Да спасим една река!!!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
fisherman9
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 23:29
Риболов: Спиниг.
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Да спасим една река!!!

Мнение от fisherman9 »

Здравейте колеги виждам че има групички които зарибяват реките и така помагат на бъдещите рибари а и на самите тях да има какво да ловят още дълги години но в една река в която преди 5 години горе долу е имало най много пъстърва в Смолянска област сега нищо няма заради мандра Рожен имат пречиствателна станция но тя е една замислете се че щом след 15 километра след тая мандра има язовир тая река се влива в него щом в този язовир и жабите вече измряха значи водата е просто отвратителна.Над мандрата има как да вирее риба но не знам ако изобщо успея да се преборя по някакъв начин да зарибя там дали ще мога да спра по някакъв начин рибата да не слиза надолу по течението за да се трови.Та да питам може ли например да се постави някаква ситна метална мрежа за да може рибата да не слиза и въобще възможно ли е и дали е разрешено такова нещо.Става въпрос за река Давидковска http://www.hvanah.com/?page=locations&id=286" onclick="window.open(this.href);return false; моля ви помогнете ми много ще се радвам риболова пак да потръгне в тази река.
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Да спасим една река!!!

Мнение от Алеко »

Всичко много хубаво, но:
- Какво търси темата ти в раздела за риболов в чужбина?
- На клавиатурата ти няма ли препинателни знаци?

Местя темата.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Да спасим една река!!!

Мнение от babydoctor »

Не мисля, че пъстървата е толкова откачена, че да се набута в мръсната вода - и без мрежа ще си седи в чистата, както и надолу по реките слиза до определена температура на водата, след това й е дискомфортно.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Да спасим една река!!!

Мнение от mita4eto »

Региона разполага с няколко доста добри рекички, но за съжаление ВЕЦ-овете (визирам точно един от тях) унищожиха уникалността на природата там ... С очите си гледах как прекрасна пъстървова река с естествена популация, бива унищожена заради ВЕЦ ... Аз лично бях се амбицирал да предлагам зарибяване там, но се отказах ... мисия невъзможна заради вецовете, заради глага в района (респективно няма да оцелеят рибите) и заради немалкото интересчии пак в този район ...
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”