С бомби и ток за риба по Дунав!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

С бомби и ток за риба по Дунав!

Мнение от Иво Ломски »

То бива беззаконие, то може безхаберие, но такова чудо не съм виждал за 20 години на Дунав!

Уикенда изкарах на Лом, като не пропуснах хубавото време и се повозих с лодката около переспективните места в близост до града.
Та докато си карах лодката успях да си хвана и един шарко, ей така на повърхността шляпаше безпомощно с опашка. Пет килограмовият (дивак), беше пълен с хайвер, но нещо му се беше спукал мехурът, а също и жлъчката :!: :!: :!:

За тези които не са запознати ще отбележа, че когато избухне бомба във водата, ударната вълна пука плаватгелния и жлъчния мехур на рибата. Ако бомбата е с по-силен заряд, месото на рибата става на кайма.

Едно приятелче си купи неделя амур от "рибарите" и когато започна да го чисти установи, че и неговите мехури са дали "фира".

Случаи като горните са ежеднивие по Дунав и същите са напът да обезрибят реката в нашия участък (говоря специално за Видин, Лом та до Долни Цибър).
Във Видин има поне 30 машини за ток :!: :!: :!:
"Рибарите" влизат в реката с мимимум 40 - 50 бомби на риболов и не си мислете че преувеличавам.........
Ако се поразровите малко в нете ще откриете, че преди време хванаха един от "тия" с пълен багажник амонит и с близо 4 км. шнур :!: :!: :!:

Защо не се осъществява контрол върху продажбите на риба?
Защо не плащат данъци рибарите?
Защо се продава риба на улицата (за Лом това е квартал "Боруна")?


Мога да приема, че е трудно да се преследват рибарите по Дунав и за тази цел ще трябват много пари, но при условие, че лесно може да се установи дали една риба е бита с бомби, защо не се осъществява елементарен контрол и да се търси отговорност от бамбаджиите?

Няма да коментирам мрежите дето не ги вадят по време на забраната от устието на река Лом и от т.н. Лиман :!: :!: :!:

С настоящото призовавам власт имащите, за предприемане на спешни мерки, защото -
1. Това Ви е работата и затова Ви плащат;
2. Ако продължи това беззаконие, няма да остане риба, а след това няма да има смисъл от Вас;
3. Законите са задължителни за всички, а Вашата работа е да осъществявате контрол и да наказвате нарушителите;
4. Категорично няма да търпя токаджии и бомбаджии, да правят каквото си искат на любимата ми река :!: :!: :!:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Тъжно. Похвално, но тъжно. Това което си написал го изпрати на ИАРА. Имат сайт. Изпрати го там. А ако видиш някакви такива от гореописаните, звънни на местното звено на ИАРА и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и на Полицията. Там разговорите се записват и няма тънка - мънка после. Достатъчно е да се размърдат. Трябва да им се пращат сигнали. Постоянно. Така няма как да се крият. Дори и да имат сред браковците свои хора, ще дойде ден когато вече няма да могат да ги крият....Та така. Сигнали и юркане му е майката.... :idea:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Звънни на полицията!Детонацията от експлозив се усеща ако си в лодка-чува се едно ЦЪК,а след секунди се чува и тътен като от далечна гръмотевица.Гадовете гърмят рано сутрин,на развиделяване и бягат веднага с рибата,която е изплувала.В тъмницата пропускат доста риба.Ловят се много трудно-изхвърлят бомбите в реката ако им налети ИАРА и трябва да им се правят натривки от ръчичките(да им изсъхнат дано) за откриване на азотни съединения.Интересно,ако този вид бракониерство е взело такива застрашителни размери,къде дремят от Гранична полиция :?:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Къде дремят... На ти - дай ми. Тва е. Нема начин да нема връзка. :evil:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

...
Последно промяна от Иво Ломски на Сря Авг 26, 2009 21:40, променено общо 1 път.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Мнение от lubobg »

Д-р Дулитъл написа:Звънни на полицията!:
Няма смисъл.
Момчетата от гранична полиция си обикалят района.
Миналата година разговарях с тях само че за тези с тока.
Бе ми отговорено: "Знаем ги кои са и нищо не можем да им направим"
Аватар
dimgodim
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 18:53
Риболов: кльонк, спининг
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от dimgodim »

Защо се чудиш Иво??? Няма ред в цялата държава и така е в всички институции та камо ли в ИАРА. За тях е по-лесно да обиколят веднъж за цяло лято палаткаджиите и да напишат по някой акт за 50 лева, защото нощния риболов с въдица е забранен??? А бомбаджиите да си действат....тях те казват че няма какво да им направят без да ги хванат с бомбите в лодката. Аз тази година един румънец отсреща съм си го заплюл и ще го давя...най безхаберно пред очите на 10 палатки си пуска жиците и с бинокъла гледаме как около него сометата изкачат като гъби.

п.с. Иво аз също бях в Лом по работа последните 4-5 дена. Пусни един телефон на ЛС да се чуем, пък може и по бира да пием другия път.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

В една Сърбия, когато някои бие с бомби или ток, другите рибари му палят лодката, а на "пишман рибарите" им хвърлят един здрав бой :fish6: :fish6: :fish6:

Тук при нас е различно, едните меткат бомби и точец и се хвалят колко риба са избили, а другите им "ръкопляскат" и завиждат за улова, без да се замислят, че тия току що са ги оставили без хлеб.....

Ние Българите сме много търпелив народ, нещо като "тъпи гъзове", всички ни мачкат здраво и безпощадно, а ние си пак си ги обичаме :!:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Доста пъти съм виждал големи риби да плуват по повърхност на водата.И веднага ми става ясно ,че става въпрос за бомби.
Последните години се обезриби доста Дунав от бракониери и замърсявания.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

опитах да препратя инфото на ломския на иара- ядец нямат и-мейл.....после се опитах да го вмъкна в подменю- сигнали за корупция- ха пак греда временно не работи....извинявали се и го пратих на вестник Сега да видим те какво ще направят.......те така само саморазправа ли трябва и ако да ония за какво взимат кинти???
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Мнение от zampo »

Да бе ,нямали e-mail

montana@nafa-bg.org
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

ами намери го на централната им страница. Всички сайтове имат подменю "контакти" и понеже усещам, че си от иараджиите, помоли ги да го добавят.

http://www.nafa-bg.org/BG/BG.php
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
zanev
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 10:30
Местоположение: Козлодуй

Мнение от zanev »

Преди малко записах телефоните на ИАРА, но като чета ми става ясна работата... И ако те не помогнат, това лято ще има саморазправа! Вбесяват ме и тия с мрежите и неспазването на забраната за целогодишен промишлен риболов на 200м. около устия на вливащи се реки и канали в Дунав.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

...
Последно промяна от Иво Ломски на Сря Авг 26, 2009 21:38, променено общо 1 път.
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Някой знае ли има ли назначен нов шеф на звеното,от чиято работа се оплаквате и що за човек е-че тука се чуват от колегите покрай реката едни приказки,че май работата там е от трън та на глог.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”