Размножителна забрана за балканките

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Размножителна забрана за балканките

Мнение от mitioto »

Тази година се направи страшно много, относно законодателните промени изобщо за риболова в БГ. С обединени сили се стигна до много положителни промени, за които се говореше години наред...

Остава според мен един голям проблем относно местните ни пъстърви. Винаги съм твърдял, че забраната за пъстървата трябва да се изнесе един месец предварително във времето и да започне поне от 1-ви септември. Преди няколко дни, както всяка година по това време, пак улових 2 красиви риби, от които започна директно да изтича хайвер. Пълни са до шапката. Забраната е безсмислено да продължава до 1-ви февруари, защото рибите в нашия ареал отдавна са хвърлили хайвера си по това време. Ако забраната започне от 1-ви септември и трае до края на декември, в реките популацията ще се увеличи чувствително...

Сега след тия промени, които се направиха, кой знае кога пак ще може да се прокара нещо в парламента, но най-малкото което можем засега да правим е да не прибираме риби по това време... Знам, че повечето хора тук така и правят, но все пак.....
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”