Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Emo-83 »

Момчета,когато говорим в тази тема за мобилна група, искам да се подразбира за действията на мобилната на ИАРА ,а не тази на Стефан.
За това не става въпрос за събиране на никакви пари.Те си действат и ще ви информират за всичко свършено от нея.
Ние бяхме на яз.Ивайловград и го кръстосахме на всякъде през деня.....мрежи не закачихме никъде.
Единственото съмнително нещо което видяхме е едно водно колело натоварено със слама.Стори,че има и някакви чували по него......не твърдя,че са мрежи......те естествено не се пускат и вадят през деня.
Повтарям.......тук говорим за мобилната група на ИАРА и няма нужда от събиране на пари.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от ribata402 »

Искам и също да питам.Шефа на ИАРА,защото знам ,че и тои чете.Чат-пат.Защо има такъв закон,канфискуваните мрежи да отиват в нап.И после теги продават пак за смешни пари на бракониерите.Щото на търга има такива.Сега в петък има такъв търг за 200лв. Няма да упомена в кои град е за да не научат боклуците 20чувара с мрежи,лодка и въдици.Какво е това безобразие,ние и иара ги вадим после те ги продават пак на гадовете.Значи едните взимат другите гонят.И защо чак от таз година има взето решение да се горят.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от ribata402 »

Emo-83 написа:Момчета,когато говорим в тази тема за мобилна група, искам да се подразбира за действията на мобилната на ИАРА ,а не тази на Стефан.
За това не става въпрос за събиране на никакви пари.Те си действат и ще ви информират за всичко свършено от нея.
Ние бяхме на яз.Ивайловград и го кръстосахме на всякъде през деня.....мрежи не закачихме никъде.
Единственото съмнително нещо което видяхме е едно водно колело натоварено със слама.Стори,че има и някакви чували по него......не твърдя,че са мрежи......те естествено не се пускат и вадят през деня.
Повтарям.......тук говорим за мобилната група на ИАРА и няма нужда от събиране на пари.
Емо знаеш ли ,че вече нямам никво доверие на тез.мисля ,че самоуправството е наи добре.вадене,горене,лабут и ебан.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от maranzika »

Emo-83 написа: действията на мобилната на ИАРА ,а не тази на Стефан.
Ами аз не знаех че Стефан има мобилна група.... :wink:
Докато няма промяна в закона и да се криминализира бракониерството всичко е пълен смях.Днес ги хващат-утре ги пущат и им продават мрежите (примерно).Интересно че в сайта на ИАРА четем все за едни и същи водоеми,все едно че в БГ има 5-6 язовира само.Ами не е така ...И на другите е пълно с мрежи,но нищо не се прави там.Ни от Мобилни групи,нито от който и да било.Рибарите пък не звънят за сигнали и така от години...Щото като хванат някой с мрежите и лодката и утре пак го видят да пуска ,нали се сещате че вече никой няма да вярва нито на ИАРА,нито на Мобилна група,нито на Видри,нито на Балканки и т.н.
Та да се върнем на криминализирането на бракониерството.... :!: :!: :!:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
mitq_p
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 18:31
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от mitq_p »

ribata402 написа:И защо чак от таз година има взето решение да се горят.
Не е точно така,при нас мрежите от Мандренското езеро се горят от поне две години.
(Виж дали се горят всички или само част е друг въпрос :wink: )
Мой приятел разузнава къде точно ще е изгарянето и прави оборка на оловото... доста килограми е събрал :D
Това е така ,защото и сега да влезем с мобилната група на ИАРА ще извадим между 3000 и 5000 метра мрежи...обзалагам се!!!
Не, не съм прав този метраж ще га извадим ако влезем утре след 8,00 сутринта-сега ще са доста повечко!!

Другия язовир забравен от Бога ,ИАРА,и който се сетите е Цонево.
От с.Аспарухово поне 40% от живущите сериозно се занимават и препитават с мрежоулов .На здрачаване орките кой с каквото има(пластмасови,железни,лисичарки,вътрешни гуми от трактор-между 8 и 13 плав. съда съм броил)на гребла с двигатели или с ръце-всичко влиза да работи.
От с. Дебелец има няма 3-4 лодки само но пък работят сериозно!
№1 обаче са тези с понтоните разположени на двата бряга горе-долу един срещу друг в района на Козя река и развели гардо Българския флаг високо-високо.Те работят и през деня без да им пука от никой.
Тази година съм влизал 6(Шест) пъти и всеки път закачам мрежи(единия път 3(три))
Понякога съм правил каквото трябва,понякога не съм правил нищо -зависи как съм се чувствал...винаги съм влизал за да ловя риба,а не за да вадя мрежи!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от ribata402 »

Незнам колега ,но явно регюнално в пловдивската така работят.Конфискуват дават ги на данс а онез на търг.Бати и простотията.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Tomahawk »

Подкрепям написаното за Цонево. Има още явни браковци там. Тези на Кантона преди първия мост след аспарухово. Там целодневно има мрежи и се пускат и вадят и през деня. После под моста на чудните скали ( пуска се от тези които държат хотела отгоре). Следващите индивиди са на село Добромир. Там е пълна напаст , особено сега когато рибата се изтегля в устиетата , да не говорим през забраната какво се случва там. Виждал съм 5-6 лодки как вкарват над вечер мрежи , сигнализирал съм на 112 и за 3 дена никой не се появи да ги излови. И на всичкото отгоре пуснатите мрежи се вадят след 10.00 до към 12. на обед. Явно зависи кой колко е пил вечерта.. :roll: Имало и реплики към колеги които пътуват посока Добромир срещайки мрежар да си вади мрежа посред бял ден : "... ааа на тука недей само ще закачаш .." Картинката е жалка.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
valchev
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 13:36
Риболов: от лодка
Местоположение: Разград / Несебър
получил Браво: 1 път

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от valchev »

Добре де ИАРА очевидно няма средства и хора но знае и сигурно има желание да се справи с браконерството но и трябва помощ и криминализаране на деяниянието браконерство. За какво целия български народ храним жандармерия, военни, министри и "вся осталнаная сволач" като не си вършат работата. Аджеба като не мое се справи с браконерите да потърси помощ , като не му обърнат внимание да го направи публично да видим кой ще го уволни тогава . Едно открито писмо до всички медии до форумите и социалната мрежа па нека да го покрият тогава.
Истината е друга няма лапачка за властимащи и далавера няма само задължения и не е апетитно.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Emo-83 »

maranzika написа: Та да се върнем на криминализирането на бракониерството.... :!: :!: :!:
Е да,но това вече не зависи от ИАРА.
За това пуснах темата.Нека се научим в какво да ги обвиняваме и как да работим заедно и по ефективно с тях.
Те не раздават водоемите под аренда,нито на сдружения.Не правят забрани,като тази на Йовковци,Ясна Поляна и Камчиа......неща за които до сега сме ги винили.
Те казват така.Даде ли се един язовир на някой,при нас му слагаме един голям кръст,защото заповедта е спусната от горе и ние нямаме право на коментар.
За това със силите и средствата,които имаме се опитваме да пазим по-важните язовири и реки,които се ползват от риболовците.
Всичко написано,не би трябвало да ни отказва.Трябва само да сме единни и да знаем къде точно се подават жалбите и искания,зад които стоят хиляди риболовци.
Държавата е превърната в бащиния,без еднакви правила.Всички язовири имат вододайни зони,а някои от тях са с различни правила,което е нарушение.
Именно поради тази причина ИАРА се опитва да уеднакви критериите си на пазене.Самите те казват,че е недопустимо,техните служители да охраняват по различен начин.Това беше и проблема с д-р Милчев.
Не може риболовеца в Монтанско да го проверяват по един начин и с различен критерий на яз.Тракиец например.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от LVitchev »

Емо,казвал съм го и преди,ще го кажа пак......Държавата,няма възможност и ресурс да държи водоеми,само и само да има Маранзиката локва където да лови риба !!!Тук не визирам Йовковци,просто посте преди твоя е от него и за това го споменавам.Поради тази причина,държавата отдава водоемите под наем за да има кои да се грижи за него и ако има идея,да вади и той някои лев.Така че,няма нищо лошо да се дават водоемите под наем,това е начина и така е на вън,има свободни водоеми достатъчно за дасе ходи за риба,ама всеки иска да си лови от балкона,демек язовира да му е под прозореца,някои да му го зариби,да му го пази и да не ги проверява.Е,няма как да стане,това е положението и пак казвам,държавата никога няма да се лиши да взима хиляди левове от водоемите под наем,само и само да угоди на няколко рибаря,които искали да ходят за риба.За това са избрани и пуснати свободни водоеми :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Emo-83 »

Любе,ти говориш за малките водоеми,а аз за големи язовири,които са държавна собственост.Те не могат да стават частна,само защото някой си имал ловно поле или някакъв друг интерес.Тук говорим за уеднаквен критерий,а не слободия по която плюеш по правоимащите в тази държава.
Значи Искъра и Тича може да имат вододайни зони,а Йовковци и Камчия не могат......Ай де де.Точно на същото се чудят в ИАРА......на Тича също има ловно стопанство,като на Камчиа.А повечето бракониери на 2-я язовир слизат от стената.......там където контрола трябва да е най-висок според това,че язовира е вододаен.
Под наем се дава нещо,което е собственост на някой,а не държавна такава.Щото държавата сме и аз и ти,а не някой лапнал кинти под масата.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от LVitchev »

Влизания във вододайни зони нетрябва да има,не само от бракониери,ами и от тези които пазят зоната,освен ако не се налага да се гони някои,това е видно от законите.Това че някои си развява байряка е съвсем друг въпрос !!!

И моляте,не се прави на ударен с тухла,всички тук искат абсолютно във всеки водоем да ловят,не се прави на луд че не го знаеш и не го разбираш :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
valchev
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 13:36
Риболов: от лодка
Местоположение: Разград / Несебър
получил Браво: 1 път

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от valchev »

Емо дълбок поклон пред теб и MAX за разчупване на ледовете с ИАРА . Днеска четох наредба 3 от 2000г обнародвана в д.в. 88 от същата година регламентираща вододайните зони и познай никъде не срещнах точно колко големи трябва да са те. Имам на предвит отстояния от самото водовзимане и т.тн. Може би има някъкъв друг начин на определяне на тези зони но в нета не го намерих.
Любака е прав че там не трябва да се влиза от никого да ама не на Тича една синя лодка си опъва мрежата около стената миналото лято и само докато ни мярнаха още преди самата зона побързаха да дойдат да ни предупредят да не навлизаме???????? аджеба защо ли :idea: :idea: :idea: :idea:
Затова предложих ИАРА да поиска съдействие от жандармерия и армия за съдействие първите люпят семки по цял ден а вторите се чудят къде да ги пратят на учение а така хем ще бъдат полезни хем ще се убучават . Защото ИАРА не смеят да отидат до Тича че там все известния брако плаши всички с пушка. на колегите реже гумите на джипове и колесари .
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от max »

valchev написа:....................... и познай никъде не срещнах точно колко големи трябва да са те. Имам на предвит отстояния от самото водовзимане и т.тн. .................
max написа:
nkolev написа:...........................целите чаши на язовирите, ведно с огромни прилежащи територии са зона едно (предишна зона А), няма нови зони или промени. ............................
Така е удобно на много хора и точно това написах. Законите обаче се променят от 60-те и 70-те години насам. Зонирането в момента е различно и е факт че никой не си мърда пръста за да го промени. Ето ти отново някой откъси от закона.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Pike1 »

Имам конкретно питане към представителите на ИАРА и се надявам да получа отговор !

1. Какъв е статута на яз. "Овчарица" ?
2. Мога ли да извършвам любителски риболов на яз. "Овчарица" с любителски билет за риболов,
без да заплащам допълнителни такси.
3. Ако трябва да заплащам допълнителни такси, на кого ги заплащам и какви са основанията за това ?
4. Мога ли на яз."Овчарица" да извършвам конкретно любителски риболов от лодка ?
5. Ако не мога, какви са основанията за това ?

Въпросите ми не са провокативни, а с цел да получа информация от компетентен орган !
Благодаря предварително !
MEMENTO MORI
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”