Риболовен билет - въпроси?

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 486 пъти
получил Браво: 693 пъти

Риболовен билет - въпроси?

Мнение от Iso »

Гледам си риболовният билет и в главата ми възникват въпроси:

1. Защо се печата на хартия с воден знак (скъпа хартия) от която се изхвърля още с отпечатване на билета около 40%? Скъпо удоволствие и безмислено разхищение на хартия (екологичен аспект)!

2. Кой и по какъв начин гарантира опазването на личните ми данни при издаване на риболовен билет?
Билети се издават в повечето риболовни магазини, он-лайн и т.н....
Цитирам: "Билети издавам само след обяд, защото малкия сутрин е на училище и няма кой да ги печата." Цитирам собственик на малък риболовен магазин в малък провинциален град.
В тази връзка в се съдаржат следните лични данни:
- име, през име и фамилия;
- ЕГН;
- № на Лична карта;
- дата на издаване на ЛК;
- от кое МВР е издадена;
- гражданство;
- държава;
- град;
- адрес;
освен това има и снимка.

3. На кого и за какво е необходима цялата тази информация?
Информацията е същата съдаржаща се и в личната карта, която сме длъжни да носим винаги със себе си. Освен това когато ходя за риба винаги си нося и шофьорската книжка независимо дали ходя с кола или не.

На въпросът ми дали е администратор на лични данни съгласно закона за защита на личните данни, човекът който ми поднови билета, откровено ми заяви, че не знае за такъв закон.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”