Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
lacezarasia
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 22:14

Re: Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Мнение от lacezarasia »

karakudki написа:Колега като ги видиш търмъкчийките телефон нямаш ли :fish6: звънни на 112 кажи им каде си кво се случва , и от там не иара само а и полиция идва :fish6: !!! аиде и няма защо да ми благодариш за съвета :wink: На пясъка от по миналата зима е забранен риболова на стената .. А познай защо !? ние бяхма 10 те бяха 100 ... нема страшно седиш си званиш си подаваш сигнал и полицията е длъжна да вземе отношение по въпроса , а само да псуваме у форума файда ЙОК !!! малко будна съвест проявете мътните го взели !
да ти кажа не се бях сетил за 112. случая беше посред нощ, към 3:00 гейчетата си хвърлят мрежичките и няма на кого да се обадиш.
winners_rs
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 11:00

Re: Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Мнение от winners_rs »

lacezarasia написа:
karakudki написа:Колега като ги видиш търмъкчийките телефон нямаш ли :fish6: звънни на 112 кажи им каде си кво се случва , и от там не иара само а и полиция идва :fish6: !!! аиде и няма защо да ми благодариш за съвета :wink: На пясъка от по миналата зима е забранен риболова на стената .. А познай защо !? ние бяхма 10 те бяха 100 ... нема страшно седиш си званиш си подаваш сигнал и полицията е длъжна да вземе отношение по въпроса , а само да псуваме у форума файда ЙОК !!! малко будна съвест проявете мътните го взели !
да ти кажа не се бях сетил за 112. случая беше посред нощ, към 3:00 гейчетата си хвърлят мрежичките и няма на кого да се обадиш.
Абсолютно 100% можеш да си сигурен, че полицията ще дойде при подаден сигнал на 112. И колегата karakudki е напълно прав, че единствения начин да спрем бракониерите, е да имаме съвест и да сигнализираме органите на ИАРА и МВР, а те вече си знаят как да се справят с това отвратително бракониерско племе, което унищожава българските водоеми!!!
foksi
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 22:18
Риболов: плувк на река

Re: Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Мнение от foksi »

здравеите колеги ,подкрепям петицията всички риболовци от Монтана ,които знаят или не знаят за нея могат да я подкрепят с подписа си в магазинчето за такъми на женския пазар( до запалките) за първи път пиша във форума ,но темата е важна и никой не трябва да остава равнодушен
SPQR77
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 13, 2011 13:28

Re: Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Мнение от SPQR77 »

Здравейте колеги ,подкрепям петицията ,но искам да обърна внимание (преди няколко месеца служители на ИАРА Шумен бяха заловени да бракониерстват ) сега тези хора ги възтановяват на работа в ИАРА за благодарност че са мародерствали по водоемите който те тябва да охраняват . Поздрави
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Мнение от LVitchev »

Имам една молба към колеги които имам хъс и желание да помогнат и повече.Всеки може да вземе по няколко листа от петицията и да тръгнат по сервизи,кафета и т.н където на крак да помолят познатите си и приятелите им да се подпишат на петицията.Така,по мой груби сметки,всеки може да събере от 50 до 100 подписа на човек само за един ден.Сега разчитаме само на магазините и тук-таме на други места.Дайте да се вземем в ръце и да направим един път нещо за нас си,няколко литра бензин и няколко отделени часа,могат да дадат допълнителна тежест на петицията с повечето подписи.Нека тези които смятат че могат да го направят,да опитат,гарантирано ще спят спокойни че поне са направили каквото трябва за любимото ни хоби.Аз утре тръгвам с няколко листа и всеки които познавам или ми е приятел ще го накарам да я подпише. Поздрав !!!

Има още малко време,нека се възползваме !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Мнение от jazzmena »

Браво Любо,

Ако стане, може да увеличи много хората, подкрепили начинанието.

Главното е обаче после колко управляващите ще се задействат. Ние сме много и сме сила. Трябва да накараме онези отгоре да го разберат.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Мнение от LVitchev »

Ще видя и кума ми ден-два преди да я занесете,тогава ще говоря с него да даде едно рамо.Нищо не ми се говори предварително,за да няма после,той каза ама нищо не направи.Ще направя каквото мога,ще говоря и с Румен,той също ще даде рамо,на 100% съм сигурен !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Телескоп
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Ное 13, 2011 19:17
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Мнение от Телескоп »

LVitchev написа:Имам една молба към колеги които имам хъс и желание да помогнат и повече.Всеки може да вземе по няколко листа от петицията и да тръгнат по сервизи,кафета и т.н където на крак да помолят познатите си и приятелите им да се подпишат на петицията.Така,по мой груби сметки,всеки може да събере от 50 до 100 подписа на човек само за един ден..............
Доста добра идея,подкрепям я и се включвам в нея!!! Изображение
Последно промяна от Телескоп на Сря Ное 30, 2011 21:41, променено общо 1 път.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Мнение от Marco Polo »

Тази тема е за петицията против тройките при скобар. Търмъкчиите, с други думи.
Не че и моят глас го няма в нея, но просто искам да знаете - темата е малко по-различна.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Петиция към ИАРА - моля, подпишете ...

Мнение от Tonito »

Имам идея за ИАРА,да се закрива тази агенция,и нали държавата ще съкращава част от платената ни армия,тази част от армията да се обучи и прехвърли в риболовен надзор по всички правила и закони,да се бори с бракониерите и да опазва водоемите и горите ни,в Русия е така и ефекта е положителен,доколкото знам,борят се срещу бракониерите който ловят сибирския тигър за кожата и мехура и руската есетра за черния хайвер
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”