисти-няма проблем!
Сигурно трябва да хвана ОРГАНИТЕ и да ги заведа за ръка?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Мунчо написа:Колеги, под Лъвов мост в Габрово ловят с рачила маломерни рибки и никой не идва, а офисът на ИАРА е на 2 мин път от там. Освен това мангали редовно ровят реката по Шиваров мост и вземат квото падне. До спортната зала двама парашутисти-няма проблем!
Сигурно трябва да хвана ОРГАНИТЕ и да ги заведа за ръка?
Ами кво чакаш? Тичай при Пламен!
t_atanasov
Мнения: 274
Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 18:24

Мнение от t_atanasov »

kolegi as imah sa6tiq slu4ai na iskara
as mu raspravqm na 4oveka 4e me strah da hvarlqm vadizata 4e tam e vododaina zona
a toi mi kazva eeeeee kakvo 6te te e strah as si opavam mregite iiiii i kvo mi puka na mene ni6to ne mogat da mi napravqt as sam mesten tuka
taka 4e kato idva6 na riba kagi 4e si sin na edi koi si i ne se strahuvai
nqmq opraviq tova e!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”