ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
tzonev
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 14:06
Риболов: спининг,кльонк,на плувка

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от tzonev »

До ribata 402. 1.Никой,не е направил Пламен бракониер. 2.Никой не пише простотии. 3. Достатъчно дълги години сме на този язовир,за да познаваме лицата които извършват бракониерски улов за собствено забогатяване. 4.Тези хора(не говорим за Пламен)продължават и ще продължават да извършват т.н.от Вас простотии. 5.Пишете че страдали хора.Аз не страдам ли.Страдал съм и продължавам да страдам заради тях БРАКОНИЕРИТЕ.Ано с нещо съм ви засегнал лично,Моля да ме извините.Поздрави.
Аватар
Plamen Kukenski
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 18:23
Риболов: от лодка
Местоположение: Troyan
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Plamen Kukenski »

Да tzonev,Едно момче от Троян/Стефан/ ми продаде своя дял в тази лодка,но като разбрах каква я вършат я продадох преди повече от 4години.От 5-6години аз не съм се качвал на тази лодка,въпреки че разпространяват слухове че е моя,за което съм се карал многократно с тях.
Аватар
Plamen Kukenski
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 18:23
Риболов: от лодка
Местоположение: Troyan
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Plamen Kukenski »

В интерес на истината,благодарение на сериозната работа на ИАРА Габрово,Въсо от април месец не е на този язовир,а Колю самичък спря да пуска.
Аватар
Plamen Kukenski
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 18:23
Риболов: от лодка
Местоположение: Troyan
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Plamen Kukenski »

В интерес на истината,благодарение на сериозната работа на ИАРА Габрово,Въсо от април месец не е на този язовир,а Колю самичък спря да пуска.
potapi4
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 23:01

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от potapi4 »

Не знам кой е бракониер и кой не е,ама някой хора подозрително взеха да се оправдават като ученички!И имам едно питане,как тази лодка се оказа в кадър на снимките за заловени бракониери?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Мунчо »

Точно тази лодка се е превърнала в нарицателно(за "екипажа" не коментирам, както и дали не са няколко сини лодки "тутраканка" с идентичен надпис, което звучи определено странно), когато се говори за бракониерство по "Стамболийски". Аз самия имам дълбоки резерви към риболова от лодка, но мои приятели, които постоянно обикалят по язовира с гондоли, дъвчат постоянно този въпрос, заедно с онзи за "пчелините".

Ако съм на колегата Кукенски, бих предприел някакви по-настоятелни действия, за да накарам бракониерите(от написаното от него оставам с впечатление, че се познават добре) най-малкото да махнат надписа, понеже по този начин дискредитират него.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
potapi4
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 23:01

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от potapi4 »

Важното е,че посоката на действията на ИАРА е правилна.Не само да се събират мрежи и тем подобни,а да се хване на място самото бракониерче.Това става с дебнене и своевременни сигнали най-вече от самите нас.Затова звънете винаги когато виждате такова безчинство.Другото радостно е,че увеличиха размера на глобата за стопански риболов без разрешително,затова пак апелирам,звънете на ИАРА,на 112,на полиция,на пожарна,на бърза помощ,на комисията за защита на жени от домашно насилие и на който се сетите.само звънете и един ден бракониерчетата ще се уморят да се борят.Правителството изхарчи вече всички пари и съвсем скоро ще тръгне да събира парите от актовете,като няма пари-съдия изпълнител и като му конфискуват покъшнината нека си опъва после мрежи и герими.
tzonev
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 14:06
Риболов: спининг,кльонк,на плувка

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от tzonev »

Така и така сме започнали да дъвчем бракониерите от Мъгъра,затова периодично ще ви пускам инфо за тях.ЗА ДНЕС-Стефан Търмъка или т.н.Кмет на Мъгъра.Той е един от най-големите идиоти в цяла България.Наглостта и простотията на този човек е безгранична.Стигнал е до там,че от години почти всеки вторник продава риба на Павликенския пазар.Не му стига това,ами има изградена мрежа за продан по къщите и околните села.Запитван многократно от колеги защо прави така,отговаря,че му била малка пенсията.Защо тогава не вземе да си завре тази пенсия в Г.....Лицето живее целогодишно на вилата си на Мъгъра,като се прехранва незаконно с пускане на мрежи,отдаване на стаи под наем и кражба на дърва.Любими места за пуснане-под вилата му на Мъгъра,тополите посока Дарданела,Сухото дере.Умоляваме всички които го видят да пуска,да уведомяват компетентните органи или незабавно да изваждат мрежите му и запалват на брега.Поздрави на всички съмишленици.
NE_ZNAM_KOI_SAM
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Юли 18, 2012 20:18
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

все още е пално с бракониери на стамболийски всяки път когато сме там една камара мрежи и герими закачаме и режим на едни и същи хора.най-вече на орехите които стоят със седмици...и нямя ИАРА за тях...
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

NE_ZNAM_KOI_SAM написа:все още е пално с бракониери на стамболийски всяки път когато сме там една камара мрежи и герими закачаме и режим на едни и същи хора.най-вече на орехите които стоят със седмици...и нямя ИАРА за тях...
Ами звънете на 112 Безплатен е ... казваш какво си видял и след 10-20 мин. получаваш обратно обаждане от някои от мобилната група. Ако питат мене пък ще е най добре да има по големите водоеми една стационарна група ... не мобилна, а да си седи там с лодката и да обикаля редовно ... оборудвана със един GPS вързан със GPRS и да праща переодично каде е лодката ... под сенките ... на брега или на някой краибрежно капанче. А и още нещо ... по забраната какво става всеки върл рибар хуква по платените водоеми и кво ... дава по-някои лев - отделно плаща уловената риба ако иска да я вземе ... а по държавните плъзват браковците щтото няма никой от нас ... ми да няма забрана и по държавните ама да се плаща по време на забраната по 10 20 30 или там както го измислят и отделно да се заплаща уловената риба ако е вътре в живарника а не пусната в гьола, а със събраните пари ... да зарибяват.
potapi4
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 23:01

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от potapi4 »

tzonev написа:Така и така сме започнали да дъвчем бракониерите от Мъгъра,затова периодично ще ви пускам инфо за тях.ЗА ДНЕС-Стефан Търмъка или т.н.Кмет на Мъгъра.Той е един от най-големите идиоти в цяла България.Наглостта и простотията на този човек е безгранична.Стигнал е до там,че от години почти всеки вторник продава риба на Павликенския пазар.Не му стига това,ами има изградена мрежа за продан по къщите и околните села.Запитван многократно от колеги защо прави така,отговаря,че му била малка пенсията.Защо тогава не вземе да си завре тази пенсия в Г.....Лицето живее целогодишно на вилата си на Мъгъра,като се прехранва незаконно с пускане на мрежи,отдаване на стаи под наем и кражба на дърва.Любими места за пуснане-под вилата му на Мъгъра,тополите посока Дарданела,Сухото дере.Умоляваме всички които го видят да пуска,да уведомяват компетентните органи или незабавно да изваждат мрежите му и запалват на брега.Поздрави на всички съмишленици.
Пускаите ако може снимки на тея скапаняци(кметове,претцедатели и разни там търмъци и мрежари) и на самите им лодки,щото е друго да можеш да им разпознаеш мутрите и плавателните съдове с които безчинстват.Тази неделя изгоря една мрежа която клъвна на воблер,за съжаление е на някой начинаещ в този вид риболов защото бе късичка(20тина метра),но все пак ме стопли в тези жеги.Мисля,че това е начина и времето,защото до сега май не сме имали по-голяма подкрепа от ИАРА и полицията,така,че звънете и палете!Другото което е,че от брега масово се ловят "шарани"(200-400 грама)които се прибират с гордост от успешния улов.Как да обясня,че догодина ще ми ловят х..я тези аборигени. Но и там ИАРА е почнала проверки и има актове за маломерен улов,така,че нещата ще си дойдат по местата.Номера е да не си траем,бракониерите вече ги е страх!
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от vestel »

Plamen Kukenski написа:Да tzonev,Едно момче от Троян/Стефан/ ми продаде своя дял в тази лодка,но като разбрах каква я вършат я продадох преди повече от 4години.От 5-6години аз не съм се качвал на тази лодка,въпреки че разпространяват слухове че е моя,за което съм се карал многократно с тях.
Забелязвам промяна в профила на някой,
от 2004 насам е имало доста време за писане във форума и снимка на профила, но явно не е имало време за това - само се чудя какво ли се е случило с красавеца от снимката, разфасован, консерва или пуснат, че да има и друг щасливец да изпита тръпката от борбата.
А и един въпрос ... на какво е хванат дзверо ... ако не е тайна разбира се :wink:
BaiGrozdan
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 10:11
Риболов: Риболов със камък

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от BaiGrozdan »

Измамник броди в язовира :lol:
Без да го питате той мята Ви по върбите кой каво е хванал от 2 кила стават на 12 :D :D :D
Пазете се колеги от тази лодка и лъжливото овчарче в нея :cry:
Не вярвайте какво ви той разправя - лъжа ще е това голяма :fish6:

Изображение
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от Marco Polo »

Много готин първи пост!
Да попитаме ли модовете кой си? ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
tzonev
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 14:06
Риболов: спининг,кльонк,на плувка

Re: ПОМОЩ ЗА АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ

Мнение от tzonev »

Лично познавам лицето.Че е лъжец-лъжец е.Патологичен случай.От най-тежките.Лошото е че го усилва.Винаги когато сме се виждали с него,ме е лъгал.Ако някой не го познава-казва се Колю Каракоча от Павликени.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”