Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забрани)

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
ourglory
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 15:06
Риболов: Спининг

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от ourglory »

Леле какви глупости са се изписали само за ден.
Бъдете малко по-градивни. Отделяйте от времето и енергията си за това, да "правите неща", които имат смисъл. От конфронтация и подобни, като "Ако рибите избираха кога да ги ловим, и определяха правилата за това.." няма полза.
Добрата идея се ражда в спора, но когато той е в посока да се направи нещо, което е възможно и рационално.

Ето аз имам една идея:
Защо по време на размножителния период риболова не е разрешен с условието практиката "Catch and Release" да е задължителна?

Извинявам се на колегите, че ще го кажа, но ВИЕ найстина ли вярвате, че липсата на въдичари (през периода на забраната), ще доведе до увеличение на популацията на рибата? Защото според мен ефекта е точно обратен :fish4:
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от Мънцата »

ourglory написа:Ето аз имам една идея:
Защо по време на размножителния период риболова не е разрешен с условието практиката "Catch and Release" да е задължителна?

Извинявам се на колегите, че ще го кажа, но ВИЕ найстина ли вярвате, че липсата на въдичари (през периода на забраната), ще доведе до увеличение на популацията на рибата? Защото според мен ефекта е точно обратен :fish4:
+1 ама дали има кой да ни чуе /визирам ИАРА/ :roll: Наскоро писах нещо подобно в тази тема http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 5&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
Мънцата написа:Поздравления за всичко, което вършите!!! Лично аз имам само една лека забележка към ИАРА, свързана с цитирания по-долу пост.
Riera написа:Разбира се разчитаме на вас, да бъдете нашите очи и уши по водоемите за да можем
заедно да преборим бракониерите и превърнем нашият любим спорт в удоволствие.
Ще четем редовно темата и ще отговаряме за резултатите от подадените от вас сигнали !!!
С последно въведените забрани, или по-скоро сроковете им, няма как да разчитате на съвестните риболовци да бъдат Вашите очи и уши по водоемите! Както съм казвал неведнъж, перифразирайки Мечо Пух - колкото повече риболовци по водоемите, толкова повече гладни бракониери!
Това е личното ми мнение и не ангажирам никой с него! Ясно е, че с каквото можем, ще помагаме! Успех!
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от LVitchev »

И това е идея,но като знам колко месари има,трудно ще ги накараш да пускат всичко което са хванали.А пък и ще се намесят после защитниците на животните,защото ще тормозим рибите когато се размножават,а бе,няма оправия !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от Мънцата »

LVitchev написа:И това е идея,но като знам колко месари има,трудно ще ги накараш да пускат всичко което са хванали.А пък и ще се намесят после защитниците на животните,защото ще тормозим рибите когато се размножават,а бе,няма оправия !!!
Любак, колкото и месари да има, си мисля че не могат да нанесат такава вреда на популацията, колкото мрежарите и токаджиите ... За този уикенд има извадени 5-6 километра мрежи!!! :shock: Смятай за два месеца кво ще стане ... :wink: За браковците няма почивни дни и работно време. А и малко или много, ще има някакъв самоконтрол от страна на риболовците :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от LVitchev »

Имаш право !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Иван Чакалов
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 14:01
Риболов: основно тролинг

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от Иван Чакалов »

Здравейте, колеги.

Нов съм във форума, но не мога да подмина всички тези променящи се срокове на забраната за риболов и неясни казуси относно тълкуванията им. Конкретно: заповедта за забрана на бялата риба и щука е ясна, също така и забраната за топлолюбиви и шаранови риби /над 500 м/ също не подлежи на коментар, но никой не може да ми каже разрешен ли е тролинга на пъстърва на яз. Въча. Писах до ИАРА Смолян, връщат ми общите забрани без конкретен и ясен отговор. Явно, и те не знаят, а какво остава за тези, които ще дебнат за въдичари по време на празниците.

Моля, ако някой има мнение, да го сподели.

Поздрави!
ourglory
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 15:06
Риболов: Спининг

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от ourglory »

Eй аз съм го решил. Тъй като билета ми ще изтече, на 1ви април отивам да го подновя и ако ме попитам, категорично ще заявява, че отивам за РАСПЕР.
И още на първи ще стъпя на ръката, щото не издържам, а рибите така или иначе връщам.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Чиновници срещу риболовци (относно необоснованите забран

Мнение от maranzika »

ourglory написа:Тъй като билета ми ще изтече, на 1ви април отивам да го подновя
Ама то първи мина .... :lol: :lol: :lol: :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”