Интересен сайт

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Добре де, предоставяне управлението на рибните ресурси в реките, което сигурно включва и режима на риболов.
Ето текста и промените, ти сам прецени за какво става дума:
Чл. 15а. (Нов - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2009 г.) Министърът на земеделието и храните възлага на сдруженията по чл. 11 управлението на рибните ресурси в реките, старите речни корита и водните обекти по чл. 3, ал. 1, т. 2 - държавна собственост, определени само за любителски риболов.
Проектът предвижда думите "реките, старите речни корита и" да отпаднат.
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

И аз го видях това, обаче, по начало никъде в чл. 3, ал. 1, т. 2 няма"реките, старите речни корита и", това го има в чл. 3, ал. 1, т. 1... нарочно ли го пишат оплетено и объркано... :roll:
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

За съжаление хич не е объркано.
В чл. 3 ал. 1 точка две се отнася за изкуствените водни обекти, а точка едно за естествените.
Сегашният закон дава възможност за предоставяне (да ме извини Бат Стан за непълната формулировка) на сдружения на изкуствени обекти по т. 2 и на част от естествените, изброени поименно - реки и стари речни корита.
С промяната остава възможността само за изкуствените.
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

stefan написа:2 и на част от естествените, изброени поименно - реки и стари речни корита
Тази част явно съм я проспунал, можеш ли да ми кажеш в кой член се споменава това, чисто от любопитство. При всички положения това е крачка назад.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

smog написа:
stefan написа:2 и на част от естествените, изброени поименно - реки и стари речни корита
Тази част явно съм я проспунал, можеш ли да ми кажеш в кой член се споменава това, чисто от любопитство. При всички положения това е крачка назад.
Ква крачка, жив марш на скок си е. Ако не се обединим срещу тези идиотщини, нищо добро не ни чака.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

В предишния си пост съм цитирал. Това е единственият текст в закона, конкретизиращ обектите, които могат да бъдат предоставяни на сдружения. Законодателят не е искал да предостави възможност за всички естествени обекти. Изрично е упоменал два от тях плюс тези по точка две. Други няма, а сега няма да ги има и тези двата.
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Изглежда объркано, защото в текста на чл. 15а в сила от 2006-а фигурираха само обекти по т. 2. Тези думи, които сега се предлага да отпаднат, бяха добавени с промяната в закона през 2008 благодарение на вашите, на Стари видри и на СЛРБ, предложения. Двете министерства така и не сколасаха да отразят промяната в наредба 22 или да издадат нова. Сега, ако се приеме въпросните думи да отпаднат, ще отпадне и тази им грижа.
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

Това обяснява, защо не го намирам в закона...
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”