Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Zander »

Постъпления по сметката:
100 лв Тодор Грозданов 09.10. 2012 г
100 лв. Тодор Грозданов 28.12.2012 г
50 лв Миро от форума 04.01.2013 г
50 лв Стефан Стефанов 06.01.2013 г
Благодарности на колегите за помощта!

Отчета на средствата използвани за гориво до настоящия момент е готов – утре ще го кача в темата. В началото на декември бяхме останали на нула по сметката, сега през януари остатъка е 120 лв.
Като цяло миналата година изминахме към 15 000 км със собствени автомобили, ползвали сме лодки, двигатели и друго оборудване, което си е лично наше. Парите влизали в банковата сметка са използвани само и единствено за гориво, като сме вкарвали и наши средства в гориво, когато не са достигали…Едното от момчетата, което участваше редовно в акциите замина да работи в Испания…Намерихме друг доброволец…Дано не му мине бързо мерака…Всичко сме правили на гол ентусиазъм, и благодарение на него не ни е пукало като сме мръзнали по язовирите през нощта, и сме били при ваденето на мрежи ние и лодките целите във вода, тиня, люспи и кръв. Въпреки всичко през изминалата година се случиха позитивни неща по отношение на борбата с бракониерите.

Поздрави и още веднъж благодарско на всички, които са помагали!
marancika21977
Мнения: 295
Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 10:35
Риболов: риболов на сом

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от marancika21977 »

И затова искат да забранят яз. Йовковци ,защото станахме много хора на язовира и вадим постояно мрежи и постояно сме на водоема--но така или иначе ние тепърва започваме да им досаждаме :lol: :lol: :lol:
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Zander »

До 21.08.2012 г. в предишен пост са отчетени изразходваните за гориво средства.
Наличност в сметката към 21.08.2012 г. общо 665 лв.

Получени преводи от 21.08.2012 г. до 21.01.2013 г.:
Общо 800 лв.



Направени разходи за гориво в акциите по реки и язовири:

Септември

яз. Ястребино – 4-ма души, с 1 автомобил -145 лв.
яз. Въча-3-ма души, с 1 автомобил – 80 лв.

Октомври

Яз. Копринка – 4 –ма души, с 1 автомобил – 90 лв
Яз. Пясъчник – 4-ма души, с 1 автомобил – 60 лв.

яз. Сопот – 3 души, 1 автомобил – 50 лв.
р. Чая, р. Юговска, р. Триградска, Широколъшка река, и язовирите - Доспат, Цанков камък, Въча и Кричим – обиколка за четири дни - 4 човека с 1 автомобил – 150 лв

Яз.Искър – 4-ма души, с 1 автомобил – 30 лв.
Р. Искър, с. Глава, с. Д. Луковит - 4 човека, с 1 кола – 75 лв

Ноември

яз. Сопот – 3 души, с 1 автомобил – 50 лв.
Яз. Студен кладенец – 7 човека, с 2 автомобила – 125 лв. само за едната кола, за втората кола разхода за гориво сме го поделили поравно.

Р. Златна Панега, до гр Луковит – 4-ма души, с 1 автомобил – 40 лв
Яз. Пясъчник – 4 човека, с 1 кола - 60 лв

Яз. Батак – 4 човека, с 1 кола – 65 лв
яз . Синдиката – 4 човека, с 1 кола – 40 лв.



Декември
яз. Пясъчник – 4 човека, с 1 кола – 60 лв.
Яз. Копринка – 4 човека, с 1 кола – 90 лв.
Р. Искър, до вливането в р. Дунав при с. Байкал – 3-ма души, с 1 автомобил – 85 лв

Януари
Яз. Сопот - 8 човека с две коли – 50 лв. само за зареждане на едната кола, за другата е поделен между екипа разхода за гориво.


Общо събрани – 665+800=1465 лв
Общо изразходвани – 1345 лв.
Остътък към 21.01.2013 г. – 120 лв.

Според това, което се вижда е, че Пясъчник е най-яко мрежарения язовир. От толкова ходения там, само веднъж не успяхме да извадим мрежи. Въдици не носим на такива акции, само ни пречат през нощта, а и не сме тръгнали на риба...Почти в 100% от случаите на извадени мрежи те са дънни, потопени са с камъни, железа, оловни тръби, големи лагери и др. Тапите им отгоре не се виждат и трябва да се влачи котва почти до дъното. Така се закачват често котвите, особено където има струпани камъни, или неизсечена при завиряването на язовирната чаша гора...Скъсахме и няколко купешки котви...После си направихме заварени от арматура огънати железа...по-евтино излиза...От най-дългата мрежа, която съм вадил наведнъж - 1 700 метра ме боляха ръцете и гърба два дни. Бая хамалогия си е – беше потопена с големи камъни, а като сложиш и рибата си става бая тежест. Отделно в началото влизахме с обикновени рибарски /камуфлажни/ дрехи и докато извадиш една мрежа от водата ставащ целия вир вода, слуз и тиня...После се оборудвахме с гумирани мушами и панталони. Доста премеждия имахме, мога доста да разказвам, ако има време някой ден... Носим и огнестрелно /законово притежавано/...да чукна на дърво, да не се налага да го използваме, ама си трябва...Всички, от екипа са надъхани яко и ненавиждат браковците, и най-важното е, че сме един отбор и всеки може да разчита на другия във всеки един момент! Това е най-важното!
Поздрави и дано има по-малко браковци тази година!
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от vestel »

Zander написа: Според това, което се вижда е, че Пясъчник е най-яко мрежарения язовир.
Поздрави и дано има по-малко браковци тази година!
Навярно Пясъчник е най посещавания от групата, ако бяхте скочили тука до Стамболийски сигурно щеше да води класациятя, че сега пускат и посред бял ден и не се крият от рибарите - това е последната изява на ИАРА http://iara.government.bg/?p=9050
Добре, че те идват чат пат, а лощото е че не идват на всеки сигнал. А какво ли ще стане в класацията ако се включат и Тича и Жребчево :cry:
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от stefar33 »

Колега не съм съгласен с твърденията ти.За габровското подразделение на ИАРА гарантирам че работят много съвестно защото лично аз съм им подавал сигнали и винаги са се отзовавали последният беше преди няколко дни и се извадиха мрежи около 400м. от Стамболиеца. Дори от колеги знам че днес са пак там.Така че трябва да отдадем необходимото признание и уважение на хората които мръзнат по нощите и вадят в студа средствата за масов геноцид.
Това е моето мнение и е формирано на база собствен опит.А това че бракониерите пускат посред бял ден може би наистина е тъка то тяхната наглост край няма пък и нали са сложили главите в торбите.....със сигурност не от хубаво.Нашата задача е да сигнализираме като заставаме зад сигнала си.Много често съм наблюдавал колеги които просто ги е страх,и предпочитат да отминат за да не си създават неприятности.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от vestel »

stefar33 написа:Колега не съм съгласен с твърденията ти.За габровското подразделение на ИАРА гарантирам че работят много съвестно защото лично аз съм им подавал сигнали и винаги са се отзовавали последният беше преди няколко дни и се извадиха мрежи около 400м. от Стамболиеца. Дори от колеги знам че днес са пак там.Така че трябва да отдадем необходимото признание и уважение на хората които мръзнат по нощите и вадят в студа средствата за масов геноцид.
Това е моето мнение и е формирано на база собствен опит.А това че бракониерите пускат посред бял ден може би наистина е тъка то тяхната наглост край няма пък и нали са сложили главите в торбите.....със сигурност не от хубаво.Нашата задача е да сигнализираме като заставаме зад сигнала си.Много често съм наблюдавал колеги които просто ги е страх,и предпочитат да отминат за да не си създават неприятности.
Аз не се оплаквам от ИАРА ... а от телефона 112 - на него звъня, а от ИАРА Габрово Търново или друг град ми се обаждат всеки път от различен номер ... Редно ли е да звъним на 112, а после да чакаме включване от ИАРА? Вече звъня на 112 и вадя и горим и до сега не са идвали ИАРА - не искам да иземаме тяхната функция, но се налага - помагаме със каквото можем, стига някой ден като вадим поредната мрежа да не кажат - тя е ваша ...
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от stefar33 »

Ето един телефон на който винаги ще ти дигнат и ще се отзоват 0886610518- Красен шефа на Габровската ИАРА
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от vestel »

stefar33 написа:Ето един телефон на който винаги ще ти дигнат и ще се отзоват 0886610518- Красен шефа на Габровската ИАРА
Благодаря колега за телефона ще се възползвам при първа възможност от него само да не вдигне ръце от мен човека, но ако има желание да ги лови гадините, ще му отворя доста работа :D
бай сом
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 12:20
Риболов: Кльонк, Хищник
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от бай сом »

здравейте! валидна ли е още тази инициатива, тъй като виждам, че няма побликувано мнение или нещо от 1 година?
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Zander »

От 07.02.2013 г. няма постъпления по сметката. Вече почти 1 година.....
Превод имаме от Светолав Кирилов от форума - 180 лв. на 06.02.2013 г..../Благодаря на колегата!/....и след това продължихме 8 месеца с лични средства на групата...

Апелирам да не превеждате повече средства по сметката...
Ще продължим през забраната тази година със собствени средства да проверяваме язовирите за мрежи....доколкото можем откъм лично време...
Благодарности на всички колеги, които помогнаха за почти година и половина в тази инициатива със средства за гориво, :D ....благодааря и на хората, които не спестиха лично време да ходят с мен нощем да вадим мрежи, да мръзнем по водоемите и да правим скандали и разправии с тъпи парчета мрежари /повечето от така наречените "роми".../ :D Имаше незабравими преживявания...
Дано не обжалват актовете си пред съда, тези баракониери, на които на акта съм се подписвал като свидетел, че ще се налага да ходя в няколко краища на България по съдилищата...
Още веднъж благодаря на всички колеги, които помогнаха!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Мънцата »

Zander написа:От 07.02.2013 г. няма постъпления по сметката. Вече почти 1 година.....
Превод имаме от Светолав Кирилов от форума - 180 лв. на 06.02.2013 г..../Благодаря на колегата!/....и след това продължихме 8 месеца с лични средства на групата...
Хммм, ще потърся вносната си бележка от банката, защото лично аз съм превел 50лв, някъде към месец май-юни.
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Zander »

Мънцата написа:
Zander написа:От 07.02.2013 г. няма постъпления по сметката. Вече почти 1 година.....
Превод имаме от Светолав Кирилов от форума - 180 лв. на 06.02.2013 г..../Благодаря на колегата!/....и след това продължихме 8 месеца с лични средства на групата...
Хммм, ще потърся вносната си бележка от банката, защото лично аз съм превел 50лв, някъде към месец май-юни.
Референция:HDOPCIU130374608
Наредител:EASYPAY spookymiro
Наредител банков код:CECB9790
Наредител сметка:BG70CECB97900086318641
Получател:СПИНИНГ КЛУБ СТАРИ ВИДРИ
Получател банков код:FINV9150
Получател сметка:BG25FINV915010BGN02UG0
Описание:ДАРЕНИЕ
06.02.2013 50.00
06.02.2013
След тове на Светослав Кирилов - 180 лв и после няма превод.
Колега, проверих всички банкови извлечения и бордера, вдигнах и на ура счетоводителката на клуба, и тя провери - няма подобен превод!
Ако имаш вносна бележка, провери, къде си превеждал на тези дати, и за какво си превеждал...ако е моя грешката, ще ти се извиня пред целия форум!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Мънцата »

Не ме разбра - не говоря за извинение, просто се чудя какво се е случило?! Изобщо не става дума за съмнение от моя страна в достоверността на думите ти! Още утре ще проверя нещата в банката, защото съм абсолютно сигурен за превода. Помня много добре, заради тази тема, където стана дума за това :arrow: http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 2&start=30" onclick="window.open(this.href);return false; Парите преведох буквално дни след това! Както и да е, утре ще проверя в банката, добре че стана въпрос!

Поздрави
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Мънцата »

Zander написа:
Мънцата написа:
Zander написа:От 07.02.2013 г. няма постъпления по сметката. Вече почти 1 година.....
Превод имаме от Светолав Кирилов от форума - 180 лв. на 06.02.2013 г..../Благодаря на колегата!/....и след това продължихме 8 месеца с лични средства на групата...
Хммм, ще потърся вносната си бележка от банката, защото лично аз съм превел 50лв, някъде към месец май-юни.
Референция:HDOPCIU130374608
Наредител:EASYPAY spookymiro
Наредител банков код:CECB9790
Наредител сметка:BG70CECB97900086318641
Получател:СПИНИНГ КЛУБ СТАРИ ВИДРИ
Получател банков код:FINV9150
Получател сметка:BG25FINV915010BGN02UG0
Описание:ДАРЕНИЕ
06.02.2013 50.00
06.02.2013
След тове на Светослав Кирилов - 180 лв и после няма превод.
Колега, проверих всички банкови извлечения и бордера, вдигнах и на ура счетоводителката на клуба, и тя провери - няма подобен превод!
Не можах да намеря вносната бележка, затова отидох до банката и успяхме да намерим данните - превода е направен на 06.03.2013г, ето справката:

Изображение
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Zander »

Мънцата написа:
Хммм, ще потърся вносната си бележка от банката, защото лично аз съм превел 50лв, някъде към месец май-юни.

........

Не можах да намеря вносната бележка, затова отидох до банката и успяхме да намерим данните - превода е направен на 06.03.2013г, ето справката:
.......
Колега, през май, юни няма извършен подобен превод, ако през месец март има, утре ще ти преведа по сметката средствата, защото не сме ги теглили и ползвали за гориво.

Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”