Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Zander »

Уважаеми колеги,

Обявената банкова сметка, в която е Учреден фонд "Борба с бракониерите” е предназначена за получаване на средства за подпомагане на акциите срещу бракониерите. Получените суми ще се използват само и единствено за гориво за организираните акции за борба с бракониерите. Ще имам грижата да давам текуща информация - колко и кой е превел в сметката - и кога и къде е изразходвана сумата.
Ако колега вносител по сметката иска името му да не се обявява - пише ми ЛС и срещу неговото име ще се отрази "анонимен дарител".

банковата сметка е следната:

IBAN:
BG25 FINV 9150 10BG N02U G0

Банковият идентификационен код /BIC/ е: FINVBGSF

Спининг клуб Стари Видри
Фонд „Борба с бракониерството”

Първа инвестиционна банка
гр. София, ул. Ст Караджа № 10

Ще сме много благодарни на колегите, които имат възможност и желание и могат да помогнат за разходите за гориво. Във времена на криза, съзнаваме, че е много трудно да се отделят дори скромни суми за подобно дело. Затова ще сме много благодарни на всеки, който е съпричастен и помага. Лично се занимавам от 1 ноември 2011 г. със инициативата по организиране на подписката и петицията срещу бракониерите и организиране на 15 акции по изваждане на мрежи и залавяне на бракониери. Петнадесет дни всеки месец съм ангажиран с това. Вярно е, че екипа ни има разходи за въжета, котви, прожектори, бинокли и друго оборудване, също така и свързани с организацията, но те и за в бъдеще се поемат от нас. Но основните разходи са за гориво. От 15 март до днес са похарчени 1620 лв. за гориво за екипа, с който ходим по язовирите. За това време сме извадили и унищожили над 4 километра бракониерски мрежи и няколко лодки. Има заловени и бракониери. Тези 4 километра мрежи са извадени от нашия екип, без помощта на ИАРА...Някои от акциите са проведени съвместно с мобилната група на ИАРА, Изпълнителна агенция по горите и служители на полицията, там има извадени още бракониерски мрежи и конфискувани лодки. Финансова помощ от тяхна страна не сме приемали, помагаме им безвъзмездно. Благодарности на Станимир, Андрей и Павел от форума, които са ни помогнали досега с 250 лв.


Сметката на този фонд „Борба с бракониерите” е на клуб Стари видри – клубът е регистриран по Закона за юридическите лица с нестопанска цел, като сдружение извършващо дейност в обществена полза. Клубът има счетоводител, води се счетоводна отчетност и се подава годишна данъчна декларация. Освен това всяка година представяме отчет в Министерство на правосъдието съдържащ отчет за приходи и разходи, годишен баланс, отчет за паричните потоци и отчет за дейността през годината. Клубът е организатор на петицията против бракониерите, под която се подписаха за 8 дни 12 000 души и беше внесена в Министерски съвет, Министерство на земеделието и ИАРА. Внесли сме и предложения за промяна на Закона за рибарство и аквакултури, в ИАРА и в Парламента, за които е писано в други теми във форума. Още веднъж ще напомня, че постъпилите средства ще бъдат своевременно обявявани в темата, а за направените разходи за гориво ще се вземат фактури от бензиностанциите и също ще се отразяват в темата.

Поздрави!
Zander
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от emil petkov »

Ако се съберат достатъчно пари и може да се позволи закупуването на апарат за нощно виждане, то той би допринесъл много за успешната борба с бракониерите. Аз лично при първа възможност ще внеса пари, които мога да отделя за благородната цел и се надявам това внасяне да ми се случва периодично, а не само веднъж.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от LVitchev »

emil petkov написа:Ако се съберат достатъчно пари и може да се позволи закупуването на апарат за нощно виждане, то той би допринесъл много за успешната борба с бракониерите.
Много важен атрибут,не е лошо да се вземе !!! аз също ще дам своя дан,макар да ходя и да гоня другаде бракониери,когато трябва.Не трябва да им се дава мира :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
konsulov
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:15
Местоположение: Варна
дал Браво: 58 пъти
получил Браво: 100 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от konsulov »

Давайте да помагаме, кой с колкото и каквото може.
dankata
Мнения: 673
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 357 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от dankata »

Съществува ли вариант да се дават пари на ръка, а не по банкова сметка?
Ако да, на кой, кога и къде?
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Zander »

dankata написа:Съществува ли вариант да се дават пари на ръка, а не по банкова сметка?
Ако да, на кой, кога и къде?
По принцип има вариант. Ще ти пиша по-късно.

Поздрави
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от dekata »

А възможно ли е и как става да ги преведа от моята карта в сметката.Че работното ми време се разминава с това на банките :roll:
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Д-р Флекс »

dekata написа:А възможно ли е и как става да ги преведа от моята карта в сметката.Че работното ми време се разминава с това на банките :roll:


Доколкото съм запознат, у нас единственият вариант за такова плащане е да идеш в банка...
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от dekata »

Щом е така ще намеря начин да отида :wink:
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от babydoctor »

Д-р Флекс написа:Доколкото съм запознат, у нас единственият вариант за такова плащане е да идеш в банка...
Ами аз така преведох вчера - отскочих от работа до банката в Павлово и те ми ги преведоха от мойта сметка в тази.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от dekata »

Мисълта ми беше по интернет да стане работата.
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от Д-р Флекс »

Имаш ли "интернет банкиране" като клиент на твоята банка? Всъщност, ако имаше, едва ли щеше да питаш...
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от dekata »

Не,нямам.Ще отида до банката. :)
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от sleepwalker »

Д-р Флекс написа:
dekata написа:А възможно ли е и как става да ги преведа от моята карта в сметката.Че работното ми време се разминава с това на банките :roll:


Доколкото съм запознат, у нас единственият вариант за такова плащане е да идеш в банка...
Аз съм на Райфайзен и понеже си проверявам наличности и движение на сумите в картата през нета, там съм забелязал, че има някакво меню "Превод". Не съм го ползвал, но предполагам е това, за което пита колегата. Ако някой ползва същата банка, би ли "осветлил" въпроса?
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
taurus
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Юни 01, 2005 16:56
Местоположение: София/Монтана

Re: Банкова сметка - Фонд Борба с бракониерството

Мнение от taurus »

С карта може да се плаща по интернет чрез Ипей. Картата може да е Маестро, Виза или Мастеркард. Сигурно може и други да са. Правите си регистрация в Ипей, потвърждение на банкомат и след това можете да правите всякакви преводи. (даже има шаблон за плащане на глобите към КАТ :lol: )

Естествено най-добрия вариант е интернет банкиране с електронен подпис, но горния вариант е по-лесен.
Малка, ама риба... :-)
http://www.ribar.eu" target="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”