Пак изтровиха рибата

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
hose
Мнения: 150
Регистриран на: Чет Ное 27, 2008 12:20
Местоположение: София, Червен бряг

Пак изтровиха рибата

Мнение от hose »

http://www.dnevnik.bg/ekobiznes/2011/03 ... polnica_i/

Мамка им що не си изхвърлят лайната в собствените дворове.

Преди три години ми се случи да живея няколко дни в една ферма на 30 км. от Хамбург. Арне (така се казва фермера) гледа към 500 крави, всеки ден събираше торта в един голям басейн, където това нещо отлежава по няколко месеца, после се разрежда с вода и се разпръсква обратно по нивите. Ако на някой му се е случвало пролетно време да пътува в Германия и не само там сигурно, цялото поле мирише на оборска тор. По този начин всички полезни вещества се връщат обратно в почвата, не даваш пари за тор, отделно инсталация за биогаз може да се направи.
Ама що като е по-лесно да хвърлим в реката и да освиним всичко до което се докоснем.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Пак изтровиха рибата

Мнение от kaleeff »

Te фермерите в държавните институции я изтровиха първи! :evil: :evil:
Как ли да накараш чиновника да си размърда дебелия гз? :fish6: :fish6:
Аман от манекене...
Аватар
pronenkoff
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 16:31
Риболов: spinning 4ever
Местоположение: Сф / СЗ
дал Браво: 3 пъти

Re: Пак изтровиха рибата

Мнение от pronenkoff »

Само не разбирам как са установени тежки метали в отпадъците от птицеферма и свинеферма. Как едно животновъдство отделя тежки метали... не ги защитавам , не ме разбирайте погрешно, просто възникват въпроси в мен, на които аз самия не мога да си отговоря.
Catch the moment, Release the fish.

"Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час.“
Pin2
Мнения: 429
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 0:48
Местоположение: Банкя/София-център
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Пак изтровиха рибата

Мнение от Pin2 »

pronenkoff написа:Само не разбирам как са установени тежки метали в отпадъците от птицеферма и свинеферма. Как едно животновъдство отделя тежки метали... не ги защитавам , не ме разбирайте погрешно, просто възникват въпроси в мен, на които аз самия не мога да си отговоря.
Кой е казал, че в птицефермата се гледат птици, а в свинефермата - свине. Може там да е база на Кадафи.
www.pin2.net

Приятелите идват и си отиват,
а враговете се натрупват.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”