ЗРА промени

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
NE_ZNAM_KOI_SAM
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Юли 18, 2012 20:18
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: ЗРА промени

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

като кльонкаш не вярвам да правят проблем...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от LVitchev »

Дреме ми на дядовия,всеки ще си го тълкува както си иска,дейба и държавата дейба,подскачахме,подскачахме и на края нищо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от taner »

Гледам издребнявате нещо, причината за тази формулировка е ясна по отношение на тройките, няма нужда да дълбаете.

Ха честито, закона е в държавен вестник.
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от zampo »

Малииии , и какви други интересни неща има :mrgreen:
Чл. 90. (1) (Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) В случаите по чл. 56, 62, 64, 65, чл. 66, ал. 4 и 5, чл. 67, 67а, 68, 69а, 70, 71, 72, 73 - 77, 81, 82, 82а, 82в, 85, 85а и 86 рибата и другите водни организми, както и уредите, средствата и приспособленията, с които те са придобити, се отнемат в полза на държавата.
Чл. 65. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Който извършва любителски риболов в нарушение на изискванията по чл. 24, ал. 1 и 2, се наказва с глоба от 100 до 400 лв.
Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:
1. (изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват не повече от 3 броя въдици (пръчки) за риболов с монтирани на тях до две куки (единични или двойни) в изкуствените водни обекти, в Черно море и река Дунав; във водите на Черно море може да се постави чепаре на една от въдиците;
2. (изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват 2 броя въдици (пръчки) с монтирани до 2 броя куки (единични или двойни) при риболов в реките, старите речни корита, крайморските, крайдунавските и вътрешните езера и блата;
3. да записват улова от всеки риболовен излет по видове и количество (в килограми и бройки) в билетите за любителски риболов;
4. да носят по време на риболовен излет билетите за любителски риболов и да ги представят на контролните органи при поискване.
(2) (Нова - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Използването на тройни куки се разрешава само при риболов с изкуствени примамки и при риболов на хищни риби със стръв - жива или мъртва рибка.
А не си си попълнил билетчето , а отиде въдицата и рибата и глоба 100 лв та да не може да се жали :mrgreen: За тролингистите и кльонкаджиите ще има , " Я елате пиленца при батко" :lol: Така ,че новия аксесоар задължителен за лодка ще е работеща химикалка :lol:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от Левака »

zampo написа:
А не си си попълнил билетчето , а отиде въдицата и рибата и глоба 100 лв та да не може да се жали :mrgreen: За тролингистите и кльонкаджиите ще има , " Я елате пиленца при батко" :lol: Така ,че новия аксесоар задължителен за лодка ще е работеща химикалка :lol:
Малеее става страшно :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Направо се вдървих от страх,направо се чудя дали да не се отказвам от риболова. :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от pux »

zampo написа:
Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:
....
3. да записват улова от всеки риболовен излет по видове и количество (в килограми и бройки) в билетите за любителски риболов;
...
А не си си попълнил билетчето , а отиде въдицата и рибата и глоба 100 лв та да не може да се жали :mrgreen: За тролингистите и кльонкаджиите ще има , " Я елате пиленца при батко" :lol: Така ,че новия аксесоар задължителен за лодка ще е работеща химикалка :lol:
Има една "преходна и заключителна разпоредба" от преди доста време, която съвършено точно и ясно казва, кога (в смисъл преди, по-време или след излета) "лицата, упражняващи любителски риболов" записват улова си в риболовния билет! За съжалене досега не съм попадал на проверяващ, който да е бил наясно с нея! И поради тая причина, проверяващите масово спекулират с въпросния текст.

Също така е добре да се знае в кои случаи уреда (в конкретния случай - въдица) на нарушението подлежи на конфискация и кога се налага само административна санкция! Защото и с това се спекулира!

Поздрави
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от Д-р Флекс »

:D
pux написа:
zampo написа:
Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:
....
3. да записват улова от всеки риболовен излет по видове и количество (в килограми и бройки) в билетите за любителски риболов;
...
А не си си попълнил билетчето , а отиде въдицата и рибата и глоба 100 лв та да не може да се жали :mrgreen: За тролингистите и кльонкаджиите ще има , " Я елате пиленца при батко" :lol: Така ,че новия аксесоар задължителен за лодка ще е работеща химикалка :lol:
Има една "преходна и заключителна разпоредба" от преди доста време, която съвършено точно и ясно казва, кога (в смисъл преди, по-време или след излета) "лицата, упражняващи любителски риболов" записват улова си в риболовния билет! За съжалене досега не съм попадал на проверяващ, който да е бил наясно с нея! И поради тая причина, проверяващите масово спекулират с въпросния текст.

Също така е добре да се знае в кои случаи уреда (в конкретния случай - въдица) на нарушението подлежи на конфискация и кога се налага само административна санкция! Защото и с това се спекулира!

Поздрави
Таман тази сутрин един селски бек, предстанил ми се като "старши лесничей" от ДГС Девин се опита да ми разиграе такава сценка, започвайки с " вие знаете ли днес кой ден на седмицата е", "документите за проверка", и "защо не сте попълнили риболовния излет". Оказа се че селчото изобщо не е наясно с текста на ЗРА, и след като го предупредих, че е на една крачка от това да стане "младши лесничей", се консултира по телефона с някакво шефче от неговите, което му наля разум в чутурата...имайки предвид, че днешните горски не са като предишните, и че на много места обхват на телефоните няма, носете си текста на закона в джоба, за предпочитане, нотариално заверен... :D
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от zampo »

Също така е добре да се знае в кои случаи уреда (в конкретния случай - въдица) на нарушението подлежи на конфискация и кога се налага само административна санкция! Защото и с това се спекулира!
Та член 90 ал. 1 много точно и ясно определя кога се отнема рибата и уреда :!:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от pux »

zampo написа:
Също така е добре да се знае в кои случаи уреда (в конкретния случай - въдица) на нарушението подлежи на конфискация и кога се налага само административна санкция! Защото и с това се спекулира!
Та член 90 ал. 1 много точно и ясно определя кога се отнема рибата и уреда :!:
ОК, вярно :D ... Току що проверих - бях останал с впечатлението, че конфискуването на лично имущество не е административна санкция. Моя грешка.
Achkin
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 10:49
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от Achkin »

pux написа:

Има една "преходна и заключителна разпоредба" от преди доста време, която съвършено точно и ясно казва, кога (в смисъл преди, по-време или след излета) "лицата, упражняващи любителски риболов" записват улова си в риболовния билет! За съжалене досега не съм попадал на проверяващ, който да е бил наясно с нея! И поради тая причина, проверяващите масово спекулират с въпросния текст.
Не намирам никъде въпросният текст - линк, моля :)
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от naso »

Achkin написа:
pux написа:

Има една "преходна и заключителна разпоредба" от преди доста време, която съвършено точно и ясно казва, кога (в смисъл преди, по-време или след излета) "лицата, упражняващи любителски риболов" записват улова си в риболовния билет! За съжалене досега не съм попадал на проверяващ, който да е бил наясно с нея! И поради тая причина, проверяващите масово спекулират с въпросния текст.
Не намирам никъде въпросният текст - линк, моля :)
И за мен би било интересно
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: ЗРА промени

Мнение от Бат Стан »

След излета се вписва, мисля че текстът в закона точно това гласеше. Аз не знам от какъв зор е въобще това записване на излетите. Навремето преди 10 ноември беше оправдано, тъй като по онзи закон риболовецът имаше право на 50 излета годишно (не че някой въобще е броил колко излета си вписал в билета си).
Клуб по спортен риболов "Балканка"
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: ЗРА промени

Мнение от maznislav »

Аз като си пускам всичката риба - то какво да попълвам - все едно не съм хванал нищо :D :D
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от Милен Динков »

Някой знае ли кога ще стане ясно на кои водоеми ще може да се риболовства и през тъмната част на денонощието?
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ЗРА промени

Мнение от Димитър Тодоров »

Милене, последният коментар,за който знам е,че това ще са ,,пет големи язовира в Южна България,, ,които са популярни и често посещавани от риболовци,за да се прецени как присъствието на риболовците-любители нощем се отразява на нивото на бракониерството.
Нашият аргумент в защита отпадането на забраната за нощен риболов при любителите беше именно тази, от ИАРА били против, и в крайна сметка се постигна компромис за това по-горе.

Когато науча нещо конкретно,ще пиша отново.

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”