Зарибител шаран и амур

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
mackapa
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 0:53
Риболов: начинаещ съм, още се ориентирам и опитвам от всичко :-)

Зарибител шаран и амур

Мнение от mackapa »

Здравейте колеги,
наскоро бях в едно почти безлюдно крайно село, в което преминаха ваканциите ми като ученик преди повече от 15 години. Та отидох там и видях, че всичко е запустяло и язовирчетата, на които ходих за риба като малък сега дори не се полива от тях. Има два, които са доста потайни и съм решил да ги зарибя отново с шаран. Навремето съм ловил такъв но единия го бяха пресушили с помпи преди 10-12 години и му взеха всичката риба, а другия го пуснаха от стената и пак нещо такова. Обаче сега съм сигурен, че там от години не е стъпвал бракониерски крак. Идеята ми е да пусна шаранчета и малко амурчета като тест на двата язовира и следователно това ще го знам само аз. Обаче не знам от къде да си купя зарибителен материал. Намирам в интернет, но те количества от рода на 10-15 кг. не продават. Говоря за 40-50 грамови екземпляри. Дайте ми съвет от къде да взема. Язовирите се намират към Свиленград, аз съм в София. Така, че най-удобно мисля, че е някъде по оста София - Пазарджик - Пловдив - Първомай - Хасково - Свиленград ... като колкото по-близо, толкова по-добре.
Поздрави
Valio Ludoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 18:19
Риболов: Тролинг, спининг и подледен
Местоположение: Мордор (София)
получил Браво: 2 пъти

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от Valio Ludoto »

Хм, интересно колега, аз преди повече от 25 години също ходех за риба в този регион , малко на изток от Свиленград де :) да не се окаже че сме ходили по едни и същи гьолове.
На тези където ходех също са запустели, но мислиш ли че ще се запази тайната...... само някой местен абориген да види че скача риба у гьола и ще го отарашат. Това е единственото което ме спира да зарибя 3-4 гьола.
ТЕАМ Master Fishing
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от esox22 »

Що не пуснеш канални сомчета. В Пловдив май произвеждат такъв материал.
Месото им е хубаво и са дискретни. Не се изхвърлят като шарана и белия амур. И не са лесни за риболов - кълвът по тъмно и след дъжд. Може да е проблем ако водоемите замръзват твърде много зимата. Ма с това глобално затопляне , това едва ли ще стане. Ако няма плевелни риби пусни псеударазбори(кубинки) лесно се рамножават и не скачат над водата.
Успех!
mackapa
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 0:53
Риболов: начинаещ съм, още се ориентирам и опитвам от всичко :-)

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от mackapa »

Valio Ludoto написа:Хм, интересно колега, аз преди повече от 25 години също ходех за риба в този регион , малко на изток от Свиленград де :) да не се окаже че сме ходили по едни и същи гьолове.
На тези където ходех също са запустели, но мислиш ли че ще се запази тайната...... само някой местен абориген да види че скача риба у гьола и ще го отарашат. Това е единственото което ме спира да зарибя 3-4 гьола.
Аз съм на запад от там. Местни аборигени няма. Има един дето е около 25-30 г. ама е ловец. Останалите са 70+ дядовци и баби. Не повече от 40-50 човека :)
mackapa
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 0:53
Риболов: начинаещ съм, още се ориентирам и опитвам от всичко :-)

Re: Зарибител шаран, амур и канален сом

Мнение от mackapa »

esox22 написа:Що не пуснеш канални сомчета. В Пловдив май произвеждат такъв материал.
Месото им е хубаво и са дискретни. Не се изхвърлят като шарана и белия амур. И не са лесни за риболов - кълвът по тъмно и след дъжд. Може да е проблем ако водоемите замръзват твърде много зимата. Ма с това глобално затопляне , това едва ли ще стане. Ако няма плевелни риби пусни псеударазбори(кубинки) лесно се рамножават и не скачат над водата.
Успех!
Аз там не живея и ще ми е трудно да чакам дъжд, че да пътувам 300 км. до там. А и в Пловдив къде го произвеждат материала и го продават и в малки количества, защото питах на едно място и ми отказаха 10-15 кг. зарибител?
Сега се сещам, че примерно единия язовир, който е близко до селото и е по-вероятно да се завъртят хора около него хора мога да го зарибя със сомчета, а другия с шаран и амур. Та важи запитването и за сомчета вече. :)
Последно промяна от mackapa на Пет Май 10, 2013 0:09, променено общо 1 път.
ben_lyusien
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 13:42
Местоположение: София

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от ben_lyusien »

http://prodavalnik.com/prodavam-zaribit ... -i20401109" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prodavalnik.com/zaribitelen-mate ... -i19553281" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prodavalnik.com/prodavam-zaribit ... -i19083929" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/VikAvarii" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vik-avarii.alle.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
mackapa
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 0:53
Риболов: начинаещ съм, още се ориентирам и опитвам от всичко :-)

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от mackapa »

ben_lyusien написа:http://prodavalnik.com/prodavam-zaribit ... -i20401109
http://prodavalnik.com/zaribitelen-mate ... -i19553281" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prodavalnik.com/prodavam-zaribit ... -i19083929" onclick="window.open(this.href);return false;
Мерси, Колега.
И аз съм ги гледал тези обяви, даже мисля, че със втората се чухме и ми отказаха малко количество. Зададох си въпроса евентуално, ако някой от вас знае за рибарник, който продава и на дребно така да се каже.
Поздрави
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от esox22 »

Виж и това рибно стопанство:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% ... Aj49ztAWow" onclick="window.open(this.href);return false;
Имат дори африкански сом , но не се знае дали ще вирее в България.
Хващъл съм канални сомчета и вечерно време, но в САЩ. Тук не знам как им е графика. :D
mackapa
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 0:53
Риболов: начинаещ съм, още се ориентирам и опитвам от всичко :-)

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от mackapa »

esox22 написа:Виж и това рибно стопанство:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% ... Aj49ztAWow" onclick="window.open(this.href);return false;
Имат дори африкански сом , но не се знае дали ще вирее в България.
Хващъл съм канални сомчета и вечерно време, но в САЩ. Тук не знам как им е графика. :D
Благодаря Колега!
Днес се чух с ИРА Пловдив и ми казаха, че съм закъснял за зарибителя. В смисъл такъв, че са го продали и вече Октомври щяло да има. Сега се очакват личинки, но те не ми вършат работа. Иначе човекът много любезен и приятен. Всичко ти обяснява. Та продължавам търсенето на зарибител. Ще ми се да е по-близо от Овчарица, защото все пак говорим за 10-15 кг. дребен зарибител само. :)
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от esox22 »

Колега ето още две идеи: :D
1. Що не пробваш с МЕТРО. Там много често има доста сомчета около 0.5 кг, които са идеални за зарибяване. Отделно ти издават и фактура. Ако водоема не е голям 50 сомчета ще излязат към 300 лв. Ако водоема не замръзва твърде плътно за дълго време, най-вероятно ще оцелят и след 3-4 години ще са по над 2 кг. Ако няма плевелни рибки(слънчевки, каракудки, кубинки) ще трябва да пуснеш , че не могат да карат само на жаби :D . Много е възможно и да се размножат даже. Известен проблем е , че преди дъжд и по тъмно скачат и тогава са уязвими някой шпионин да ги забелжи. Можеш да говориш и с оправителя при следващата доставка да заредят 15 кг малки сомчета, производилтеля няма как да им откаже, нали МЕТРО им е постоянен клиент.
2. Ако наблизо има платени водоеми при следващата дсоатвака от шаранчета и сомчета собственика да ти заделя по малките екземляри и да ти се спазариш на на по добри цени.
Доста пари отиват и има и риск, но ако нещата станат кефа е голям.
Успех!
:D :D
mackapa
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 0:53
Риболов: начинаещ съм, още се ориентирам и опитвам от всичко :-)

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от mackapa »

esox22 написа:Колега ето още две идеи: :D
1. Що не пробваш с МЕТРО. Там много често има доста сомчета около 0.5 кг, които са идеални за зарибяване. Отделно ти издават и фактура. Ако водоема не е голям 50 сомчета ще излязат към 300 лв. Ако водоема не замръзва твърде плътно за дълго време, най-вероятно ще оцелят и след 3-4 години ще са по над 2 кг. Ако няма плевелни рибки(слънчевки, каракудки, кубинки) ще трябва да пуснеш , че не могат да карат само на жаби :D . Много е възможно и да се размножат даже. Известен проблем е , че преди дъжд и по тъмно скачат и тогава са уязвими някой шпионин да ги забелжи. Можеш да говориш и с оправителя при следващата доставка да заредят 15 кг малки сомчета, производилтеля няма как да им откаже, нали МЕТРО им е постоянен клиент.
2. Ако наблизо има платени водоеми при следващата дсоатвака от шаранчета и сомчета собственика да ти заделя по малките екземляри и да ти се спазариш на на по добри цени.
Доста пари отиват и има и риск, но ако нещата станат кефа е голям.
Успех!
:D :D
За Метро отпада идеята. 300 кинта ако ще давам за зарибител, то ще си го купя от всеки развъдник. Наблизо има 2-3 платени водоема, но не познавам хората, а и не живея там. На 300 км. съм горе-долу. Ще поизчакам до есента май и тогава ще си купя от ИРА - Пловдив зарибител. :)
mackapa
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 0:53
Риболов: начинаещ съм, още се ориентирам и опитвам от всичко :-)

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от mackapa »

В друг форум ми отговориха. Споделям информацията, защото може да е полезна и за някой друг.
Между Първомай и Хасково на 2-3км. от село Върбица има язовир и 12-13 развъдника около него - по самия бряг , арендатора продава зарибител- шаран , амур и др. GSM 0887270682-Георги, язовира се вижда от шосето( Е 80), като се движиш от Върбица за Хасково ,след "Могилата" гледай в ляво съвсем близо е до шосето.
Не съм звънял на човека, но ще споделя по-натам кво е развитието по въпроса.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от babydoctor »

Добре, де, вкарай нещо, дет се лови на блесна/воблер и съм сигурен, че ще те подкрепим с по некое леве... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
mackapa
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 0:53
Риболов: начинаещ съм, още се ориентирам и опитвам от всичко :-)

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от mackapa »

babydoctor написа:Добре, де, вкарай нещо, дет се лови на блесна/воблер и съм сигурен, че ще те подкрепим с по некое леве... :D
ако вкарам и отидат други хора да ловят и смятай изродите от околията ще го отарашат .. затова искам тайно зарибяване и ходене само от мен ... а и е на такова място, че не бихте тръгнали натам, плюс това не са хубави водоеми, трудно достъпни и намеруеми ... :)
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Зарибител шаран и амур

Мнение от esox22 »

Още една идея:
Що не зарибиш с лин. Това е възможно най-дискретната риба. Виждал съм само един път лин да се изхвъля над водата и това беше толкова тихо и мазно, че едва го забелязах.
В Пловдив май правят такъв зарибителен материал. Може даже да имат златист лин - те стават по над 5 кг. В англия зарибяват с такъв. А породата е създадена в Унгария.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”