Разрешени язовири за нощен риболов

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Батко Емо
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 15:39
Местоположение: ПЕРНИК

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Батко Емо »

Ех тая Европа :D Това,което трябва да се иска е разрешаването на нощния риболов за всички язовири където се лови с риболовен билет!На всички ни е ясно защо ИАРАТА е против това решение :D
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Marco Polo »

ИАРА написа:Всички присъстващи на срещата се обединиха около решението, любителите риболовци и представители на клубове по спортен риболов в страната да дадат предложения за водоеми за извършване на нощен риболов и да представят в ИАРА конкретни ангажименти за контрол на тези водоеми.
Аз ли нещо съм малоумен или любителите риболовци и клубовете трябва да провеждат контрол?!?
Ами викам от ИАРА да зачисляват направо на заплата любители-риболовци...? С конкретни ангажименти! Права, задължения.. Оръжие и оборудване.. Лодки, двигатели, сонари, уреди за нощно виждане..
А това, че на срещата са присъствали представители на няколко риболовни клуба в страната - не се брои.. Това, че предложенията за водоеми, разрешени за нощен риболов, са представени на ИАРА в началото на годината - не се брои. Това, че любителите-риболовци искат ИАРА да върши работа - не се брои.
"ВСИЧКИ" на срещата искат риболовците да дадат конкретни ангажименти за контрол?!?

Да се смея ли, да плача ли... :shock:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Bokser
Мнения: 314
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:30
Местоположение: Благоевград
получил Браво: 1 път

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Bokser »

Нищо ново под слънсето! Обикновенни заплатаджий, за които раотното време свършва в17.30 ч. и винаги намират причина да са далече от проблемите! Горските на времето вършеха повече работа!
Аватар
xaznata
Мнения: 566
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 21:42
Риболов: спининг и кльонк
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от xaznata »

нямат проблеми тогава тия от агенцията.назначаваме си пъдари и контрольори от клубовете и парите от билетите влизат при тях.за какво са ни щатаджий. :oops: :oops: :oops:
за кво се при на важен тва газе от иара на тролинг състезанието.фукльо ниеден.
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от emil petkov »

Eдин въпрос на който не мога да намеря логично обяснение: защо е забранен любителския риболов през ноща на река Дунав, а стопаския е разрешен ?
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от naso »

emil petkov написа:Eдин въпрос на който не мога да намеря логично обяснение: защо е забранен любителския риболов през ноща на река Дунав, а стопаския е разрешен ?
Ти сигурен ли си, че е разрешен и би ли дал цитат от текст. Защото наистина няма логика
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от shaman »

naso написа:
emil petkov написа:Eдин въпрос на който не мога да намеря логично обяснение: защо е забранен любителския риболов през ноща на река Дунав, а стопаския е разрешен ?
Ти сигурен ли си, че е разрешен и би ли дал цитат от текст. Защото наистина няма логика
Няма логика, но е така. Потвърждавам.
--------------
http://www.starividri.org
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от emil petkov »

Познавам доста стопански риболовци по Дунава и основната си дейност я осъществяват само нощно време и това е от както се помня. Със закона признавам, че не съм запознат, но практиката е такава и ако беше друг закона предполагам, че промишлените риболовци поне щяха да се притесняват да излизат да работят нощно време.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от zampo »

Няма логика, но е така. Потвърждавам.
И аз потвърждавам.
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от naso »

Аз го знам това, и не го зададох този въпрос случайно :idea: Въпроса е, как стоят нещата документално и законово, и къде може да се прочете това
В закона е написано само за любителския риболов, но за стопанския не пише нищо
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Иво Ломски »

emil petkov написа:Познавам доста стопански риболовци по Дунава и основната си дейност я осъществяват само нощно време и това е от както се помня. Със закона признавам, че не съм запознат, но практиката е такава и ако беше друг закона предполагам, че промишлените риболовци поне щяха да се притесняват да излизат да работят нощно време.
Когато водата е бистра и има пълна луна, не осъществяват дейност с мрежи, защото повечето рибки виждат мрежите и изчезват :!: По това време работят с тока, защото няма свидетели, а и се вижда доволно в близост до лодката :wink: Сега със започването на мъглите започва и есенния урожай, мрежи, ток и каквото се сетите още ... :evil:
Питам къде е ИАРА по Дунав!? Какъв контрол осъществява? Аз не съм ги виждал от години! Трябва ли да се обезриби реката напълно, за да се сети някой за нея!!! Защо не спат продажбата на незаконно уловена риба по тротоарите?
Според мен стопанският риболов в река Дунав трябва да бъде забранен за период поне от 10 г. Трябва и да бъдат създадени мръстилища, където рибата да хвърля хайвер, защото с тия диги рибата няма къде да прави секс и да създава поколение, а без него ще го духат/духаме всички! Добре че хората на запад зарибяват доволно и добре че я има делтата, защото досега всичко да е приключило...
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от sestrata »

naso написа:Аз го знам това, и не го зададох този въпрос случайно :idea: Въпроса е, как стоят нещата документално и законово, и къде може да се прочете това
В закона е написано само за любителския риболов, но за стопанския не пише нищо
Колега, документално и законово не пише, че е забранено. Значи е разрешено. Как да прочетеш нещо, което не е написано?
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от naso »

sestrata написа:
naso написа:Аз го знам това, и не го зададох този въпрос случайно :idea: Въпроса е, как стоят нещата документално и законово, и къде може да се прочете това
В закона е написано само за любителския риболов, но за стопанския не пише нищо
Колега, документално и законово не пише, че е забранено. Значи е разрешено. Как да прочетеш нещо, което не е написано?
Ами щом така разсъждавате, сърдете се на себе си :)
Поздрави
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от sestrata »

Не мога да разбера позицията ти? :shock: И защо трябва да се сърдим на себе си?

"Всичко, което не е забранено от закона, е позволено" е принцип в правото още от римско време та до днес и се прилага във всички съвременни съдебни системи по света. Би трябвало да знаеш това.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Алеко »

stas написа:Колеги, вярно ли е, че никъде в Европа нощния риболов не е разрешен, освен в частни водоеми? :?: Очаквам да се включат колеги, които имат някаква информация.
В Германия и Испания също знам, че има разрешени водоеми, които НЕ СА частна собственост.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”