Да създадем национално сдружение за опазване на рибите и....

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.

Готови ли сте да участвате в НС за опазване на рибите ???

Анкетата свършва на Съб Дек 24, 2011 13:27

Да
85
92%
Не
7
8%
 
Общо гласове: 92

Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Да създадем национално сдружение за опазване на рибите и

Мнение от zampo »

И понеже парите които се сбират там са много,всяко правителство си слагат хора,които да ги контролират и да ги преливат навсякъде другаде,само не и в зарибяване и опазване на водоемите !!!
Ако знаеш само колко си прав :evil: Ако парите които по закон трябва да се отчисляват за зарибяване и самото зарибяване се извършва според норматива ,реките и язовирите в България щяха да са пълни с риба :!: За съжаление действителноста е много по различна , пъстървичките са по 2-3 гр , сомчетата по 2-3 см , шарана вместо по 50-60 гр обикновено е сборна формация от 100 гр до 1 кг . обикновенно болен от червенка или ларнея. Поне на такива неща съм се нагледал :evil:
Като върха на сладоледа беше миналата и тая година ,когато Дянков директно ги прибра всичките пари и нямаше дори и тези мизерни напъни които бяха до тогава.
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Да създадем национално сдружение за опазване на рибите и

Мнение от LVitchev »

Въпроса е да се организираме и да им викаме под прозорците да не ни крадат парите :lol: Иначе така и ще си продължава.Ще дават на ловците и нашите пари,макар че повечето от ловците са и риболовци,матата си е е.ало,изобщо не ни ебават :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Да създадем национално сдружение за опазване на рибите и

Мнение от jagger1 »

Любе, всичко което пишеш е вярно и вярвам, че идва от сърцето и душата ти, както и на останалите колеги. Има нещо обаче за момента: ние си пишем, ама не сме наясно и какво се прави в момента от клубовете. В деня на предаването на петицията (и Емо беше тогава до мен и сигурно е чул това), след като приключи всичко и разговорите преминаха в групички, около Захариев останахме няколко човека и имаше още разговори. Та тогава (по-точно малко след като Захариев си тръгна) Стефан изказа едно мнение, че не е добре и всичко, което се предвижда да се предприеме в близките месеци да се афишира, защото тогава "онези", които са заинтересовани от другата страна предвиждат ходовете и си слагат предварително ламаринени гащи. Та мисля, че нещата вървят. Не е с онези темпове, на които всички ни се иска, но съм сигурен, че вървят и този път ще има някакви резултати. А и нека новия шеф да го видим какви са му намеренията, каква стратегия има, какво ще предприеме. Поне месец-месец и половина трябва да му се даде време. Лошото е, че от момента, в който е на поста, няма някакво инфо по въпроса - какво мисли да прави (поне аз не открих в медиите за намеренията на ИАРА от този момент нататък). Но трябва да му се даде малко време - поне месец или два, но не повече. А през това време, задължително трябва да има среща с него от страна на представители (които бъдат определени на обща среща между клубните ръководства или както те преценят, че ще е разумно) и на тази среща да се набележат най-важните преоритети. Ние, риболовците сме подали ръка. Въпросът е тя да не остане да виси във въздуха, а някой да я стисне и то като приятел, а не като враг или с "особено мнение". Ако ИАРА са готови да поемат подадената им ръка като от приятели, тогава може и да се получи. Това ще се разбере в близките един-два месеца. Трябва да сме малко търпеливи, но и наблюдателни и да ги държим на мушката. И те трябва да го разберат, че е така и няма да има скрито-покрито или само едно голо и голямо ОК. Поздрави на всички.
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Да създадем национално сдружение за опазване на рибите и

Мнение от sentinel »

Хубаво ще е, да има такова сдружение. Естествено е да има хора, които са против такова сдружение и никак няма да е лесно да постигне целите си защото постоянно ще има такива да слагат прът в колелото. Но без борба, няма победа! Аз съм за!
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
lachezarnb
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 20:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да създадем национално сдружение за опазване на рибите и

Мнение от lachezarnb »

Според мен за начало отделните риболовни клубове трябва да излъчат по един човек който да преговаря, след това да се организира среща на преговарящите. Когато се изчисти концепцията и се позагладят противоречията между отделните клубове, трябва да се избере управителен съвет,и да се изготви програма която да направи възможно постигане на целите на сдружението. Също така е важно да се помисли и как ще се финансира дейността му, щото каквото и да си говорим - без пари нищо не става.
Това в най-груб вид е моята гледна точка.

Весело посрещане на новата година и умната :D
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Да създадем национално сдружение за опазване на рибите и

Мнение от Pike »

Обиди, заплахи, чат и т.н. от 5 страници след почистване останаха 3.

LVitchev и marliacha са по 1 седмица бан, тъй като те двамата бяха прецакали темата.

Ще помоля модераторите да трият всички лични спорове, а ако не може да се води нормална дискусия, направо я заключете, няма смисъл само сейр да се прави.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”