Риболов на пъстърва! Къде и как?

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Borislav Haralampiev
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 0:16
Местоположение: Sofia

Риболов на пъстърва! Къде и как?

Мнение от Borislav Haralampiev »

Такаааа днес случайно се разрових в един от десетките форуми за лов. И попадам на следната тема : Риболов на пъстърва! Къде и как? В темата не се разисква къде и как да се лови пъстърва , а е едно масово показване на снимки . Който за мен лично са ми малко неприятни плетени кошчета , риби по-малки от допустимия размер и т.н. В темата става въпрос ,че когато се забрани лова се откривал риболова за пъстърви . Става дума за реки който са забранени за риболов от години.Но именно на такива реки са хванати някой от рибите на форумджийте. И сега се питам има ли нещо лошо в това хората да имат по-няколко хобита или трябва като забранят пъстървите да нарамиме по една пушка и да им пуцаме по дивеча. Те го те и кошчето на колегата :Изображение ИзображениеИзображение
Asen Ra4ev

Re: Риболов на пъстърва! Къде и как?

Мнение от Asen Ra4ev »

Здравей колега, тоя тип дето е публикувал снимките е ловил само по Треклянска и др. кюстендилски реки-все забранени до тази година. Въпросите ти са все резонни, ама при липсата на морал у почти всички ловджии, защото при отстреляният дивеч няма "кеч и рилийз", би трябвало да си отговориш сам....
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва! Къде и как?

Мнение от Бат Стан »

Ха, този, дето ги е наловил, ще да е бил майстор спинингист, както се вижда от снимките.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
steaven
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 17:30
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти

Re: Риболов на пъстърва! Къде и как?

Мнение от steaven »

10 години бях авджия,от 15 не съм,точно това ме отказа от лова,100% от ловците които познавам са бракониери,няма значение за какво и колко има бележка или въобще такава липсва,Всичко е под ножа и колкото може повече. Отвратил съм се от хора,дето печелят предполагам по 10к на месец и стрелят по всичко наред,включително и бременни животни. Не се учудвам грам на снимките,а че било в забранена река,за тях такива няма,а най вероятно тоя същият със горският са си и дружки и заедно си хапват сърнешки джигерчета и той за това не го закача,няма горски да не е ловец ;-) и организиран бракониер,съдейки от моят скромен 50 годишен опит !
lachezarnb
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 20:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва! Къде и как?

Мнение от lachezarnb »

Точно за това съм против концесионирането, арендоването и въобще управлението на реки от сдружения и частни лица. Ловните дружинки и сега правят опити да си присвояват реки и да не допускат никой до тях, а като стане и законно, направо ще е касапница. А иначе и в лова има кеч енд релийз, има си специални пушки с фотоапарат, прицелваш се, дърпаш спусъка и хоп снимка. Само че морала и интелекта, при повечето БГ ловци е на толкова ниско ниво че пълно кошче с маломерни пъстърви, уловени кой знае как по време на забраната, в забранена река, не е престъпление а повод за гордост.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва! Къде и как?

Мнение от starlight »

Българиии, и боя и *бането им е малко.
Тъпаци и малоумници има навсякъде... направо ми е писнало...
Да им преседне дано...
Borislav Haralampiev
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 0:16
Местоположение: Sofia

Re: Риболов на пъстърва! Къде и как?

Мнение от Borislav Haralampiev »

Не ме е яд ,че лови на забранена река ,яд ме е ,че е тръгнал с плетеното кошче да ги скубе. Днес се обаждах на баща ми който дълги години работеше в горското в Земен. Помолих го ако все още има някакви стари колеги да им звънне с молба за някакав по-затегнат контрол. Той ми каза: Божжжеее от умрял писмо. :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”