Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забрани)

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от maranzika »

Павка,преди седмица -две като писах по тая тема знаеш ли колко хора ми скочиха .... :evil: Искали сме да ловим хайверни риби,какво толкова като не можело да ловим щука и бяла 3-4 месеца,що не съм ходел за клен и костур и тем подобни глупости...Един познат поиска подкрепа и виж:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 4&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето ти само един цитат..Нищо лично,даже не се познаваме с колегата...
Обръщам се към колегите, които се възмущават от по-дългата забрана за щука и бяла.
Винаги до сега риболовът на тези риби се е откривал заедно с другите - около 1 юни. Това, че от тази година срока на забрана се увеличава в посока към зимата, трябва да ви радва, ако истински милеете за тези риби.
Е как да ме радва че не ходя за риба?

Големи професори-голямо чудо...Ама щото техните интереси не са накърнени.И пак почваме да се делим на наши и ваши...
Вече не знам дали изобщо искам да продължавам да бъда риболовец...Що да се натоварвам психически,а не да го практикувам за отмора...ЗАЩОТО сме В БЪЛГАРИЯ! :!: :!:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от Веско »

Заповедта, с която се налага забраната е общ административен акт. Ето какво казва АПК за тях:
Чл. 66. (1) Откриването на производството по издаване на общия административен акт се оповестява публично чрез средствата за масово осведомяване, чрез изпращането на проекта до организации на заинтересованите лица или по друг подходящ начин.

(2) Уведомяването по ал. 1 включва и основните съображения за издаването на акта, както и формите на участие на заинтересованите лица в производството.


Представляване на заинтересованите лица

Чл. 67. Организациите по чл. 66, ал. 1 могат да представляват заинтересованите лица в производството по издаване и обжалване на административния акт.

Право на достъп до информацията по преписката

Чл. 68. Доколкото в специален закон не е установено друго, заинтересованите лица и техните организации имат право на достъп до цялата информация, съдържаща се в преписката по издаване на общия административен акт.

Форми на участие на заинтересованите лица в производството

Чл. 69. (1) Административният орган определя и оповестява публично по реда, определен в чл. 66, ал. 1, една или повече от следните форми на участие на заинтересованите лица в производството по издаване на акта:

1. писмени предложения и възражения;

2. участие в консултативни органи, подпомагащи органа, издаващ акта;

3. участие в заседания на органа, издаващ акта, когато той е колективен;

4. обществено обсъждане.

(2) Административният орган осигурява на заинтересованите лица възможност да осъществят правото си на участие в разумен срок, определен от административния орган, който не може да бъде по-кратък от един месец от деня на уведомяването по чл. 66.

Участие в производството на заинтересовани лица от съседна държава

Чл. 70. (1) Когато съществува вероятност административният акт да засегне права, свободи или законни интереси на неопределен брой лица на територията на съседна държава, административната процедура за участие в производството по издаване на административния акт, уредена в този раздел, трябва да бъде достъпна за заинтересованите лица в съответната държава при условията на взаимност.

(2) Административният орган осигурява при поискване на заинтересованите лица в съседната държава информацията по чл. 68.

(3) Уведомяването по чл. 66 се прави по същото време, когато се прави уведомяването и за българските граждани. То може да се направи пряко чрез всички подходящи средства, при условие че разпоредбите или практиката на връзките между двете държави го позволяват, или чрез съответните власти на съседната държава.

(4) Спогодбите за представителство, сключени между двете страни, се прилагат при представляването на заинтересованите лица - граждани на съседната държава.

(5) Заинтересованите лица от съседната държава могат да направят своите предложения и възражения пряко, по правилата на този раздел, или чрез властите на съседната държава.

(6) Административният орган може да осигури информацията по ал. 2 за заинтересованите лица от съседната държава на български език. Предложенията и възраженията могат да бъдат предоставяни и на чужд език.

(7) Заинтересованите лица от съседната държава се уведомяват за издаването на административния акт по реда на ал. 3.

(8) Възможностите за правна защита на заинтересованите лица от съседната държава и на българските граждани са едни и същи.

Обсъждане на предложенията и възраженията и издаване на акта

Чл. 71. Общият административен акт се издава, след като се изяснят фактите и обстоятелствата от значение за случая и се обсъдят предложенията и възраженията на заинтересованите граждани и техните организации.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от naso »

Само да уточня, че цитата, който е дал maranzika е мое мнение. Не се срамувам от него. Просто така ги виждам нещата и така съм го написал. Бях напълно наясно, че това няма да се хареса на много риболовци, но това е положението.
Честно да ви кажа умръзна ми това лицемерие и ще гледам да избягвам за в бъдеще коментари по тия въпроси. Ловете и правете каквото си искате, живи и здрави, другото ще се оправи. Рано или късно.
Поздрави
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от кмета2 »

Преди всичко административният акт трябва да е законосъобразен,а ЗРА и точно чл.32 послужил за основание на заповедта ясно сочи други срокове.
Аз продължавам борбата за промяна!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от sharo1 »

sestrata написа:
Тази годишната заповед е факт от 15 февруари и е със срок до 31 Май. Затова по-горе писах, че е незаконна по отношение на бялата риба, защото удължава забраната и с 45 дни вместо пределните 30 разрешени от Закона.

http://iara.government.bg/wp-content/up ... %D0%B0.pdf
Тва не ги бръсне ,май ...или пак не са догледали,какво решават и пишат Органите :roll:
ourglory
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 15:06
Риболов: Спининг

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от ourglory »

gergi762 написа:Въпреки че това е твое лично мнение,то съвпада с моето и аз го подкрепям на 100%.Опазването на рибните популаций НЕ СТАВА със забрани за любителски риболов.
+1
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от LVitchev »

maranzika написа:Павка,преди седмица -две като писах по тая тема знаеш ли колко хора ми скочиха .... :evil: Искали сме да ловим хайверни риби,какво толкова като не можело да ловим щука и бяла 3-4 месеца,що не съм ходел за клен и костур и тем подобни глупости...Един познат поиска подкрепа и виж:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 4&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето ти само един цитат..Нищо лично,даже не се познаваме с колегата...
Обръщам се към колегите, които се възмущават от по-дългата забрана за щука и бяла.
Винаги до сега риболовът на тези риби се е откривал заедно с другите - около 1 юни. Това, че от тази година срока на забрана се увеличава в посока към зимата, трябва да ви радва, ако истински милеете за тези риби.
Е как да ме радва че не ходя за риба?

Големи професори-голямо чудо...Ама щото техните интереси не са накърнени.И пак почваме да се делим на наши и ваши...
Вече не знам дали изобщо искам да продължавам да бъда риболовец...Що да се натоварвам психически,а не да го практикувам за отмора...ЗАЩОТО сме В БЪЛГАРИЯ! :!: :!:

Хак да Вие на всички,макар че подкрепям напълно всичко написано от Павката Сестрата вие и всички "САМОЖИВНИЦИ",докато не се научите всички че само когато сме много и сме заедно,можем да се преборим,така ще са нещата :idea: :idea: :idea: Докато няколкото групички решили че са най-великите на тази земя не вдянете че само на когато сме на купчина всички заедно може да разчитаме да ни имат страха и да ни обръщат внимание,само ще си пишете и ще молите всеки месец през месец за помощ,я за този,я за онзи язовир,а за нещо дрего.До тогава,ще седа и ще ви се подигравам на глупоста и на шибаната омразя която таите в душичките си,къд хората които ви говорят истината но нямате мислене за да я приемете.А честито,на ви петиции,на ви и забраните !!!От месеци в двата форема имаше теми за създаване на национално сдружение без оглед на профила риболов които практикуваме,да се съберем всички заедно,ама вие си траете.с какви очи бе Маранцика,се възмущаваш че някои не обръщал внимание на това което си бил написал а ??? Ти и други като тебе,обръщате ли внимание на това което пишат другите хора ??? Докато не се научите и да давате,а не само да искате,така ще е .Само всички заедно сме в състояние да постигнем промени,написани от нас и внесени от нас,след цялостен и задълбочен анализ на всички плюсове и минуси,без да се бърза.Аре,лека нощ !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от sharo1 »

...ще седа и ще ви се подигравам на глупоста и на шибаната омразя която таите в душичките си
Малко крайно и грубо изхождане,ама имайки предвид късните часове в които е измъдрено и то за хора които не познаваме лично :roll: ,се надяваме да е само от Изображение
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от maranzika »

LVitchev написа:с какви очи бе Маранцика,се възмущаваш че някои не обръщал внимание на това което си бил написал а ??? Ти и други като тебе,обръщате ли внимание на това което пишат другите хора ???
Когато ти започнеш да разбираш мнението на другите,тогава и аз ще те разбера.Аз ще ти кажа ние какво свършихме докато ти си пишеш из форума:Спасихме риболова на яз.Йовковци за да може хора от цяла България да идват тук на почивка,направихме почистване на боклуците оставени от същите тия почиващи,скоро ще направим няколко зарибявания и т.н.
Ти какво предлагаш?Защото само с писане по форумите не става!Някой трябва да се наеме с цялата тая работа и да я свърши.Ама много по-лесно е да се драчиш с мене из форума.Нали?
Жив и здрав и не ми е интересно вече постоянно да коментираш моите мнения.Заради такива като тебе ,дето не признават мнения различни от техните много хора вече не пишат из този форум.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от babydoctor »

naso написа:Само да уточня, че цитата, който е дал maranzika е мое мнение. Не се срамувам от него.
Подкрепям, въпреки, че съм щукар.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от LVitchev »

maranzika написа:
LVitchev написа:с какви очи бе Маранцика,се възмущаваш че някои не обръщал внимание на това което си бил написал а ??? Ти и други като тебе,обръщате ли внимание на това което пишат другите хора ???
Когато ти започнеш да разбираш мнението на другите,тогава и аз ще те разбера.Аз ще ти кажа ние какво свършихме докато ти си пишеш из форума:Спасихме риболова на яз.Йовковци за да може хора от цяла България да идват тук на почивка,направихме почистване на боклуците оставени от същите тия почиващи,скоро ще направим няколко зарибявания и т.н.
Ти какво предлагаш?Защото само с писане по форумите не става!Някой трябва да се наеме с цялата тая работа и да я свърши.Ама много по-лесно е да се драчиш с мене из форума.Нали?
Жив и здрав и не ми е интересно вече постоянно да коментираш моите мнения.Заради такива като тебе ,дето не признават мнения различни от техните много хора вече не пишат из този форум.
Това ви е проблема,вие признавате всички мнения,няма значение колко са глупави и не на място.За вас няма значение истина ли е или лъжа,всеки си прави кефа и ръкопляскате на всяка глупост написана от всеки,без да мислите !!!И Маранзика,аз колко съм направил за риболова,ще ти трябват поне още поне 10 години да ме стигнеш,но това друга тема,и всеки би трябвяло да го прави,друг е въпроса че половината са само драскачи ,да не казвам каква част са скрити лимонки - месари,дето тук се правят на честни и коректни риболовци,но и това е друга тема.Както каза един колега и мнението му ми направи силно впечатление,а то гласеше нещо от рода..........Тук има толкова разбирачи и толкова мнения - правилни мнения,колкото и задници имаме !!!/Демек 200 човека,имаме двеста задника и респективно 200 мнения преливащи от .........познания :idea: :idea: :idea: Дано си разбрал че всички регистрирани имат мнения,въпроса е кои са истински,правилни и не са плод на свободни съчинения !!! Аз се изнасям от темата ви,и ще продължавам да се кефя"на вечните ви молби за помощ" а вие продължавайте да си въобразявате че сте велики и че всяко мнение сте длъжни да го приемате и да се кефите,аз отказвам денонощно да се боря с нещо и някои,дето не мисли.Мислете за мене каквото си искате,второ,дори и в два часа през ноща,не ти ли минава през акъла че има хора които може и да не са пили :idea: :idea: :idea: Продължавам да ви се кефя !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от jagger1 »

Няма угодия за всички братлета.

Искахме да се въведат някакви правила. Въведоха се някакви правила.
Да, едни са доволни, други - не. Риболовците сме толкова различни помежду си, колкото сме различни и в реалния живот. Едни от нас харесват едно, други - друго, трети трето.

В този живот обаче има някои общи правила, които трябва да се спазват, независимо дали ни харесва или не.

Човекът е най-висшето същество в тази природа. Същевременно, той е и най-големия хищник в тази природа. Човекът може да създаде, но може и много лесно да унищожи.

Рибите - те са низши същества (пиша низши - от низък). Те не могат да мислят като нас. Те просто следват своята природа - на размножаване, на хранене, на съществуване. Рибите не правят законите. Природата определя законите.

И ако човекът - онази висша природна форма на интелект не може (или не иска!) да разбере природните закони на рибите - същите онези низши същества, които ни радват в нашето хоби, няма начин човек и риба да съществуват съвместно.

А природата - първо не е еднаква навсякъде. Рибите - също не са еднакви навсякъде, дори и от един и същи вид. Едни живеят и раждат по-рано, защото условията, в които живеят (средата) го позволява. Други - правят го по-късно, защото средата им е друга.

Общото е, че същите тези рибки трябва да родят по всички правила на природните закони, които не ние хората сме създали, а самата природа.

Винаги, когато човекът се е опълчил срещу природата със свои правила и действия, природата е наказвала човешката недомислица. Винаги.

Сега: Едните викат - уууууу, защо забраниха? Другите викат - бравооооо , това трябваше да се случи. Третите - пасссссс...уват и само се оглеждат.

Няма угодия. Няма.

Да, ама природата на рибките си е природа и тя не се съобразява нито с тези, които викат Ууууу, нито с онези, които викат Бравоооо, нито с третите - които викат Пасссс.

Рибките искат едно, само едно единствено нещо:
ДА БЪДАТ ОСТАВЕНИ НА МИРА, КОГАТО СЕ РАЗМНОЖАВАТ!!!

И на рибките не им пука, дали някой риболовец изгаря от страсти, да си хване въдиците и да хукне към заветния водоем с целия си арсенал от високотехнологично риболовно оборудване и да следва само и единствено своите риболовни страсти.

Не им пука, защото те - рибките, са низши същества. Ние - риболовците сме Висшите, Висшия разум. Ама този Висш разум не можем да си го управляваме - самите ние, хората не можем да си го управляваме. Ние само искаме. Майната им на НИЗШИТЕ ... риби. ТЕ - РИБИТЕ, нямат думата!

А АКО РИБИТЕ ИМАХА ДУМАТА И ТЕ ТРЯБВАШЕ ДА ОПРЕДЕЛЯТ ПРАВИЛАТА НА РИБОЛОВ? АКО ТЕ ТРЯБВАШЕ ДА НАПИШАТ ЗАПОВЕДИТЕ И ЗАКОНИТЕ ЗА РИБОЛОВ?

КАК МИСЛИТЕ, ЧЕ ЩЯХА ДА ИЗГЛЕЖДАТ ТЕЗИ ЗАКОНИ?

Сами си отговорете.

Поздрави на всички и дано осмислите поне мъничко от последните ми думи, написани с голям шрифт.

Поздрави и бъдете щастливи, но и разумни.
Наздраве за всички.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от lubobg »

Важно е да се знае че много хора с които съм говорил мислят като мен.
Ние не сме против забрана.
Ние сме против забраната в тази и вид.
ОК за два месеца забрана.Почва в средата на февруари свършва в средата на април.
Само че четри месеца идват множко пък и нема смисъл.

Така и не се намери един еколог да каже : сбъркахме
Дунава при въвеждането на забраната беше 5 градуса ,сега е 6,5 градуса.Това са данни от сайта на АППД.

За какъв размножителен период говорим.
В момента само распера има хайвер.
Щуките улавяни от мрежарите още нямат.За бялата да не говорим.

П.С.
Рибите ги остави какво искат.
Да питаме прасетата и телетата какво искат и да затваряме магазините.
Снощи ядох плескавица от мляно месо с ясното съзнание че прасето не е умряло от старост.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от jagger1 »

Вярно е ЛюбоБГ, ама със сигурност, прасето и телето не са умрели, когато са били бременни! :wink: Там е разликата.
Иначе няма лошо.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от LVitchev »

Общо стачкуващи в България около 300 000,общо мнения и искания 300 000,намерете разликата :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”