ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от esox22 »

Бях го писал в друга тема, но мисля да го повторя: :D
Бил съм на интервю за работа в ИАРА.
Ако ходите в централата в София на Витошка, си вземете валериан , валидол и малък нож.
Ако започнете много да се депресирате от всичкия прах и обреченост, пийнете хапчетата.
Ако още ви е зле се наръгайте с нож в крака, ще е по-добър вариант отколкото да скочите от някой прозорец.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от LVitchev »

bai ves написа:Хора, на мен ми преля чашата от този живот в момента. Народът също е откачил и пред бунт. Ако искаме да постигнем нещо нека сме единни и да направим това, което искаме. Не ние зависим от тях, а те от нас. Ние им плащаме заплатите и заради нас са на работа.
Веско,защо да заставам зад хора-не пушачи,които не ме подкрепиха и се нахвърлиха върху мене въпреки че са наясно че правата ми като пушач и човек не искащ да отказвацигарите са нарушени :idea: :idea: :idea: Изобщо не ме интересува,аз сега съм за забраната,на където тръгнат НЕ пушачите,аз нарочно ще вървя в обратна посока.Ще агитирам всеки които се чувства обиден от отношението на тази групичка,да застанат на моя страна и да им дадем урок,че не трябва да се делим и че само заедно ще можем да се противопоставяме„Майната и на рибата,дреме ми че някои искал да лови,дори и да са ми приятели и пушачи.Забрана от 15.02 докато не мине цялата забрана :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Никви риби,никви лодки,само браковци да ловят и една риба да не остане :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от te4osoma »

:mrgreen: :
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от bai ves »

:D Нека им, пък ще идвам на твоя язовир да пецкам и да правим маса :lol: И наистина, аз днес се замислих и разбрах за себе си едно, дръж си приятелите на едната ръка и тези, които те уважават. За сетен път го осъзнавам, а всъщност по цял свят е така единствено, че там обществото е задружно.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от LVitchev »

bai ves написа::D Нека им, пък ще идвам на твоя язовир да пецкам и да правим маса :lol: И наистина, аз днес се замислих и разбрах за себе си едно, дръж си приятелите на едната ръка и тези, които те уважават. За сетен път го осъзнавам, а всъщност по цял свят е така единствено, че там обществото е задружно.
Нямаш проблем,ние имаме къде да ловим :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ДГД,направо цялостна 5 годишна забрана за въздържателите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Д.Граховски »

bai ves написа::D Нека им, пък ще идвам на твоя язовир да пецкам и да правим маса :lol: И наистина, аз днес се замислих и разбрах за себе си едно, дръж си приятелите на едната ръка и тези, които те уважават. За сетен път го осъзнавам, а всъщност по цял свят е така единствено, че там обществото е задружно.
Тука никога няма да сме задружни,всеки гледа себе си и ако има възможност ще ти го хакне отзад.Държавните глави хуьови се гаврат с народа,а той само се оплаква и нищо не прави.Групово ни изнасилват всеки ден и ние мълчим и го поемаме и викаме дай още.И дори демонстративно пред камера човек да убият управляващите,пак ще траем и тайничко ще шушукаме,да не би да ни чуят.Това ни е насадено от Тошово време и тия пуяци се възползват от този страх всеки божи ден.2 милиона се дават за охрана на един политик,който не е на власт,всички като него зимат от баницата,а за нас остават прегорелите трохици.3ащо мислите има толкова партии?Всяка получава дебела пачка от държавата и не им пука за нас.От време на време се яват я в някой сутрешем блок я в Господари на ефира,обвинявайки се но иначе като дойде време да е*ат народа заедно си държат пишките.
Родителите ми са жив пример за това само като им споделя възгледите си за живота и почват,абе трай си,като видиш бракониер се обърни на другата страна,някой друг да се обади,същите думи важат и за други нередности.Не се опитвай да развиваш бизнес това е за богатите и за "големите риби".
Е няма пък аз съм личност,независима и свободна и сам определям какво да правя.Част от народа и държавта съм и като такава част ще участвам в живота,не политиците,ние сме държавата и те са зависими от нас,а не ние от тях трябва да го разберем това и чак тогава можем да се наречем българи,сега сме овце.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
kilca
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 16:10

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от kilca »

На основание чл. 32, ал. 1 и ал. 2 от Закона за рибарството и аквакултурите (ЗРА), чл. 8, ал. 2 и чл. 4, ал.1 от Устройствения правилник на Министерство на земеделието и храните, във връзка с установяване на сроковете на забрана за улов на риба и други водни организми през размножителния период на видовете във водите на Черно море, р. Дунав и вътрешните водни обекти и след съгласуване с министъра на околната среда и водите


Н А Р Е Ж Д А М :


1. Забранява се улова на щука /Esox lucius/ и бяла риба /Sander lucioperca, Stizostedion lucioperca/ през периода на тяхното размножаване в рибностопански обекти по чл.3, ал. 1, т. 1 и т. 2 считано от 15 февруари до 31 май.
2. При случаен улов на екземпляри от видовете по т.1 от настоящата заповед, същите следва да се връщат незабавно в съответния воден обект, от който са уловени, независимо от тяхното състояние.

Заповедта подлежи на обжалване по реда на Административно процесуалния кодекс.
Контрол по изпълнение на заповедта възлагам на Изпълнителния директор на Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури.
Заповедта да се връчи на съответните длъжностни лица за сведение и изпълнение.




МИНИСТЪР НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ХРАНИТЕ :
/Д-Р МИРОСЛАВ НАЙДЕНОВ/

Ето го, защо да не е излязла? Аз това го разбирам като подписано вече.
Абе то да има голяма риба да се покефиме, пък ще ги пускаме.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от carbolino »

Е значи супер ще ловим без проблем до 31 май хвани и пусни.Никъде не е споменато че забраната за хвани и пусни е до еди коя си дата :mrgreen:
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Веско »

Нема ги оставите на мира то е ясно...
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от mitioto »

Веско написа:Нема ги оставите на мира то е ясно...
Освен, че си много висок, Веско, си и много прав за съжаление... :wink:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Бат Стан »

Според мен се хабите в излишни спорове. Това, което може да се направи поне за щуката, е отсега заинтересованите да видят къде какво се готви като РАЗРЕШЕН ВОДОЕМ по време на забраната. Знаете, че всяка година има списък с водоеми, които се оставят за любителски риболов през забраната. Ако заинтересованите действат още отсега, вероятно във всяка област ще може да бъдат включени водоеми, на които ще може да се лови щука от влизането в сила на забраната, сиреч от 15 април.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Владимир »

Време е за пъстърви :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от MapuaH »

Аз пък мисля, че е време да се забрани всякакво взимане на риби !!! Да се практикува само кеч енд релийз !!! Това го казвам напълно сериозно. Който иска риба да ходи в магазина !!!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: ХА ЧЕСТИТО ЗАБРАНА ЗА БЯЛА РИБА И ЩУКА ОТ 15 ФЕВРУАРИ.

Мнение от Д-р Флекс »

Ма на нас туй не ни го казвай, нас жокер не ни требва - ние това си го знаем, Мариански! :D Иди го кажи на Бай Мангау, обаче, или на изгладнелите орки с Лидл- и Кауфланд-кесийките, и които неизбежно срещаш навсякъде по водоемите...тук не визирам мрежари, токаджии и пр. сволоч.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”