ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Marco Polo »

Медец за душата ми! :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
tzonev
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 14:06
Риболов: спининг,кльонк,на плувка

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от tzonev »

Шофьора на Джигулката е Христофор :lol:
Изображение

а лодката "Принцеса" е на Пламен Кукенски :twisted:

Изображение
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

ИАРА да я вземат или ние да я торпилираме :lol:
Аватар
Plamen Kukenski
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 18:23
Риболов: от лодка
Местоположение: Troyan
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Plamen Kukenski »

Бях се отказал да пиша във форуми,където всеки се крие зад измислени имена и коментира теми които изобщо не ги разбира,но вие преминавате всички граници.
Каква снимка показвате г-н Vestel?Снимка на която една лодка събира герим и на моята лодка до тях.Попитайте ги тези двамата/аз не ги познавам/,не се ли карах с тях че прибират герима,а не го унищожават.
Синя лодка излиза всеки ден от залива на непостроения хотел/Магара/?Ами проверете на язовира и залива има лодки,като моята.
Моята лодка е с надпис ПРИНЦЕСА и лого BIGFISH.Ползвам я само аз и за всичко свързано с нея си нося отговорност.Аз седя на язовира 2-3дена в седмицата,след това си я прибирам.Познавам голяма част от старите рибари и те ме познават добре.Година две строих вила и се занимавах с майстори,затова новопристигналите не ме познават.Живот и здраве и слука ще се опознаем.
МОЛЯ,КОЛЕГИ КОЙТО МЕ Е ВИЖДАЛ ДА БРАКОНИЕРСТВАМ ДА ПРЕДСТАВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА ТУК.НЕЗАВИСИМО КАКВИ СТИГА ДА СА ИСТИНСКИ.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от ribata402 »

И кво стана Пламен го направихме бракониер...лоша работа колеги,когато несме сигорни за нещо.Нетрябва да пишем простотии.Защото страдат хора,които си нямат и хал.хабер...
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

Plamen Kukenski написа:Бях се отказал да пиша във форуми,където всеки се крие зад измислени имена и коментира теми които изобщо не ги разбира,но вие преминавате всички граници.
Каква снимка показвате г-н Vestel?Снимка на която една лодка събира герим и на моята лодка до тях.Попитайте ги тези двамата/аз не ги познавам/,не се ли карах с тях че прибират герима,а не го унищожават.
Синя лодка излиза всеки ден от залива на непостроения хотел/Магара/?Ами проверете на язовира и залива има лодки,като моята.
Моята лодка е с надпис ПРИНЦЕСА и лого BIGFISH.Ползвам я само аз и за всичко свързано с нея си нося отговорност.Аз седя на язовира 2-3дена в седмицата,след това си я прибирам.Познавам голяма част от старите рибари и те ме познават добре.Година две строих вила и се занимавах с майстори,затова новопристигналите не ме познават.Живот и здраве и слука ще се опознаем.
МОЛЯ,КОЛЕГИ КОЙТО МЕ Е ВИЖДАЛ ДА БРАКОНИЕРСТВАМ ДА ПРЕДСТАВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА ТУК.НЕЗАВИСИМО КАКВИ СТИГА ДА СА ИСТИНСКИ.
Не се познаваме и нямам намерение да се опознаваме! За въпросната лодка "Принцеса" преди да се закача в гирима се разминахме със нея ... имаше двама мъже и 2 жени + няколко пласмасови каси ... за съжаление не ми доиде на акъла да запечатам и тази снимка, малко след това същата лодка доиде при мен и ме обикаля докато се борих със гирима и човека от нея ми даваше наставления, как да си запаля двигателя и по-бързо да стигна до воблера си, след това ме попита да не си мисля, че съм уловил риба, а това било гирим, но понеже бях упорит - човека от лодката се възмути "Кой нормален влачи на 36 метра дълбочина" и малко преди да се притече на помощ лодката с надпис "Red Hunt" - същият човек ми каза "не е риба бе ... гирима е мой - пуснал съм го преди 20 мин." - за това което го пиша имам и свидетел. Лодката беше същата "Принцеса" като тази от новината на сайта на ИАРА
Изображение
Браконера в нея не твърдя, че сте били Вие - оня беше с бежова шапка тип Сафари и тъмни очила и беше трудно да го опиша по външен вид. Понеже бях звънял е на ИАРА, но не ми вдигнаха се обадих и на 112, и 10-15 мин. след това ми се обадиха от ИАРА, но вече беше късно ... герима беше изваден от бялата лодка с надпис "Red Hunt" и по снимките и клипчетата във форума се вижда как този същия гирим се изгаря на Мъгара до незастроения хотел. След разговора по тел. с ИАРА и разпита каде съм намерил герима, каква е била лодката и т.н. се оказа, че лодката им е добре позната, и че браконера им е добре познат и похвалиха постъпката на хората от бялата лодка. Плащам си билета, през забраната не ходя за риба, маломерните ги пускам и документирам това, за големите все още не знам как ще е ... явно късмета не е на моя страна по голям сом от 6 кила нямам ... дано някой ден да изгрее щасливата звезда и над моя воблер :wink: та да видя дали ще наделее съвеста или лакомията в мен :?:
Мисля, че не трябва да има браконерство - без значение каде, кога и със какво и ще продължа да притеснявам 112 и ИАРА за забелязани нарушения от мен... обикалям доста често разни язовири и троля, а докато троля забелязвам и някои друга мрежа гирим и тем подобни *айна във българските язовири, и мисля, че е крайно време да се замислят браковците ... станахме много хората със :fish3: и е крайно време да вкарат и някои на топло за браконерство, ама не е дошло времето на този закон явно, но рано или късно ... ако не по времето на бат Бойко то на следващото правителство може и да доиде ... знае ли човек. Та до тогава ние ще се борим както можем със браковците ... и ако не можем както трябва поне ще ги караме да търпят загуба на средства за браконерските си пособия. Та не се сърди за снимката на лодката ... но мисля вече редовно да си нося освен фотоапарата и камерата ... въпреки, че като ги нося риба няма :(
Аватар
Plamen Kukenski
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 18:23
Риболов: от лодка
Местоположение: Troyan
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Plamen Kukenski »

..............Колега виждам,че си добронамерен.В неделя ако бъда на язовира ще се опитам да те намера да поприказваме,защото виждам ,че си в заблуда,а за ИАРА/Габрово/ще ти кажа ,че преди 2-3месеца им предадох мрежа закачена за мой воблер.............но не искам да съм голословен,като се видим ще приказваме.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

Ами няма проблем да приказваме стига да не е когато троля ... най добре е след края на риболовния ми ден :fish15: , но явно може и аз да не съм се изразил правилно - аз не твърдя, че човека от синята лодка си ти ... но може би някой друг я ползва тази лодка за други цели или може да има и друга такава двоиник на твоята ... аз имена на хора не назовавам - само на лодки, а кои седи в тях и какво прави ... да си носи последствията.
Parsun
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 11, 2012 9:03

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Parsun »

Plamen Kukenski написа:Бях се отказал да пиша във форуми,където всеки се крие зад измислени имена и коментира теми които изобщо не ги разбира,но вие преминавате всички граници.
Каква снимка показвате г-н Vestel?Снимка на която една лодка събира герим и на моята лодка до тях.Попитайте ги тези двамата/аз не ги познавам/,не се ли карах с тях че прибират герима,а не го унищожават.
Синя лодка излиза всеки ден от залива на непостроения хотел/Магара/?Ами проверете на язовира и залива има лодки,като моята.
Моята лодка е с надпис ПРИНЦЕСА и лого BIGFISH.Ползвам я само аз и за всичко свързано с нея си нося отговорност.Аз седя на язовира 2-3дена в седмицата,след това си я прибирам.Познавам голяма част от старите рибари и те ме познават добре.Година две строих вила и се занимавах с майстори,затова новопристигналите не ме познават.Живот и здраве и слука ще се опознаем.
МОЛЯ,КОЛЕГИ КОЙТО МЕ Е ВИЖДАЛ ДА БРАКОНИЕРСТВАМ ДА ПРЕДСТАВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА ТУК.НЕЗАВИСИМО КАКВИ СТИГА ДА СА ИСТИНСКИ.
Колеги ми казаха че са виждали докато влачат, лодка с името "Принцеса" да разпъва герими точно срещу "Мъгара". Геримите ги връзва за изсъхнали дървета ....
Parsun
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 11, 2012 9:03

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Parsun »

От снимката не се виждат въдици на лодката.....интересно какво право тази лодка толоква рано по вода???????
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Marco Polo »

Когато някой ми каже "Сега знам че вие ще си го пуснете, за да си хванете риба", ми става едно.. хубаво на душата...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
tzonev
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 14:06
Риболов: спининг,кльонк,на плувка

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от tzonev »

Г-н Кукенски,говорите за синя лодка l-65,,Тутраканка,,която всеки ден излиза от залива под хотела.Лодката се използва за бракониерски цели от лицата ,,ВЪСЬО ПИШКАТА и КОЛЬО СЪСЕЛА,,.Отговорете ми моля,това не е ли вашата стара лодка.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”