ТЪП И УПОРИТ - АНКЕТА ОТНОСНО ИАРА!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.

Успява ли да си върши работата по предназначение ИАРА?

Анкетата свършва на Сря Сеп 07, 2005 22:10

Да
3
8%
Не
34
92%
 
Общо гласове: 37

Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Anonymous написа:....в харесваната Швейцария решенията се вземат с референдуми - и на държавно, и на местно ниво.
...
Точно това е истинската демокрация. Прав си, пич, докато не стане това, и докато други "умни глави" мислят вместо нас, няма да се оправим. Швейцария е много ярък пример за държава с истинска демокрация.

Ти си го избрал, разбираш ли, за да защитава мнението ти, а той в един момент решава, че ще мисли вместо теб, и взема решение на своя глава. Ето това е простотията. Но я има не само при нас.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: хай

Мнение от Lubo »

Бат Стан написа:Ае чак да си "съдира задника" от работа, едва ли, ама съм сигурен, че пък и не си клатят краката и люпят семки, а все вършат това онова, ако не навсякъде, поне на повече места. Много ясно е, че агенцията има всякакви кусури, ама не е редно да си го изкарваме на нея за това, че държавата не се е организирала както трябва по отношение на риболова.
Ми че ИАРА си е държавен контролен орган. Естествено че трябва да опере пешкира, заедно с всички други, които не си мърдат пръста да направят някакви мащабни промени в закона, и по някакъв начин да се започне. Както казва един колега - "Нека поне нещата се оправят ако не за следващото поколение, то поне за внуците". Имаше среща с ИАРА, обещание за втора такава - НИЩО. И на първата НИЩО - само свиване на рамене. Бях поканен лично, но не отидох защото бях сигурен от последствията - никакви резултати. За мен ИАРА и МЗГ са едно и също. Както и хората в парламента от които зависи приемането на промените в закона, а защо и не нов закон. Искам да поздравя твоят колега Калоян Белопопски, който във всяко тяхно издание публикува много добри карета с точните и ясни проблеми на риболова в България, също и твоите колежки от вестник Рибар. За какво да защитавам ИАРА, след като е част от същия този муден и неработещ държавен апарат? Нека ги видим в действие - нека самите те се опитат да променят нещо. Засега не могат и не искат. Имат нашата подкрепа, но пак не могат да си свършат работата. Аз съм си платил билета както още 300 000 колеги и имам правото да питам къде отиват тези пари, а именно да изисквам ИАРА да проверява. Досега няма проверка по мое обаждане. Е кажи тогава какво да направя - да отида в агенцията и да ги почерпя всички ли? Някак се чувствам излъган!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: хай

Мнение от babydoctor »

Lubo написа:Искам да поздравя твоят колега Калоян Белопопски, който във всяко тяхно издание публикува много добри карета с точните и ясни проблеми на риболова в България, също и твоите колежки от вестник Рибар.
Водещото заглавие на днешния "Рибар" е "Фишинг мания" отвоюва купата на НЛРС :D Поздравления :!: :!: :!: И веднага следва лъжицата с катрана - "На язовир "Огняново" стълпотворение от бракониери", автор Иван Николов. Накратко: над 300 "риболовци", поне 10 лодки, въдици, парашути, цапала, мрежи и т.н. Пътят откъм Раковица е бил задръстен от коли. Улов - по 4-5 кг. на човек бабушки, кефалчета, каракуди, ЛИНЧЕТА, и др. Разговор с "колега" - "... ба, ша ма фанат, аз всяка пролет идвам тук, още не са ме проверявали. Вече и билет спрех да вадя, що да се охарчвам. Па и кво толкоз, малко риба за фризера..."
1. Не мога да повярвам, че ИАРА-та е толкова тъпа да не го знае това. Ако не го е знаела, ей на, казвт й го на достъпен език.
2. Не може да се говори за липса на ресурси, защото една паркирана в началото на пътя кола и всички останали са в капан. Айде, на лодките майната им, за тях трябва гонене.
3. След като 300 души на един язовир на 40 км. от централата на ИАРА се чувстват в безопасност, за каква работа от ИАРА говорим?
4. В правната тематика съществува терминът ПРЕВЕНЦИЯ - в ИАРА чували ли са го?
Е, извинявайте, ако съм ви развалил деня, братя-форумци, но моят се скапа още на сутрешното кафе. :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: хай

Мнение от Lubo »

babydoctor написа:
Lubo написа:Искам да поздравя твоят колега Калоян Белопопски, който във всяко тяхно издание публикува много добри карета с точните и ясни проблеми на риболова в България, също и твоите колежки от вестник Рибар.
Водещото заглавие на днешния "Рибар" е "Фишинг мания" отвоюва купата на НЛРС :D Поздравления :!: :!: :!: И веднага следва лъжицата с катрана - "На язовир "Огняново" стълпотворение от бракониери", автор Иван Николов. Накратко: над 300 "риболовци", поне 10 лодки, въдици, парашути, цапала, мрежи и т.н. Пътят откъм Раковица е бил задръстен от коли. Улов - по 4-5 кг. на човек бабушки, кефалчета, каракуди, ЛИНЧЕТА, и др. Разговор с "колега" - "... ба, ша ма фанат, аз всяка пролет идвам тук, още не са ме проверявали. Вече и билет спрех да вадя, що да се охарчвам. Па и кво толкоз, малко риба за фризера..."
1. Не мога да повярвам, че ИАРА-та е толкова тъпа да не го знае това. Ако не го е знаела, ей на, казвт й го на достъпен език.
2. Не може да се говори за липса на ресурси, защото една паркирана в началото на пътя кола и всички останали са в капан. Айде, на лодките майната им, за тях трябва гонене.
3. След като 300 души на един язовир на 40 км. от централата на ИАРА се чувстват в безопасност, за каква работа от ИАРА говорим?
4. В правната тематика съществува терминът ПРЕВЕНЦИЯ - в ИАРА чували ли са го?
Е, извинявайте, ако съм ви развалил деня, братя-форумци, но моят се скапа още на сутрешното кафе. :evil:
Моят пък започва добре след твоя пост. Отивам за вестник :lol:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Станил е 99 % прав, но има едно голямо "НО". След като на ИАРА не й стигат средства, след като самата Агенция вижда (или би трябвало да вижда), че работата й не върви и че хората, които я издържат с таксите си, са недоволни, тя трябва да поиска от законотвореца по-читав закон.

Присъствал съм на няколко разисквания по промените на ЗРА и знам, че юристите от ИАРА не могат (или не искат) да прокарат читави разпоредби в законопроекта.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:Станил е 99 % прав, но има едно голямо "НО". След като на ИАРА не й стигат средства, след като самата Агенция вижда (или би трябвало да вижда), че работата й не върви и че хората, които я издържат с таксите си, са недоволни, тя трябва да поиска от законотвореца по-читав закон.

Присъствал съм на няколко разисквания по промените на ЗРА и знам, че юристите от ИАРА не могат (или не искат) да прокарат читави разпоредби в законопроекта.
Точно за това говорим. Нека се опитат поне. Ние ще помагаме с всичко което можем.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Алеко написа:...Присъствал съм на няколко разисквания по промените на ЗРА и знам, че юристите от ИАРА не могат (или не искат) да прокарат читави разпоредби в законопроекта.
Аз ще ви кажа защо от ИАРА не искат ЧИТАВ ЗАКОН. Аи не искат, защото такъв един Закон (с главна буква) , означава повечко работа. Затова...
А за компетентността на юристите е друг въпрос, ако са особено компетентни, едва ли ще работят баш там...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Абе, не ги виждам така нещата - когато един проблем не се поддава на цялостно решаване, се търси начин да се раздели на няколко по-малки и един по един да се решават. Къв Закон, кви пет лева им трябват, за да затворят с една кола раковишкия път, да изрисуват 50-60 акта, да съберат въдици, коли, и квото там имат право и за обяд могат да си обядват където обядват ИАР-аджиите. Ми аз кво, да си връщам пациентите ли, докато РЗОК си оправи бакиите :roll: :roll: :roll: Само че аз получавам когато, колкото и АКО си изкарам - ей за това пък говоря аз. Отделно, че си обичам работата. :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Станил е прав, но и не е прав. :lol:
Въпросът е не дали ИАРА има пари и дали закона е добър.
Въпросът е дали ИАРА си върши работата - ами не си я върши.
Аз плащам ли си билета - плащам го. Искам и агенцията, на която си плащам билета да си върши работата - това е.
Нещата са много прости. Има установени глоби за закононарушители, има си закон, просто трябва контролния орган да се намесва своевременно.
Тук не говорим за закона в детайли. Става дума за това:
човек, който лови с мрежи, ток, вар и т.н. е бракониер. За такъв човек се предвижда наказание в размер на Х лева. Има 100 човека на яз.Огняново, които отговарят на дефиницията за бракониер -> ИАРА трябва да ги провери и да им състави актове за 100хХ лева.
Какво му е на закона и кое спира ИАРА да си свърши работата ?

Поздрави от мен на всички взели отношение по темата! :wink:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

theater написа:Станил е прав, но и не е прав. :lol:
Въпросът е не дали ИАРА има пари и дали закона е добър.
Въпросът е дали ИАРА си върши работата - ами не си я върши.
Аз плащам ли си билета - плащам го. Искам и агенцията, на която си плащам билета да си върши работата - това е.
Нещата са много прости. Има установени глоби за закононарушители, има си закон, просто трябва контролния орган да се намесва своевременно.
Тук не говорим за закона в детайли. Става дума за това:
човек, който лови с мрежи, ток, вар и т.н. е бракониер. За такъв човек се предвижда наказание в размер на Х лева. Има 100 човека на яз.Огняново, които отговарят на дефиницията за бракониер -> ИАРА трябва да ги провери и да им състави актове за 100хХ лева.
Какво му е на закона и кое спира ИАРА да си свърши работата ?

Поздрави от мен на всички взели отношение по темата! :wink:

Въпроса не е дали ИАРА си върши работата - ясно е че я върши по някакъв начин, въпроса е да ли успява да я свърши. Ясно е че не е мързел. Ясно е че имат някакви пречки. Миналата есен беше липсата на бензин, тая година още април месец не идваха на проверки. Ясно е че имат затруднения. Е да изръчкат малко и те де.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Няма неможе , има не искам ! И безброй оправдания !
Демокрация , хъм !
Референдум , хъм,хъм!
Да предположим , че по даден въпрос (примерно да се приеме закон всички българи да се обрежат :lol: ) се проведе референдум 60% гласуват ЗА а останалите 40% ПРОТИВ . Кво става тогава къде е демокрацията за ТЕЗИ 40% та това е почти половината народ!
На мен не са ми бавили заплатата с по три месеца ,имам постояна липса на резервни части и консумативи но нямам НИТО ЕДИН СПРЯЛ АГРЕГАТ.
90% от инструментите с който работя съм си копувал сам !
Днес бях на работа до 19ч. въпреки , че работното ми време е до 15.30ч. Никой няма да ми плати инзвънредния труд , нито ще го компенсирам .
НО НЯМА ДА СПРА ДА СИ ВЪРША РАБОТАТА .
На никой не му е лесно , знам .
Има много да тичаме за да стигнем до там където трябва .
А до тогава :Налягаме си парцалите и стига оправдания !
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

kalinanimal написа:Днес бях на работа до 19ч. въпреки , че работното ми време е до 15.30ч.
Е това се опитвам да кажа през цялото време - аз пък изобщо нямам работно време, мога и да не се появя, в резултат на което отивам един час преди останалите и ако си тръгна към 4-5, то е с една торба "за домашно". От ИАРА не чакам подобни изпълнения, нека като начало от 8 до 17 си вършат работата.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Iliya
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 21:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Iliya »

Така е, колеги, така е. И аз нямам работно време, но все пак се налага непрекъснато да си припомняме къде точно се намираме. Съвсем наскоро доживях да чуя от клиент, на който не му се ще да си плати приключен изцяло обект (техника, монтажи, обучение и т. н.), следното:
"Кой за квот е учил - вие си бачкате, а аз неам грижи, кат реша - плащам, сега е демокрация и пазарна икономика."
Та, ако някой не е разбрал за какво става въпрос и на какви гаранции можем да разчитаме от страна на държавата и нейните институции, да го обсъждаме.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”