ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от plwned »

Здравейте приятели!

В нашият град започнаха засилени проверки от страна на ИАРА-Русе за нощен риболов. Вече има създадени около 10 акта, но точна информация никой незнае според вестник "Утро" са шест. Един заинтересован гражданин и рибар направи подписка, която ще се разпространи в целия град. Надявам се и Вие да предприемете нещо във всеки град да се направи такава. Всичко е както му е реда с адвокат и така нататък (не разбирам точно кое как). Ще напиша написаното от нашия колега към управляващите Народна Република България!





ДО НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

ДО ЗАКОНОДАТЕЛНА КОМИСИЯ

ЖАЛБА

ОТ
РИБАРИТЕ В ГРАД РУСЕ


УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,

Предоставяме Ви на вниманието подписка от рибарите-любители в нашия град с която желаем да обърнем внимание и най-искренно да поискаме да чуете и да се съобразите с мнението на гражданите. Във връзка с новите изменения и допълнения в ЗРА и най-вече в чл. 24 ал. 5, където е регламентирано времето в което следва да се упражнява риболова. В член е посочено, че следва любителски риболов се упражнява само в светлата част на деня. Само 4 месеца в годината можем да риболовстваме преди и след работа. За останалите 8 месеца само плащаме билетите напразно. През лятото и есента по река Дунав водата е бистра, поради маловодието и рибата идва до брега единствено по тъмно. На последно, но не по значение място е и факта, че единствено в България има подобна забрана за риболов в тъмната част на деня. Съседите от Румънска страна ловят денонощно, което логично обезсмисля и ни поставя в глупаво положение. Моля да разгледате и да предприемете инициатива, за промяна на горепосочения член 24 ал. 5 от ЗРА и да отмените забрана за риболов в тъмната част на деня. Прилагаме Ви и подписка на голяма част от рибарите-любители.





Колеги това се отнася не само за р. Дунав, но и за всички останали реки и водоеми. Според новите промени акта за нощен риболов е от 400 до 650 лева някои казват, че е и до 1000 не знам. На колегите които вече имат поставени актове са минимални 400 лева, което в днешно време са сериозна сума за един обикновен работещ българин в страната си. Неможе Румънците да ловят цяла нощ ние ги виждаме слизат с колите си до долу, а ние да не можем.. Моля и Вие да предприемете нещо във Вашите градове. БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО!
Говорещия с рибите !
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от Росен »

Това е написано много зле. Аз съм компютърджия, а не юрист, но ми излежда адски зле и написано от човек, който дори не е прочел закона и новите поправки в него. Ако аз бях някой от тези "ДО НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ, ДО ЗАКОНОДАТЕЛНА КОМИСИЯ" нямаше да й обърна грам внимание.
Знам какво искат плувкаджиите, знам какво искат и спинингистите и всичко по реката - едно и също - да ловим и по тъмно. Но начина не е нескопосаната подписка - прочетете другата тема ("Промени в ЗРА") и променете текста ...

Поздрави!
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от plwned »

Росен написа:Това е написано много зле. Аз съм компютърджия, а не юрист, но ми излежда адски зле и написано от човек, който дори не е прочел закона и новите поправки в него. Ако аз бях някой от тези "ДО НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ, ДО ЗАКОНОДАТЕЛНА КОМИСИЯ" нямаше да й обърна грам внимание.
Знам какво искат плувкаджиите, знам какво искат и спинингистите и всичко по реката - едно и също - да ловим и по тъмно. Но начина не е нескопосаната подписка - прочетете другата тема ("Промени в ЗРА") и променете текста ...

Поздрави!


Аз знам, че е много зле обаче ми е неудобно да му кажа на човека пък той едва ли ще тръгне да се занимава с форуми .. незнам на мен отсега почна да ми писва пък незнам.. боли ме Х*я пускам шибаната пръчка пък нека ми пишат акт после ..
Говорещия с рибите !
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от Bokser »

plwned написа:
Росен написа:....................незнам на мен отсега почна да ми писва пък незнам.. боли ме Х*я пускам шибаната пръчка пък нека ми пишат акт после ..
Взимате по един кльонк и си ловите и в тъмната част на денонощието! :lol: :lol: :lol: Казват, че ИАРА имала някакъв неписан закон, който проверяващите знаят и не пишат актове. :wink:
krasen12
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 11:55

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от krasen12 »

plwned написа:Здравейте приятели!

В нашият град започнаха засилени проверки от страна на ИАРА-Русе за нощен риболов. Вече има създадени около 10 акта, но точна информация никой незнае според вестник "Утро" са шест. Един заинтересован гражданин и рибар направи подписка, която ще се разпространи в целия град. Надявам се и Вие да предприемете нещо във всеки град да се направи такава. Всичко е както му е реда с адвокат и така нататък (не разбирам точно кое как). Ще напиша написаното от нашия колега към управляващите Народна Република България!





ДО НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

ДО ЗАКОНОДАТЕЛНА КОМИСИЯ

ЖАЛБА

ОТ
РИБАРИТЕ В ГРАД РУСЕ


УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,

Предоставяме Ви на вниманието подписка от рибарите-любители в нашия град с която желаем да обърнем внимание и най-искренно да поискаме да чуете и да се съобразите с мнението на гражданите. Във връзка с новите изменения и допълнения в ЗРА и най-вече в чл. 24 ал. 5, където е регламентирано времето в което следва да се упражнява риболова. В член е посочено, че следва любителски риболов се упражнява само в светлата част на деня. Само 4 месеца в годината можем да риболовстваме преди и след работа. За останалите 8 месеца само плащаме билетите напразно. През лятото и есента по река Дунав водата е бистра, поради маловодието и рибата идва до брега единствено по тъмно. На последно, но не по значение място е и факта, че единствено в България има подобна забрана за риболов в тъмната част на деня. Съседите от Румънска страна ловят денонощно, което логично обезсмисля и ни поставя в глупаво положение. Моля да разгледате и да предприемете инициатива, за промяна на горепосочения член 24 ал. 5 от ЗРА и да отмените забрана за риболов в тъмната част на деня. Прилагаме Ви и подписка на голяма част от рибарите-любители.





Колеги това се отнася не само за р. Дунав, но и за всички останали реки и водоеми. Според новите промени акта за нощен риболов е от 400 до 650 лева някои казват, че е и до 1000 не знам. На колегите които вече имат поставени актове са минимални 400 лева, което в днешно време са сериозна сума за един обикновен работещ българин в страната си. Неможе Румънците да ловят цяла нощ ние ги виждаме слизат с колите си до долу, а ние да не можем.. Моля и Вие да предприемете нещо във Вашите градове. БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО!
Ето едно писмо от ИАРА
Здравейте,

Да има решение по въпроса, но доколкото ми е известно вървят съгласувателни процедури между ИАРА, МОСВ и МЗХ за определяне на водоемите за извършване на нощен риболов. По тази причина все още няма списък. След като е готов, той задължително ще се публикува на страницата на ИАРА и в медиите.

На 12 септември 2012, 19:27, красен койчев <krasen12@abv.bg> написа:

Здравейте на 31.08.2012 участвахме на състезание Състезание по тролинг - Mercury open III !
И състезанието го откри директора на ИАРА - Драгомир Господинов.
Та на откриването обяви че се премахва забраната за нощен риболов!!
Въпросът ми е къде може да се види списък със разрешените язовири за нощен риболов!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от Marco Polo »

krasen12 написа:И състезанието го откри директора на ИАРА - Драгомир Господинов.
Та на откриването обяви че се премахва забраната за нощен риболов!!
Въпросът ми е къде може да се види списък със разрешените язовири за нощен риболов!
Пак някой е слушал с едното ухо..
Забраната за нощен риболов НЕ Е ПРЕМАХНАТА.
Обсъжда се и се съгласува предстоящото премахване на забраната за 10 язовира в страната - пет в северна и пет в южна България.
В момента, в който тези наредба се приеме, ще бъде обявена. Става въпрос за най-големите язовири, като Стамболийски, Монтана, Жребчево, Искър, Ивайловград..
Та така.. :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от p_zarkov »

Е не е написано както трябва , добре .Но нека някой го напише КАЧЕСТВЕНО ! Браво на колегата и за инициативата която е поел ! НЕ МИ СЕ ВЯРВА от толкова много колеги рибари да няма някой юрист , нека той да напише текста на подписката . Отделен е въпроса , че както за много други неща , така и за това много се приказва , но малко трудно се действа .
Аз се подписах !
p_zarkov@abv.bg
0887417618
NE_ZNAM_KOI_SAM
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Юли 18, 2012 20:18
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

само 10 язовира тука изпълнителния директор на ИАРА казва всичко :wink: http://youtu.be/hB0hIBEITXk" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от Бат Стан »

Добре де, а защо не пуснете едно писмо до ИАРА с молба да бъде разрешен нощният риболов на река Дунав в участъка примерно на град Русе в района "от там до там". В закона не е указано, че ИАРА разрешава нощния риболов само в определени вътрешни водоеми, според мен би могло да се определи един участък за нощен риболов и така.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от p_zarkov »

Бат Стан написа:Добре де, а защо не пуснете едно писмо до ИАРА с молба да бъде разрешен нощният риболов на река Дунав в участъка примерно на град Русе в района "от там до там". В закона не е указано, че ИАРА разрешава нощния риболов само в определени вътрешни водоеми, според мен би могло да се определи един участък за нощен риболов и така.
Лятото бях в Лом . Нямате си идея какъв Дунавски парк са спретнали ! Алей , млади храсти и дървета , нови пейки , катерушки , дори скейтборд шанца имат. Мисля , че и летен театър видях. От старият парк има само спомени . Шлепа музей и някое по-интересно дърво. Целият град се разхожда и наслажадва на парка . А каква стена са изпънали на Дунав - СТРЕЛА Е ! Сега пролетните води няма да влизат в града. Но какво да прави рибата върху цимента ? Риболова в града е сякаш си на канала в Пловдив с разликата , че ловиш предимно попчета ! Същото се случва и в Русе . Колегите знаят , че едно от култовите места " под кортовете " вече не съществува . Под тухлената вече също е почти невъзможно да се лови ( заради новият канал на пречиствателната станция ) Носят се слухове , че и ще облагородят брега с вело алей , пейки и площаки - супер ! Така и града ще стане по-приветлив , а не както бе до сега туристите да слизат от корабите и да ги блъска в носа мирисмата от отходните води на града която се влива на двадесетина метра от пристана. Да , но какво да търси рибата на цимента ? Подочува се , че са стартирали проекти за укрепване на брега на Дунав и в други градове. Това значи , че и при тях риболова в района на града ще замре. Ще замре ,но не съвсем рибата вечер идва към брега защитена от тъмнината и при положение , че има хвърлена захранка във водата тя се завърта и може да се направи приличен риболов , НО САМО ПРЕЗ НОЩА !
А по отношение написаното от колегата , бих казал , че така биха се изразили повечето от нас . Ще си позволя да кажа даже , че написаното звучи искрено и неподправено , заредено с много рибарска и човешка емоция , а не украсено с правни термини и запетай лъкатушещи на ръба на закона.
p_zarkov@abv.bg
0887417618
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от plwned »

Бат Стан написа:Добре де, а защо не пуснете едно писмо до ИАРА с молба да бъде разрешен нощният риболов на река Дунав в участъка примерно на град Русе в района "от там до там". В закона не е указано, че ИАРА разрешава нощния риболов само в определени вътрешни водоеми, според мен би могло да се определи един участък за нощен риболов и така.

Няма от "там до там" има цялата река! Реката е една риболовците по нея са едни неможе Румънците да ловят навсякъде риба пък ние да ловим попчета през деня ..
Говорещия с рибите !
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от Bokser »

plwned написа:
Бат Стан написа:Добре де, а защо не пуснете едно писмо до ИАРА с молба да бъде разрешен нощният риболов на река Дунав в участъка примерно на град Русе в района "от там до там". В закона не е указано, че ИАРА разрешава нощния риболов само в определени вътрешни водоеми, според мен би могло да се определи един участък за нощен риболов и така.

Няма от "там до там" има цялата река! Реката е една риболовците по нея са едни неможе Румънците да ловят навсякъде риба пък ние да ловим попчета през деня ..
Ами станете Румънци! :lol: Явно тяхният закон позволява! И ние си плащаме билетите, но ще има примерно 10 разрешени водоема, един от които в най-добрия случай ще е на 100 км! Закона си е закон и трябва да се спазва докато не се промени. :wink:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от Росен »

p_zarkov написа: А по отношение написаното от колегата , бих казал , че така биха се изразили повечето от нас . Ще си позволя да кажа даже , че написаното звучи искрено и неподправено , заредено с много рибарска и човешка емоция , а не украсено с правни термини и запетай лъкатушещи на ръба на закона.
Ние може да се изразяваме така, но не може да се пускат подобни неща "До ..." - някъде горе го цитирах до кого е. В писмото се иска промяна в закона без идея да се има за него. Той беше променен и тези промени бяха обнародвани и влязоха в сила преди месец. Точно след алинеята, която в писмото се иска да бъде променена има още една - нова - отпреди месец - "Редът, условията и водните обекти, в които се разрешава любителски риболов през тъмната част на денонощието, се определят със заповед на министъра на земеделието и храните." Съвсем скоро ще има такава заповед и в нея ще има 10 големи язовира. Ако писмото се напише в посока добавяне на река Дунав, или участъка й в град Русе в тази предстояща заповед (а не промяна на променен преди месец закон и то с толкова усилия на колегите) има възможност да се получи, макар лично аз да мисля, че е рано за такава стъпка и надали ще успеем да убедим ИАРА, че с нашето присъствие в тъмната част на деня ще намалим бракониерството (още повече, че в момента явно и арогантно (впредвид горните изказвания "аз ще си пусна пръчката" и т.н.) се нарушава закона от стотици риболовци, ловящи нощем и ще стане нещо като "Крадеца вика "Дръжте крадеца!")

Поздрави!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от Бат Стан »

plwned написа:
Бат Стан написа:Добре де, а защо не пуснете едно писмо до ИАРА с молба да бъде разрешен нощният риболов на река Дунав в участъка примерно на град Русе в района "от там до там". В закона не е указано, че ИАРА разрешава нощния риболов само в определени вътрешни водоеми, според мен би могло да се определи един участък за нощен риболов и така.

Няма от "там до там" има цялата река! Реката е една риболовците по нея са едни неможе Румънците да ловят навсякъде риба пък ние да ловим попчета през деня ..
Ами аз ти казвам как би могло да стане, пък ти ако искаш да разрешат нощния риболов по целия Дунав, вземи се пробвай, но резултатът мога да ти го кажа още отсега. Впрочем Росен ти го е написал много добре.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: ПРОМЯНА- нощният риболов разрешен- ПОДПИСКА!

Мнение от plwned »

Росен написа:
p_zarkov написа: А по отношение написаното от колегата , бих казал , че така биха се изразили повечето от нас . Ще си позволя да кажа даже , че написаното звучи искрено и неподправено , заредено с много рибарска и човешка емоция , а не украсено с правни термини и запетай лъкатушещи на ръба на закона.
Ние може да се изразяваме така, но не може да се пускат подобни неща "До ..." - някъде горе го цитирах до кого е. В писмото се иска промяна в закона без идея да се има за него. Той беше променен и тези промени бяха обнародвани и влязоха в сила преди месец. Точно след алинеята, която в писмото се иска да бъде променена има още една - нова - отпреди месец - "Редът, условията и водните обекти, в които се разрешава любителски риболов през тъмната част на денонощието, се определят със заповед на министъра на земеделието и храните." Съвсем скоро ще има такава заповед и в нея ще има 10 големи язовира. Ако писмото се напише в посока добавяне на река Дунав, или участъка й в град Русе в тази предстояща заповед (а не промяна на променен преди месец закон и то с толкова усилия на колегите) има възможност да се получи, макар лично аз да мисля, че е рано за такава стъпка и надали ще успеем да убедим ИАРА, че с нашето присъствие в тъмната част на деня ще намалим бракониерството (още повече, че в момента явно и арогантно (впредвид горните изказвания "аз ще си пусна пръчката" и т.н.) се нарушава закона от стотици риболовци, ловящи нощем и ще стане нещо като "Крадеца вика "Дръжте крадеца!")

Поздрави!


Колега аз тебе не мога да те разбера един път си с нас после ги защитаваш ония мързеливци.. Ти си си спинингист кво те бърка хвърляш си докато се стъмни когато са активни и 1 час преди да съмне сутринта .. не виждам какъв ти е проблема. Като толкова си с тях върви оспорвай че не сме прави и така ..
Говорещия с рибите !
Заключено

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”