Ей така се прави ! (Жребца)

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от VARHARA »

горан написа:
VARHARA написа:Стефак няма как да стане,нямат сили и потенциал да се справят без нас лодкарите .Ще се унищожат тонове риба ако ни няма всички лодкари по забраната.
Ето вчера иара вадят едните мрежи. Тръгват си .Влизат риболовците и ти ми звъниш още в 9.00 че сте хванали мрежите .Ако ви нямаше вас и другите лодки всичката тази риба която вие спасихте вчера ,днес щеше да е по магазините. Тук и арендаторите на язовири и те трябва да ни подкрепят. Защото бракониерите удрят и по тяхния джоб.
Писах на Зандера .Говорих и със шефа на иара . Дано се вземе правилното решение .
Така е Краси, макар и понякога и Ние с лодките не сме много стока. Тъкмо се прибрах от Жребеца. След десет часа тролинг мрежа не хванах /сом също :lol: / и лошото е че имаше четири лодки, които цял ден ловяха "мрежи=бели" на три метра дълбочина със силикон /макар и да ги пускаха след това/, което не е редно :cry: . Колегите са от форума и те си знаят кои са.
Горане вчера беше същата картинка. 5-6 лодки си джигиха. Ходих да се карам с тях ,файда няма. Едни сладури пък бяха закачили белки на куканите.
Вместо да пием по едно и да си поговорим ние на кавга го обръщаме. Ще кажеш че ми е работа да се карам с колегите. А са пичове от всякъде .Дори ги мернах в снимките при ваденето на мрежи.Знам че не взимат точно те риби ,но другите взимат. И като видят 2-3 лодки да джигат и другите се нареждат до тях.
Иара щяха да проверяват но им се прееба лодката .
Както и да е .
Важното е че много риби се спасиха с тази забрана. Дано след 1-2 години да видим резултата.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от горан »

Горане вчера беше същата картинка. 5-6 лодки си джигиха. Ходих да се карам с тях ,файда няма. Едни сладури пък бяха закачили белки на куканите.
Вместо да пием по едно и да си поговорим ние на кавга го обръщаме. Ще кажеш че ми е работа да се карам с колегите. А са пичове от всякъде .Дори ги мернах в снимките при ваденето на мрежи.Знам че не взимат точно те риби ,но другите взимат. И като видят 2-3 лодки да джигат и другите се нареждат до тях.
Иара щяха да проверяват но им се прееба лодката .
Както и да е .
Важното е че много риби се спасиха с тази забрана. Дано след 1-2 години да видим резултата
Точно тези колеги имах в предвид
milev.74
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Юни 07, 2012 10:43
Риболов: всякакъв

Re: Ей така се прави ! (Жребца)

Мнение от milev.74 »

overkill написа:Браво ве маняци ..кефите яко ,пускайте се и по Стамболиеца че и там сигурно е такъв ужас !!!
Там е сигорно и по зле :(
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”