ТЪП И УПОРИТ - АНКЕТА ОТНОСНО ИАРА!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.

Успява ли да си върши работата по предназначение ИАРА?

Анкетата свършва на Сря Сеп 07, 2005 22:10

Да
3
8%
Не
34
92%
 
Общо гласове: 37

Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Pol написа:
Ма не виждам как през 100 метра по реката ще има пазач.
.........................с каквито и сили да се пази ще я обезрибят зя нула време.
Не е нужно да има пазач през 100 метра......нужен е железен закон.........
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Бат Стан, за почти всичко си прав, освен за 2 неща. Първото е че отделяш ИАРА от държавата, и второто е че твърдиш че си върши работата по предназначение. По първият въпрос няма как да отречеш че ИАРА е държавна институция, и по втория също не можеш да твърдиш че си върши работата, след като дори и по време на забраната, въпросният контролен орган не идва на проверка дори и по сигнали. За това е анкетата. Темата наистина е по-задълбочена и аз не пикая върху ИАРА, а съм си направил кенеф в къщи (След като прочетох че Луи 16-ти е пикал на стълбището в двореца). Там си пикая. В кенефа де. И Иара е държавната институция към която аз и всички риболовци трябва да имат претенции. От там нататък по каналният ред проблемите на риболовците трябва да минат през ИАРА към съответните места. Засега такова нещо няма. Това е и моята цел, нищо че ти си добър риболовец и познаваш реките дословно. Аз и ти плащаме една и съща такса за риболовен билет, и милион и отгоре лева на година отиват за работата на ИАРА, която всъщност НЕ РАБОТИ. Готов съм да ти докажа това. Познаваш ме, имаш ми телефона, звънни ми да направим един експеримент!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Pol написа:Проблема в България е, че закони има

НО

1. Много малко хора ги знаят.
2. Още по-малко хора ги прилагат.


Всеки ден го гледаме това най вече с автомобилите си !!!

Кво остава за риболова.
1.Според мен непознаването на закона не оправдава дадена постъпка
2.Хората не трябва да го прилагат,а да го спазват и наи важното да имат страх от закона
3. Както каза ти самият маи ше се обърне на политика така че по добре да спрем до тук :roll:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Станиле, прав си в текста, не си в заключението. Това, което пишеш съм си го мислил много пъти. От ИАРА се иска работа. Ма не й дали инструмент да си я върши. Ти да си я чул да пищи за инструмент? Единствено на упреците, че не работи, свенливо отговаря "...ми не мога, че нямам..., не стига..." Това си е една част от държавното устройство и трябва да работи - ИАРА е изпълнителният орган и трябва да изпълнява. Да изпълнява така, че да има респект от нея. Съгласен съм, че законово нещата не са като хората, пари също не достигат, но определено съм на мнение, че в рамките на наличния ресурс ИАРА може много повече. Стига да иска :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Ами имах предвид, че в този си вид и при това законодателство и нормативна уредба си я върши, друго не би могла и да свърши въпросната агенция. Ама аз пак не разбирам - защо търсите вината в агенцията, а не примерно в Комисията по земеделието и горите в парламента, в законотвореца. Нали ходите на избори и гласувате за депутати, за да ви прокарват интересите в народното събрание. Ами идете при депутата, за който сте гласували или който е от вашия район, и му кажете: така и така г-н депутат, не ме устройва, че ИАРА няма пари и инспектори, и навсякъде се бракониерства, предложете в НС да се промени законът по еди какъв си начин. Да не би агенцията да е на Занков, и той да трябва да извади пари от джоба си и да назначи още стотина-двеста инспектори.
Затова смятам темата главно за чесане на езици. Тука мое да си пускате колкото анкети и постинги искате, това няма да промени нещата. Като искате толкова, сформирайте депутатско лоби в парламента, да ви разработи законче, да ви го прокара, и да борите бракониерите. Аз съм писал поне пет пъти кво трябва да стане (за сведение на Божидар Иванов и оня другия, дето твърдят, че журналистите сме блюдолизци и като трябва да се пише за бракониерите ги няма никакви) и какво е положението в момента, ама не е имало ефект, или ако е имало, е бил минимален. И много ми се иска да питам Божидар Иванов и другия пич, дето персонифицират журналистите като негодници и блюдолизци, тези двамцата какво са направили за борбата срещу бракониерството, замърсяването на реките и т.н. Чакам да чуя, че ми е много интересно.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Румен
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:16

Мнение от Румен »

Гласувах НЕ защото съм на 47 години, редовно ходя по големите язовири и още не съм видял жив представител на ИАРА.
Наслука !
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Ами Румене, много ясно, че няма да видиш. Да не мислиш, че ще се занимават с теб, от 100 км се вижда, че си Румен, турил си две пръчки и влачиш воблери на Жребчево. Те въобще не проверяват билети. Аз миналата година съм виждал два пъти ИАРА, тая година нито веднъж. Пка повтарям обаче, проблемът не е в ИАРА, а в цялостната държавна политика по случая.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: хай

Мнение от babydoctor »

Бат Стан написа:...Пка повтарям обаче, проблемът не е в ИАРА, а в цялостната държавна политика по случая.
Така погледнато, си прав отвсякъде, най-отговорен е началникът - колкото по-голям, толкова по-отговорен. Ама като опре до законотворчество, отговорността се размива между 240 парламентарджии, та не знаеш кого да напсуваш по-напред. Ей ти го и новия-стар ЗРА, дето се подготвя - да се смееш ли, да плачеш ли :evil:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

да

Мнение от Бат Стан »

Да бе, ама аз не считам за правилно, че ИАРА трябва да опере пешкира за всичко това.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Станиле прав си че промяната не трябва да започне от ИАРА. Не знам дали знаете но за миналата година от МЗГ не е отпуснат нито един лев от бюджета на министерството за капиталови разходи на ИАРА.Всичко което е закупена като лодки, коли, апаратура идва от външни източници. В същото време за НУГ са отделени доста голямо количество пари и почти всичко което са заявили като нужди е удовлетворено. Това доказва тезата ти че промяната трябва да започне на политическо ниво. Не знам обаче дали в момента ИАРА си съдира гъза от работа и прави абсолютно всичко, което може - не знам защото не ходя достатъчно за риба а впечатленията ми за рибното "богатство" не могат да са определящи.А от всичко най-вярно е това че само си чешем възглавничките на пръстите. Моля те не споменавай вече хората обидили журналистите в една друга тема - явно вече съжаляват но нямат дупе да си го признаят.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Ае чак да си "съдира задника" от работа, едва ли, ама съм сигурен, че пък и не си клатят краката и люпят семки, а все вършат това онова, ако не навсякъде, поне на повече места. Много ясно е, че агенцията има всякакви кусури, ама не е редно да си го изкарваме на нея за това, че държавата не се е организирала както трябва по отношение на риболова.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Вальо
Мнения: 306
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 11:12
Местоположение: София

Мнение от Вальо »

Гласувах с да.
Все пак се прави нещо колкото и минимално да е е по добре от хич,докато не почнем и ние да помагаме така ще е.Абсолютно се присъединявам към мнението на Бат Стан с изключение на размера на глобите.Както за бракониерство така и за чистота,така и за нарушения по пътя и за много други тъпанарщини доката не се въведат убийствени глоби и тези глоби да са неизбежни така ще е.В средните векове в Германия е имало смъртно наказание за боклук ,сега германците са най чистите на общественно място.В Косово докато дойдат янките са ставали повече катастрофи отколкото в БГ.,сега минималната глоба за без колан е 100евро до 500 ако не я платиш ти взимат колата и пред теб я пресоват за скраб,катастрофите са намаляли рязко.Българина а и не само той разбира само от бъркане в джоба,когато за бракониерство ти вземат 1000лв и колата втори път няма да си помислиш за такова нещо.Когато за маломерки или в забрана ти думнат 500лв и ти отнемат риболовния билет/който струва 150 лв./ за примерно 2г.мисля че няма да е ката сега.Сега ще кажете българина и мангала го прави от беднотия ,като е беден и няма нищо което да му вземеш, ще копа градинки,ще обикаля реката или язовира и като хване нередовен ще му се намалява наказанието.Лошото е, че най голямите бракониери са в парламента и бракониерстват на мноооооого по високо ниво,а още по лошото е,че други няма освен ако не обявиме война на янките.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Вальо написа:Гласувах с да.
Все пак се прави нещо колкото и минимално да е е по добре от хич,докато не почнем и ние да помагаме така ще е.Абсолютно се присъединявам към мнението на Бат Стан с изключение на размера на глобите.Както за бракониерство така и за чистота,така и за нарушения по пътя и за много други тъпанарщини доката не се въведат убийствени глоби и тези глоби да са неизбежни така ще е.В средните векове в Германия е имало смъртно наказание за боклук ,сега германците са най чистите на общественно място.В Косово докато дойдат янките са ставали повече катастрофи отколкото в БГ.,сега минималната глоба за без колан е 100евро до 500 ако не я платиш ти взимат колата и пред теб я пресоват за скраб,катастрофите са намаляли рязко.Българина а и не само той разбира само от бъркане в джоба,когато за бракониерство ти вземат 1000лв и колата втори път няма да си помислиш за такова нещо.Когато за маломерки или в забрана ти думнат 500лв и ти отнемат риболовния билет/който струва 150 лв./ за примерно 2г.мисля че няма да е ката сега.Сега ще кажете българина и мангала го прави от беднотия ,като е беден и няма нищо което да му вземеш, ще копа градинки,ще обикаля реката или язовира и като хване нередовен ще му се намалява наказанието.Лошото е, че най голямите бракониери са в парламента и бракониерстват на мноооооого по високо ниво,а още по лошото е,че други няма освен ако не обявиме война на янките.
Това с повишаването на размера на глобите го предложих отдавна, в темата с предложения към ИАРА. Лошото е че съм сигурен че от там не са си мръднали пръста да ръчкат инстанциите над тях. И си прав че наистина вършат нещо, но в никакъв случай не успяват да си свършат работата.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Гост

Мнение от Гост »

Ние вече сме обявявали война на янките.
Обявявали сме война и на Фюрера.
От това не се е променило много в главите ни.
Доколкото ми е известно, в харесваната Швейцария решенията се вземат с референдуми - и на държавно, и на местно ниво.
При нас обаче Нема Лабаво.
Преди няколко години у нас виден служител на Демокрацията заяви, че в северозападна България избори се печелят само с БОЙ.
Преди няма три месеца по една от Националните Телевизии друг известен радетел на Правдата съобщи, че у нас не трябва да се правят референдуми, защото съществува сериозна опасност да не се вземе ПРАВИЛНОТО решение.
Тези мъдреци си ги избираме ние. Те пък избират ПРАВИЛНОТО решение за нас. Кой ни е виновен? Ако не ги харесваме, откъде да вземем различни?
Сегашната ИАРА за съжаление е последица от всичко това. Ако и пречим - пречим на себе си, въпреки че и като помагаме, от това няма да произлезе нещо невиждано.
Ще цитирам и един градивен лозунг за по-младите: "Спасяването на давещите се - дело на самите давещи се!"
Iliya
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 21:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Iliya »

Ние вече сме обявявали война на янките.
Обявявали сме война и на Фюрера.
От това не се е променило много в главите ни.
Доколкото ми е известно, в харесваната Швейцария решенията се вземат с референдуми - и на държавно, и на местно ниво.
При нас обаче Нема Лабаво.
Преди няколко години у нас виден служител на Демокрацията заяви, че в северозападна България избори се печелят само с БОЙ.
Преди няма три месеца по една от Националните Телевизии друг известен радетел на Правдата съобщи, че у нас не трябва да се правят референдуми, защото съществува сериозна опасност да не се вземе ПРАВИЛНОТО решение.
Тези мъдреци си ги избираме ние. Те пък избират ПРАВИЛНОТО решение за нас. Кой ни е виновен? Ако не ги харесваме, откъде да вземем различни?
Сегашната ИАРА за съжаление е последица от всичко това. Ако и пречим - пречим на себе си, въпреки че и като помагаме, от това няма да произлезе нещо невиждано.
Ще цитирам и един градивен лозунг за по-младите: "Спасяването на давещите се - дело на самите давещи се!"
P. S. Не знам защо се появих като гост преди малко, след като съм в още две теми едновременно, и там съм си регистриран...
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”