ГРУПА ЗА БЪРЗО РЕАГИРАНЕ

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Re: ЧЕКАЙТЕ СИ НА ИАРА-та пичове.

Мнение от vikik »

Pol написа:Стана същото, както когато исках да вееме байраци при уволнението на Алеко. Секи се бие в гърдите и си гъделичка клавиатурата, ма като трябва да се направи нещо се скатава и чака на държавата да му оправи работата.
НАДЕЖДИ ГОВЕЖДИ.
Ма Пол ти като предлагаш таквис работи, трябва и въоръжение да предложиш, какъв отряд ще сме с на жените точилките срещу помпите на мрежарите?
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Пол прав си за доста неща,но ще се стигне до саморазправа,а това не е добре все още.Виж ако форума имаше 3000-4000 члена щеше да е друго,но сега ще е трудно.По-добре е според мен да се измисли как да се превлече вниманието на пресата,а после те сами ще раздухат нещата.Само сензации им дай и им гледай сеира.Някакъв езуитски номер им трябва на тия,нещо от рода на екскурзия на деца от дом за сираци с барбекю и мини концерт,но да има и оператор от някоя телевизия нарамил камера.Като цъфнат 60 деца на язовира и рейса като блокита пътя за излизане,а и камерата като почне да снима ще им е трудно да избягат,да стрелят или да се опитат да набият някои,а и интересна историйка ще се заформи с малко въпроси от рода на КАКВО ПРАВИ ОНИЯ ЧИЧКО С ТАЯ ГОЛЯМА МРЕЖА ТАМ???ЗАЩО БАТКОВЦИТЕ ЛОВЯТ РИБКИ,А НА НАС НЕ НИ ДАВАТ ДА ЛОВИМ????............После може да има втори тур и интервю с Агенцията,която да обясни как могат децата да си ловят на воля по време на забраната и ако неможе,как така други хора го правят и никoй не ги проверява????Може и да подейства номера,а и няма да е опасно за никoй от форума.
Агенциятааааааа,вземете мерки да не стане по лошо за.....................ВАС,за риболовците по-лошо няма как да стане,но ще му избият на някои чивиите и ще се получи МАЗАЛО. :twisted: :twisted: :twisted:
Go BIG or Go Home!
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Във вестник "Рибар" тази седмица имаше много хубава статия за бракониерството от една госпожа чието име не запомних (да ме извини, щото 100 процента чете във форума). Няма риболовец който да е против ИАРА като институция. Също така обаче, няма риболовец който да каже че ИАРА вършат някаква полезна работа в глобален мащаб (освен тоя дето пише във форума с по неколко ника и т.н.) Време е в ИАРА да се раздвижат и да поискат повече пари от бюджета, макар че парите събрани от билети, със сигурност биха им стигнали за редовни проверки. Факт е, че никой риболовец не може да разбере за какво си е дал парите. Как се разпределят парите от билетите си е тяхна ФИРМЕНА тайна. А още преди годината да се е преполовила, и да се оправдават че нямат пари за бензин - ае нема нужда! Да видим как ще се развие темата за непроверените сигнали от ИАРА!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

То е ясно че на ИАРА парите не и стигат и тук искам само да кажа че от МЗГ имат голяма вина за това. Разбира се това не може да е оправдание. А за идеята на Пенн - супер е и определено ще има някакъв ефект. Иначе се опасявам че скоро ще се основе риболовен клуб "С въдица и пушка" и тогава наистина не знам...
azgimen
Мнения: 114
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 19:02
Местоположение: Sofia

Мнение от azgimen »

Докато вярваме, че ИАРА някога ще направи нещо, по гьоловете и жаби няма да останат. Може да не е рационално и да предизвика някои усложнонения, но въпреки това .........аз участвам. Ако има и други мераклии да се съберем ............ !

П.П. Бракониер се плаши от ИАРА, колкото рецидивист от "божието възмездие".
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

azgimen написа:Докато вярваме, че ИАРА някога ще направи нещо, по гьоловете и жаби няма да останат. Може да не е рационално и да предизвика някои усложнонения, но въпреки това .........аз участвам. Ако има и други мераклии да се съберем ............ !

П.П. Бракониер се плаши от ИАРА, колкото рецидивист от "божието възмездие".
Абсолютно прав си! ОБАЧЕ остава въпроса ИАРА какво ще върши, след като им плащаме заплатите? И заслужава ли си да им ги плащаме? Не ме разбирай погрешно! Не съм против агенцията! Обаче там определено нищо не се върши. Нека я има, ама да заработи! :wink:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

За раждаемостта незнам,но знам,че при мен докато бях в БГ в продължение на години работеха 2 момчета от дом за сираци и сам малко наясно колко са децата там и какво се прави за тях.Това беше само една идея,но може да проработи с дом за възрастни хора,децки градини,училища...........само да не се стига до побой.Може да се изиграе някои театър под формата на ЧАСТНА АКЦИЯ ЗА ЗАРИБЯВАНЕ или АКЦИЯ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ЯЗОВИР........ и да присъства екип от местната телевизия.Много неща могат да се измислят и като начало е добре да се подходи кротко,ако не загреят за какво иде реч може и.......................да има.
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ти май се закачаш за всяко нещо.Вземи си ти тогава една камера и го играй оператор,а после предложи материяла на заитересованите.Идеята ти за почистване на БОЛКУЦИТЕ е добра,но незнам само кой кого ще нагази ако се срешнете 2 часа сутринта на някои гьол с бракониерите.
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

През Втората Световна Война Съюзниците губили много кораби потопявани от немските подводници и се чудели какво да направят за да си решат поне част от проблема.Събрали се на събрание генерали,адмирали и какви ли не баровци,но присъствали и двама моряци оцелели на кораби потопени от торпеда.Мислили големите глави в продължение на часове и не могли да се сетят какво да правят.В края на събранието дали думата на единия от моряците които подхилвайки се им казал,че освен да съберат екипажа,които да духа с уста срещу торпедото като го видят друго няма какво да се прави.Всички започнали да се хилят,но един адмирал се плеснал по челото и поздравил моряка за блестящата идеи.След това събрание корабите започват да ползват струи вода от противопожарните си маркучи,с които праскали идващото торпедо,като в доста случаи са успявали да го отклонят. :shock: :shock: :shock:

Аз ако имам проблем и ми трябва съвет или идея,бих се радвал да знам мнението на всички заинтересовани,били те близо и далеч от мен и после да си преценя какво да се прави.Никога не се знае от къде ще се появи зайчето и кой ще се изцепи с нещо умно,а и АЗ никъде не съм казал,че моите идеи са най-правилните,а и с нищо не съм ги натрапвал.В спора се раjда истината и колкото повече мнения има по един въпрос,толкова по-добре.Радвам се,че имаш желание да пооправиш някои неща и да се бориш с бракониерите и се надявам да имаш успех и да не пострадаш някъде.

Късмет ти желая и няма да се меся повече.
Go BIG or Go Home!
Гост

Мнение от Гост »

Pol написа:
PENN написа:кой кого ще нагази ако се срешнете 2 часа сутринта на някои гьол с бракониерите.
Ами срещнах се миналата година с две пишлемета, около 3 часа през ноща и ги накарах да си извадят мрежата. Копелетата я извадиха до брега и останаха да спят. Аз от 6 часа сутринта пусках есемеси на ИАРските телефони, ма до 11 часа, когато си тръгнаха тия никой не дойде.
А пък иначе не се заяждам, просто малко ме дразни, че си малко далеч, за да даваш практически съвети. Хората живеещи около теб и тука в България са бая различни по манталитет, за да мислиш, че в България за едно и също нещо ще се реагира, както би се реагирало в САЩ.


С пишлемета и баба знае,а с някой организирани,пак ли ште си толкова смел,а Pol
Гост

Мнение от Гост »

Pol написа:Отговора е във въпроса ти. ОРГАНИЗИРАНИ.

Ако съм сам, не знам. Но със сигурност не съм намисал нито едно мнение в тоя форум като гост. За кво говориме оттука натам. Вас Ви е страх и името си да сложите под едни думи, камо ли да направиме нещо по-така.
Един полицай веднъж насочи пистолета си към мен и не спираше да говори - е са ш те гръмна бе - млъкни. Е млъкнах, ама не щото съм се уплашил, а щото ми дойде акъла в главата. :D


Pol най малко искам да се заяждам с теб,не ме разбирай погрешно,а съм като гост защото рядко ми остава време за форума и затова не сам се регистрирал все още.Ако съм те засегнал сори,не съм го искал.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Пол да ми извиниш пак,но това което си мислиш да правиш с помоща на други хора е престъпно,а да не говорим,че е и организирано,ако имате и оръжие някакво направо не ми се мисли каква сензация ще е за пресата ако се разчуе.С нищо няма да се различават членовете на форума от обикновенни престъпници,а и реномето на форума ще е под всякаква критика.Някои по езуитски номер,без насилие може да е по-полезен от организиран побой на сополиви бракониерчета.Помисли и какво ще стане ако се раздуха нещо такова и утре те напипат сам с логото на форума как си ловиш рибки в 2 сутринта.Членовете сме 470+ а бракониерите са доста повече,те не ходят с жените и децата си да бракониерстват,за разлика от доста хора които си водят семействата на разходка сред природата,било то за риба или просто на въздух.Само да не стане някоя беля заради 2-3 шамаросани бракониера,да пострадат някои невинни хора.
Аз винаги сам писал,че съм и ще си остана ГОСТ във форума даже и да сам регистриран-много съм далеч за да ми навреди нещо или да се промени нещо за добро или лошо,но поне ненормални идеи мога да давам,а вие да си прецените има ли нещо което си заслужава в тях или не.Хората тyк са събрани от кол и въже и в никакъв случай не са по-възпитани или по-съвестни,но знаят като нагазят закона какво ги чака.Това е правилния подход в ситуацията според мен,а не организирания побой на некадърни недоносчета по язовирите.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Дискусията е много интересна и според мен изобщо не е за тук. Бих помолил модераторите да я преместят в "Бракониери".
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

As you wish...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Много си прав, Пол. Полицията даже ще свърши по-добра работа, защото при нея няма оправдания от сорта "ама нЕма пАри за бенДзин"! Колкото повече се развива темата, толкова повече ми се струва, че трябва да измислим нещо в посоката, която предлагаш.
Заключено

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”