ГРУПА ЗА БЪРЗО РЕАГИРАНЕ

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

виж, аз съм готов да го направя веднага, и нема да е лошо да се познавам с един инспектор реален, ако искаш ми прати един ЛС с телефона и името си и ще ти се обадя да те заведа на едно две места.
Essox

Мнение от Essox »

Немаш дерт!Не съм решил още да се регистрирам поради лични съображения,но сигурно ще го направя скоро.Тогава ще ти дам мои координати,за да се видим ако имаш желание,като имаш път към нашата област.Виж,отговарям ти така,защото всеки си варди хляба,колкото и да е мизерен.Незнам на кого да вярвам и на кого не!А това най-добре го знае А.Дянков.Тои сигурно се досеща за какво става въпрос!
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

абле виж, истината е че от 10 години не съм виждал жив инспектор от ИАРА
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Момчета, по-кротко, моля! Не ми се иска да заключвам теми или да трия мнения.

Знам много добре за какво става дума, както казва колегата ESSOX. Имам даже едно леко съмненийце, че знам кой е и самият той, но няма да ви кажа. ESSOX, виждам, че и ти - както колегата от Казанлък - имаш желание да работиш. Ако искаш, обади ми се, можем до си помогнем взаимно. Същото се отнася и за Съни Бой Фиш.

Апел към Любо и другите колеги от форума:


Моля ви, не викайте преди да сте помислили! Познавам повечето колеги от ИАРА и знам колко им е трудно да работят при сегашните условия. Вместо да им помогнем, ние ги ругаем! Моля ви, сменете тона и помислете какво можем да направим, че да се върши работа, въпреки сегашното ръководство на ИАРА. Защото от там идва цялата беля, не от инспекторите по места.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Pol написа:Ми втори път нема да влезе тоя.
Ако милее като нас - ще влезе :lol: Тя нашата стана като със събранията - отидеш навреме с още няколко души и шефът или лекторът ви набива канчетата на тема дисциплина, докато дойдат закъснелите. :D Така че, било квот било, ако трябва, ще му се извиним на човека, само да се престане с тази свинщина по водоемите, поне някакво начало да се сложи, че не се трае :evil: :evil: :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Извинявайте, ама имам чувството, че в тази тема една част от мненията са само защото трябва да се напада ИАРА ей така, по презумпция. Не знам какъв е районът на Есокс, но специално в зоната на Съни бой мога да гарантирам, че контрол има, и се събират мрежи. Само че не знам дали Пол, Любо, Виктор и всички останали са виждали някога на живо какво представлява един такъв бракониер. Аз понеж есъм виждал, че и познавам някои от тях лично, смея да твърдя, че това енай-ужасната пасмина, която можете да си въобразите, много по-нагли и гадни от най-закоравялата мутра. Навремето (не знам Съни откога се занимава с тази работа) през 80-те години ги разгонваха от Копринка с помощта на униформени служители на Стопанска милиция. Само че сега милиционерите ги няма. Препоръчва на всички, които генерализират че "ИАРА не работи и сички в ИАРА са корумпирани и боклуци" да се помолят на някой инспектор да отидат веднъж на такава акция, за да видят за кво става въпрос.
Не казвам, че ИАРА са цвете за мирисане, обаче изобщо не е редно да се слагат всички инспектори и работещи в нея под един знаменател. Някожй като има претенции, да си ги каже конкретно - Софийскот оподразделение работи мудно, щото така и така...а не да се плюе по щяло и нещяло. И на мен ми се иска да има непрекъснат контрол навсякъде, ама очевидно не е възможно по ред причини, незавищети от Съни бой, Есокс, и останалите инспектори.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
sunny_boy

na lafce!!!!!!!

Мнение от sunny_boy »

blagodaria na BAT STAN za toplite dumi!na ostanalite deto sme tran v ocite....vcera pokanih LUBO na KOPRINKA sled zabranata,sega vi kania vsicki.ESSOX,ne se habi-az ot dostra vreme se opitvam da gi kaja tezi ne6ta deto gi kazva6 ama nema koy da te razbere :shock: IARA ta IARA.tova im e problema na momcetata vav foruma.ne mogat da si go izkarat na drug i eto vinovnika IARA!!!!!!BAT LUBO pratih ti pismo po LS-a.mislia ce ti otgovorih na vaprosite,ako iska6 pak gi zaday,pak 6te ti otgovoria.mnogo pozdravi na ALEKO ot men.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:Момчета, по-кротко, моля! Не ми се иска да заключвам теми или да трия мнения.

Знам много добре за какво става дума, както казва колегата ESSOX. Имам даже едно леко съмненийце, че знам кой е и самият той, но няма да ви кажа. ESSOX, виждам, че и ти - както колегата от Казанлък - имаш желание да работиш. Ако искаш, обади ми се, можем до си помогнем взаимно. Същото се отнася и за Съни Бой Фиш.

Апел към Любо и другите колеги от форума:


Моля ви, не викайте преди да сте помислили! Познавам повечето колеги от ИАРА и знам колко им е трудно да работят при сегашните условия. Вместо да им помогнем, ние ги ругаем! Моля ви, сменете тона и помислете какво можем да направим, че да се върши работа, въпреки сегашното ръководство на ИАРА. Защото от там идва цялата беля, не от инспекторите по места.
Алеко, аз не ругая! Зададох елементарни въпроси и все още нямам отговори! :wink:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
sunny_boy

abre LUBO!!!!

Мнение от sunny_boy »

ako vaprosa ti e bil za dobrovolnite otriadi-nema smisal za6toto 6te stane mazalo.vra6ta6 se kam godinite kogato ima6e takiva kam policiata!neme kefiha :twisted.6te zapi6e6 nomer na kola i kvo?6te se oplace6 na men i az kvo?6te se obadi6 na policiata i kvo?LUBO iskam ama mnogo iskam da doyde6 edna vecer pri men da te razhodia po vodata-iazovira e kam 12000dk,mnogo e sladak s mnogo rakavi,gora i t.n.6te te sre6tna s podhodia6tite hora,iskam da gi natupa6,kakto vse kazva6,az 6te ti pomogna ako trebe :wink: nema da te ostavia ia!!!!!!!!puk posle 6te razkazva6 nadulgo i na6iroko kolko velik biac si :evil: samo ne se nervi kato mi otgovaria6 6toto i az imam nervi :lol: :lol: :lol: "sveta e malak za vsicki istinski maje"ayde do skoro!!!!!!
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Любо, понякога тонът също е от значение.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: abre LUBO!!!!

Мнение от Lubo »

sunny_boy написа:ako vaprosa ti e bil za dobrovolnite otriadi-nema smisal za6toto 6te stane mazalo.vra6ta6 se kam godinite kogato ima6e takiva kam policiata!neme kefiha :twisted.6te zapi6e6 nomer na kola i kvo?6te se oplace6 na men i az kvo?6te se obadi6 na policiata i kvo?LUBO iskam ama mnogo iskam da doyde6 edna vecer pri men da te razhodia po vodata-iazovira e kam 12000dk,mnogo e sladak s mnogo rakavi,gora i t.n.6te te sre6tna s podhodia6tite hora,iskam da gi natupa6,kakto vse kazva6,az 6te ti pomogna ako trebe :wink: nema da te ostavia ia!!!!!!!!puk posle 6te razkazva6 nadulgo i na6iroko kolko velik biac si :evil: samo ne se nervi kato mi otgovaria6 6toto i az imam nervi :lol: :lol: :lol: "sveta e malak za vsicki istinski maje"ayde do skoro!!!!!!
Отговори защо Агенцията ви не ходи дори и на подадени сигнали? И ти не си цялата агенция. Отговаряш само за себе си. И не изопачавй нещата - не се правя на бияч - напротив - няма да си мръдна пръста за да свърша работата на ИАРА. На всичкото отгоре агитирате хората да чупят главите на бракониерите вместо вас. Ае нема нужда.
Повтарям си поста от по-горе!
Lubo написа:
sunny_boy написа:e,cetoh vnimatelno vsicki izkazvaniia.pravi ste,ama iskam da poiasnia:po "zra"niama pravo da se arestuva t.e.IARA niamat takiva pravomo6tia,niamat pravo da proveriavat bagaja ili da spirat koli???poveceto inspektori dori niamat orujie! :shock: caka se novia zakon da mine prez parlamenta.A za sformirane na grupi i na men mi haresva ideata.trebe da se mackat s vsicki sredstva :?:
Малко по малко най-сетне си идваме на думата. Заключения:

1. ИАРА не могат да си свършат работата поради редица пречки, които ще бъдат коригирани в новия закон. Само дето не го приеха на първо четене, и се съмнявам да го приемат и на второ. От думите ти проличава, че на практика на един бракониер, не можете да му направите НИЩО. Ако ви се изрепчи - даже не можете да го глобите.
2. Никога няма да се приеме закон, в който да се даде право да се сформират доброволни отряди от риболовци. Причината е, че тези отряди ще пречат на корупцията в ИАРА. Един такъв доброволен инспектор, е потенциален проверяващ и на тези бракониери, които си имат вътрешни хора в агенцията ви. Демек - те никога няма да имат сигурност. Остава и един друг въпрос без отговор. Въпросните членове на тези доброволни отряди - каква сигурност ще имат? Представи си случай, при който го хващам един и го спуквам от бой, щото ми наглее и ми налита? Следва медицинско, съд и аз си плащам като неандерталец. ЕЕЕЕ - щом вие - служителите на ИАРА нямате законовото право да си свършите работата - за какво аз да ви я върша, та да ме съдят? Казваш добра била идеята за ударни групи. Е като вие нямате нужната протекция от страна на закона - каква протекция ще имат доброволните инспектори? И понеже твърдиш, че си съвестен служител на ИАРА - Очаквам този въпрос още утре да го поднесеш на г-н Занков, и като съвестен служител на ИАРА, да отговориш в най-кратък срок.

P.S. - Не виждам отговори на десетките въпроси ЗАЩО ИАРА НЕ ИДВАТ ДАЖЕ И ПО СИГНАЛ ПО ВРЕМЕ НА ЗАБРАНАТА?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Pol написа:Мисля, че не дадох такъв тон на дискусията от началото.
Идеята беше ако Любо има връзки да ги използва. Ако не да не се надява 200 човека да опазят 2000 водоема. Ако не му изнася да си трае, щом не може нещо друго да се сети по въпроса.
За какви връзки говориш Пол? И откъде накъде ще си трая?

P.S. - Още нямам отговор на въпросите си!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Iliya
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 21:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Iliya »

Момчета,
наистина започваме да си идваме на думата. Аз рядко пиша, но често чета, и мисля, че се запознах с немалко мнения по тези въпроси, включени в тази и други теми. Не съм на 20 години, отдавна ходя на риболов и съм участвал в почти всичко това, което се обсъжда като възможни мерки от страна на недържавна организация спрямо тези, които вредят. Едно Време съм бил доброволен инспектор към БЛРС, бил съм и съучредител на Национален клуб за защита на природата. Писали сме предложения за промeни в нормативната уредба... Младост... Но дори тогава, когато все пак респектът към държавата и нейните контролни органи беше по-сериозен (а Органите имаха пари, бензин, оръжие и благоволението на държавата), резултатите си приличаха... Пострадалите бяха основно дребни нарушители, предприятията - отровители никой не можеше да пипне, а на акции ходехме с милиция. Мрежите се конфискуваха, но не помня осъден мрежар, а един, който веднаж извади оръжие, изяде боя и чука камъни 15 дни като обикновен хулиган. Това е.
Още от Ония години ме измъчваше подозрение, че това, което правеха тогавашните германци, чехи, унгарци – добро или лошо, уж е същото - пък е различно от нашето.
Според мен, за да се поуталожат страстите в темата, предлагам всеки от нас, преди да вземе отношение, да опита да си отговори на следните няколко примерни въпроси:
- Ние упражняваме хоби. След като държавната институция, която все пак се издържа от нас, нито веднаж не се инициализира по никакъв начин във връзка със всичко това, което пишем, кой и кога очакваме да ни подкрепи официално? Не говоря за господата, които, макар и като гости, се интересуват и разискват проблема с нас.
- Когато се издирва престъпник, първият логичен въпрос е: кой е заинтересован този престъпник да не бъде заловен и осъден? Защо? С какво?
- Как ще реагирате, ако непосредствено зад гърба ви по време на риболов спрат две ЛАДИ; от тях слизат 8 души от тези, които срамежливо наричаме „мургави сънародници”, и с ръчички, обсипани със златни пръстени, по-големи от най-голямата Ви блесна, започнат да ръководят работата на лодките с мрежите във водоема? Ще извадите пред очите им телефон, за да се обадите на ИАРА, ще ги нападнете с голи ръце и с лъвски рев, или ще решите, че не е разумно да постъпите по първите два начина? (Всички действащи лица и т. н. са измислени от мен през 09-2004)
- С какво трябва да са оборудвани тези от нас, които се решат да реагират в горната ситуация? Може би е дошло време за нов вид съпротивително движение? С ракети „земя – земя” и „земя – вода”?
- Някой от Вас, особено когато е с жена и / или деца, ходи ли на риболов, понастоящем, в България, на усамотено място, без НИКАКВО оръжие? Ако да, искам да се запозная с него, за да почерпя духовни сили. Аз не ходя.
- От къде се вземат тоновете маломерна или забранена в момента за улов риба по пазарите? Дали редовият инспектор от ИАРА е в състояние да уреди това, дори да иска?
- Какви точно електронни уреди са необходими на контролните органи, за да забележат например десетките лодки, изпълнили бургаския залив по време на забраната? (Интересна логическа задача, тъй като лодките се виждат от цялата морска градина, т. е. от всеки, който се разхожда там). Явно ще се наложи ние, данъкоплатците, да инвестираме и в това, щом не сме успели да усвоим средствата от някой фонд...
- На какъв език е необходимо да се разговаря с тези, които разпънаха мрежи по протежение на стената на яз. Мандра (не повече от 40 м. навътре) вечерта преди републиканското състезание през 2004 г.? Аз не съм състезател и не участвах; някои от вас може и да са били там и да са късали, закачайки мрежите. При това извършителите са били предупредени да не го правят. И понеже става дума за език, аз знам един, само дето не ми е удобно да кажа...
- Кой от нас има по-малко от двама познати / съседи / приятели – бракониери? И с тия, които има, какво прави? И ако съотношението е такова, колко сме? И ако сме малко, как да станем повече, преди да „изровим томахавката”?

Или - какво? Един позабравен Българин бе написал: „Пием, пеем буйни песни и крещим „Хайде на Балкана!”
Да си помогнем сами – Да! Вярно, че изборът от методи не е много богат – или убеждаваме вятърните мелници, че не са прави, или си организираме малък риболовен наказателен батальон?
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Добре бе пичове от ИАРА кажете как ние обикновените ( и необикновените :lol: ) риболовци можем да ви помогнем ,то е ясно че циялата държава е нок-алт ма ако имате някакви идей кажете .
Пределно ми е ясно колко трудно да не кажа невъзможно е да се справите с мутрите-бракониери там оправия няма, играят много пари и интереси и най много да ви пляскат някъде и след това да ви уволнят.
Имам познат който смля 5 души на една спирка и не му направиха нищо , още повече , че сега като го спрът малко им остава да му козируват . Кво остава за някой играч дето е пуснал некви си 100км. мтрежа.
Ох, и на вас не ви е лесно да се разправяте по цял ден с олигофрени.
Проблема е в закона и в, корупцията.
Абе проблема си е в хората , у нас се падат по пет тариката на глава от населението.
Любо да не се пали толква много щото са ми разправяли как Златистия е хврлиял бомби в Струма и наемал водолази да ги пускат в подводните пещери .А да вида на тоя олигофрен кой инспектор ще му каже нещо на въпреки, направо не го мисля !
Прост народ ,слаба държава.
ТОЧКА.
Добре дошли под шарената сянка .
pazzo
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Мар 24, 2005 18:57
Местоположение: софия

казвах ли ви...

Мнение от pazzo »

аз като казвах ,че трябва сами да оправим нещата , някои хора ми обясняваха , че съм много краен...не съм краен аз , рибата в тая стрна е крайна величина и не е далече деня в който ще си замятаме въдиците само в хола...
Заключено

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”