Откъде накъде Снежаната става частен?

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от Бат Стан »

Абе отивам вчера у Родопите, минавам покрай язовир Снежана и кво да видя - турили 2 метра ограда на това райско място (що трябва ограда не е ясно), табели че риболовът е забранен, въоръжена охрана и се стреля на месо. На базата до язовира очевидно се провеждаше некво сборище на мутри и съмнителни типове, съдейки по паркинга отпред.
Отивам да си ловя на едно друго място в региона значи, минават горските, единият ми е приятел - викам му кво става на Снежаната? Ми казва, никой не знае, държат го в тайна и мъгла. С една дума и там някакви добре облечени бизнесмени, забогатели от бандитизъм и фалити на банки и пирамиди, ще сложат ръка и на това райско парче земя. Разбира се, всичко става тихомълком. Абе... нямам думи направо.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от LVitchev »

Е за това трябва да се вдига джабола,аре природозащитниците да взимат мерки :wink:

Горното в кръга на майтапа.Бат Стан,явно пак са "наши хора" ще да са от строителите на пътищата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от wertus »

Станиле, просто се е оказало че някой го е получил в наследство от баща си, и сега иска да го "изрине" и направи мегакурорт, с джетове, блондинки и чалгата да се лее неспирно :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:, Ама Васко ще ги изпревари. :lol: :lol: :lol: :lol: Немой да ми сърдиш Васе, шегувам се бе!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от Бат Стан »

quietriot написа:И какво аз ако взема два три гьола на концесия и ги заградя ставам бандит ?

Междо другото точно това смятам да правя следващите 10 години :wink: :mrgreen:, така че Станиле слагай ме в графа бандити и новозабогатели мутри, щото имам ламтеж поне за три гьола по груби сметки се точа :mrgreen: и говоря напълно сериозно , смятаме да ги изрием, да ги зарибим до пръсване да построим инфраструтура и къщи за спане и да станат платени водоеми за спортен риболов без да се взема риба!!!
Василе, ти ходил ли си там и знаеш ли въобще за какво става въпрос? това не е общинският гьол 777 на Враждебна, да го вземеш от кмета и готово. Мен Пигов ме е завел там преди 8 години и оттогава всяка година имам повод да мина оттам и да половя риба, ако е разрешено за риболов от горското, което е собственик на водоема. Мястото е райско, разположено на територията на държавно горско стопанство. сега е оградено и има табели, че риболовът е забранен. Ама кой я издава тая заповед, ама защо е турена тая ограда и въобще правомерно ли е сложена - няма информация. Проверих в сайта на всички видове горски стопанства и дивечовъдни станции в Пазарджик - не пише водоемът да е отдаван на концесия, да е имало конкурс, търг или нещо такова. И понеже в района върви някакво преструктуриране на горската управа и активите й, едно пиленце ми каза, че се готвят някакви видове приватизиране на апетитни местенца на тая територия.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от Левака »

:lol: Те изнесоха Бъгария а Станил се тюхка за една преградена бара нема и два декара. :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от quietriot »

Бат Стан написа:
quietriot написа:И какво аз ако взема два три гьола на концесия и ги заградя ставам бандит ?

Междо другото точно това смятам да правя следващите 10 години :wink: :mrgreen:, така че Станиле слагай ме в графа бандити и новозабогатели мутри, щото имам ламтеж поне за три гьола по груби сметки се точа :mrgreen: и говоря напълно сериозно , смятаме да ги изрием, да ги зарибим до пръсване да построим инфраструтура и къщи за спане и да станат платени водоеми за спортен риболов без да се взема риба!!!
Василе, ти ходил ли си там и знаеш ли въобще за какво става въпрос? това не е общинският гьол 777 на Враждебна, да го вземеш от кмета и готово. Мен Пигов ме е завел там преди 8 години и оттогава всяка година имам повод да мина оттам и да половя риба, ако е разрешено за риболов от горското, което е собственик на водоема. Мястото е райско, разположено на територията на държавно горско стопанство. сега е оградено и има табели, че риболовът е забранен. Ама кой я издава тая заповед, ама защо е турена тая ограда и въобще правомерно ли е сложена - няма информация. Проверих в сайта на всички видове горски стопанства и дивечовъдни станции в Пазарджик - не пише водоемът да е отдаван на концесия, да е имало конкурс, търг или нещо такова. И понеже в района върви някакво преструктуриране на горската управа и активите й, едно пиленце ми каза, че се готвят някакви видове приватизиране на апетитни местенца на тая територия.
Прабългарите с това са известни бре Станиле , дали сме на света оградите,говоря напълно сериозно.
Никога не съм ходил натам и не знам гьола какъв е .
Ти като журналист трябва да знаеш как става , пишеш официално писмо до министъра (МЗХ) и получаваш отговор, ако ли не второ и страница в ФБ :)))) и вече ще има отговор.
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от stamen »

Горския от ДДС Родопи, с който говорих оня ден, каза че гьола бил взет от някакъв бизнесмен от Пещера, "обувен" магнат. Интересното е че НЕ СЕ предвижда там изобщо да има някакъв риболов, нито без пари, нито с пари. Гьола е зарибен яко с балканиади и толкоз. Ще е за лична употреба, каза горския. Мен повече ме втрещи оградата като такава, сигурен съм че някои затвори биха завидяли на такава ограда.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от starlight »

Жална картинка ....
Същото се случва и с гьола преди развъдника Тошков Чарк...

Изображение

Изображение

Последното ни ходене до Тошков Чарк за зарибителен материал беше на 05.10.2012.
Бяха сложили табели и бяха изкопали голям ров около гьола, за да слагат ограда...
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от wertus »

starlight написа:Бяха сложили табели и бяха изкопали голям ров около гьола, за да слагат ограда...
Бе донякъде са прави. Ти имаш ли представа колко браковци-връзкари с тоя или оня от горското обикалят района? Аз мога да ти изброя поне 5! Един от тях преди месец ми се похвали с 25 пъстърви за един ден :shock: :shock: Отврат!! И ми ги показа на снимка от тела даже..........
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от Бат Стан »

wertus написа:
starlight написа:Бяха сложили табели и бяха изкопали голям ров около гьола, за да слагат ограда...
Бе донякъде са прави. Ти имаш ли представа колко браковци-връзкари с тоя или оня от горското обикалят района? Аз мога да ти изброя поне 5! Един от тях преди месец ми се похвали с 25 пъстърви за един ден :shock: :shock: Отврат!! И ми ги показа на снимка от тела даже..........
Румене, не мое да турят два метра ограда на такова място! Ако е за бракониери, те ще минат оградата, щот има дупка в нея. А за връзкарите ограда няма! Мен ме интересува да бъде защитен интересът на любителя риболовец, който да може да лови там - с такса, без такса, както се реши да бъде режимът. Но тая ограда е такава грозотия сред едно от най-красивите места в този район на родопите, че просто нямам думи! Стамен също разговаря с приятелите от горското,х същото са му казали и на него - готви се някаква скрита приватизация.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от naso »

starlight написа:Жална картинка ....
Същото се случва и с гьола преди развъдника Тошков Чарк...

Изображение

Изображение

Последното ни ходене до Тошков Чарк за зарибителен материал беше на 05.10.2012.
Бяха сложили табели и бяха изкопали голям ров около гьола, за да слагат ограда...
Ами това е същия гьол за който пише Станил
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от Бат Стан »

Точно това е, само че вече има 2 метра ограда - колегите като ходиха да взимат зарибител сигурно още е нямало, когато е правена снимката.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от sharko54 »

Колеги направо съм потресен от поредната идиотщина да се отдава на концесия подобно място, а от колегите които одобряват подобен акт съм направо отвратен :? . На тях искам да им кажа, че това не е някой селски гьол изкопан от местното ТКЗС, който просто ейтака да се отдава под наем.
В интерес на истината това язовирче първоначално е създадено още когато са прокарвали тръбите, които свързват язовирите в района и вецовете, в един момент стената му рухва и дълги години мястото представляваше просто разлят участък от рекичката покрит с шавар, а преди няколко години от горското възстановиха стената и язовирчето придоби сегашния си вид (без оградите и табелите). Относно практиката на ДЪРЖАВНОТО :!: горско/ловно стопанство да събира такси от желаещите да риболовстват там смятам, че нямаше нищо лошо, предвид, че по този начин се осигуряват допълнителни средства за зарибяване, охрана и за каквото там са им необходими.
Но мястото да се отдаде на концесия на някой е абсолютно безумие, защото горите, планините и реките са национално богатство :idea: . Всички знаем в какво се превърна нашето черноморие след концесиите, знаем в какво се превърнаха и зимните ни курорти.
Общо взето варянтите от тук на татък за развитието на мястото са два:
- пълна комерсиализация, експлоатация до дупка, мръсотия и поредното унищожено приказно място от родината ни, или
- място достъпно само за определени хора - частна гора с частна река където не можеш да седнеш на тревата щото има концесионер и даже преминаването не е желателно.
Тъжно колеги ...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от Бат Стан »

sharko54 написа: Общо взето варянтите от тук на татък за развитието на мястото са два:
- пълна комерсиализация, експлоатация до дупка, мръсотия и поредното унищожено приказно място от родината ни, или
- място достъпно само за определени хора - частна гора с частна река където не можеш да седнеш на тревата щото има концесионер и даже преминаването не е желателно.
Тъжно колеги ...
И двата варианта, дядо попе, и двата....за съжаление
Клуб по спортен риболов "Балканка"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Откъде накъде Снежаната става частен?

Мнение от quietriot »

sharko54 написа:Колеги направо съм потресен от поредната идиотщина да се отдава на концесия подобно място, а от колегите които одобряват подобен акт съм направо отвратен :? . На тях искам да им кажа, че това не е някой селски гьол изкопан от местното ТКЗС, който просто ейтака да се отдава под наем.
В интерес на истината това язовирче първоначално е създадено още когато са прокарвали тръбите, които свързват язовирите в района и вецовете, в един момент стената му рухва и дълги години мястото представляваше просто разлят участък от рекичката покрит с шавар, а преди няколко години от горското възстановиха стената и язовирчето придоби сегашния си вид (без оградите и табелите). Относно практиката на ДЪРЖАВНОТО :!: горско/ловно стопанство да събира такси от желаещите да риболовстват там смятам, че нямаше нищо лошо, предвид, че по този начин се осигуряват допълнителни средства за зарибяване, охрана и за каквото там са им необходими.
Но мястото да се отдаде на концесия на някой е абсолютно безумие, защото горите, планините и реките са национално богатство :idea: . Всички знаем в какво се превърна нашето черноморие след концесиите, знаем в какво се превърнаха и зимните ни курорти.
Общо взето варянтите от тук на татък за развитието на мястото са два:
- пълна комерсиализация, експлоатация до дупка, мръсотия и поредното унищожено приказно място от родината ни, или
- място достъпно само за определени хора - частна гора с частна река където не можеш да седнеш на тревата щото има концесионер и даже преминаването не е желателно.
Тъжно колеги ...
Преди 44 как е било колега, не е ли било частно всичко и после го взе народа и му еба майката, ми пак ще стане така, за да ловиш ще плащаш на този, който го стопанисва и зарибява за да можеш ти да хванеш риба.
В Англия сме плащали на граф , за да му спим в замъка-хотел и да ловим щуки отпред в езерото . :wink:
Сори ма соца , всичко да е на народа свърши, народа му еба мамата и го разграби.
Заключено

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”