Пролетна забрана 2012-та

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от babydoctor »

Daniel Defoe написа:Извинявам се, че спамя, но ми е интересно УРОДИТЕ ГНУСНИ, които изтребват рибата с всевъзможни средства по време на разрешения за риболов период, как точно биват наказвани/санкционирани ?!
Е, отвори си ЗРА и прочети - там глобите вървят до 2 000 лв. с конфискация на квото се сетиш. Затова и има отворена сметка да събираме пари - за борба с тях, вече има успехи.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Пролетна забрана 2012-та

Мнение от Ризов-70 »

Сега след дваисет и повече капота на яз.Тича се замислям какъв би бил е ефекта от тази забрана ако се спазва .Точно тогава си бях купил нова лодка и бях почти всеки ден на вода , постояно се отбивах до с.Маломир там е мрастилището на бялата риба стоял съм по 2-3ч там разговарял съм със месните те взеха и да споделят след като ме виждаха често там даже и искаха да ги кача и във лодката да влезнем във средата на залива :twisted: .Значе такава касапница наредени между 20-40 човека на силиконови примамки от сутрин до вечер всички имат между 5-10 и повече бели риби като наи голямата която ас видях 12кг :twisted: и много между5-8кг.Имаше един бус които искупуваше рибата на място а мрежите които бяха всяка вечер там ,те не знаеха че разбирам техния език и им чувах разговорите как споделяха кои колко хиляди ,тоно така хиляди е направил.Как да има бяла риба като на ден само от тях има искарани над 300бр която не си хвърли и опази хаивера .Обаждах се няколко пъти на Яра но резултат никакъв за следващата забрана ако я има там не се ли сложе фуркон със охрана още много капота ас и други колеги ще имаме .
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”