ПОДПИСКА против дългата забрана за улов на щука и бяла риба

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: ПОДПИСКА против дългата забрана за улов на щука и бяла р

Мнение от Д-р Флекс »

LVitchev написа:
Д-р Флекс написа:Любе, имам две имена на провалени назначенци от ДПС за теб: "Делян" и "Пеевски"! :wink: :lol:

(Това - в кръга на майтапа, естествено, но да не забравяме, какво става, когато майтапът тръгне да се прави на гол гъз ... Ще поживеем, ще видим. )
За това за което се събират подписите,няма проблем,стигат тези които са събрани,но за кардинални промени,забравяме.Е,ще поживеем и ще видим.Аз съм привърженик на голямата тълпа,защото само тогава се стряскат и взимат мерки.Иначе се подиграват и това е !!!

Нали ти писах - обединява ни една идея! :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ПОДПИСКА против дългата забрана за улов на щука и бяла р

Мнение от LVitchev »

Д-р Флекс написа:
LVitchev написа:
Д-р Флекс написа:Любе, имам две имена на провалени назначенци от ДПС за теб: "Делян" и "Пеевски"! :wink: :lol:

(Това - в кръга на майтапа, естествено, но да не забравяме, какво става, когато майтапът тръгне да се прави на гол гъз ... Ще поживеем, ще видим. )
За това за което се събират подписите,няма проблем,стигат тези които са събрани,но за кардинални промени,забравяме.Е,ще поживеем и ще видим.Аз съм привърженик на голямата тълпа,защото само тогава се стряскат и взимат мерки.Иначе се подиграват и това е !!!

Нали ти писах - обединява ни една идея! :D
Да де,прочетох го,но да ти извадя ли поне десет теми с по няколко страници опити за обединяване :idea: :idea: :idea: Това със завистници и бавно развиващи се безхаберници - НЕ СТАВА :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: ПОДПИСКА против дългата забрана за улов на щука и бяла р

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: Много Ви моля,идете му пуснете на този боклук още риба че му е малко.А колко са още като него,само тук са честни и почтени или когато има хора с тях :lol: :lol: :lol: :arrow:

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 7&start=90

А честито :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОДПИСКА против дългата забрана за улов на щука и бяла р

Мнение от кмета2 »

Здравейте, колеги!
Нямах до днес никакво време да пиша, за което се извинявам!
Делото на 18.11.2013г мина добре. Уважаемия съдебен състав определено демонстрира симпатии към нашата страна. Ето обаче част от новото лошо решение:

РЕШЕНИЕ № 16983 София, 17.12.2013

В ИМЕТО НА НАРОДА

Върховният административен съд на Република България - Пето отделение, в съдебно заседание на осемнадесети ноември две хиляди и тринадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:
МАРИНА МИХАЙЛОВА
ЧЛЕНОВЕ:
ИЛИЯНА ДОЙЧЕВА
МАРИЕТА МИЛЕВА
при секретар Мадлен Дукова
и с участието
на прокурора
изслуша докладваното
от председателя МАРИНА МИХАЙЛОВА
по адм. дело № 6058/2013.



Жалбоподателят излага подробни съображения за незаконосъобразност на атакувания общ административен акт.
Ответникът по жалбата - министърът на земеделието и храните, чрез процесуалния си представител юрк. Ненова, поддържа неоснователност на жалбата и за законосъобразност на административния акт.
Върховният административен съд, пето отделение, установено следното:
Жалбата е допустима, като подадена в срок и от надлежна страна - имаща правен интерес от оспорването. Жалбоподателят е .... настоящият състав приема, че със заповедта на министъра на жалбоподателя са му били засегнати права и законни интереси.

На 30.01.2013 г. изпълнителният директор на ИАРА е изготвил уведомление по чл. 66 от АПК за предстоящо издаване на общ административен акт.
С доклад изх. № 0420-144 от 08.02.2013 г. изпълнителния директор на ИАРА (л. 150 от делото) е предложил на министъра издаването на процесната заповед.
Заповедта на министъра на земеделието и храните е била съгласувана предварително с Министерството на околната среда и водите, като заместник- министъра писмено е изразил съгласието си без забележки (л. 150 от делото).
При така установената фактическа обстановка, настоящата инстанция прави следните правни изводи:

Неоснователно се явява оплакването на жалбподателя, че административният акт е бил издаден в нарушение на чл. 66 от АПК. От представените по делото доказателства, е видно, че е налице уведомление, което отговаря на изискванията за форма и съдържание, предвидени в АПК.

Неоснователно се явява оплакването на жалбоподателя за нарушение на материалния закон.

Допуснатото отклонение в заповедта по отношение срока на забраната за улов на бяла риба настоящият състав счита за несъществено. В случая с превишаването на нормативно определения срок с 15 дни, са останали 260 дни за улов на посочения вид риба. При това положение, настоящият съдебен състав намира, че надвишаването на забраната за улов с 15 дни, не би могло да има негативен ефект върху любителския риболов.

Ето защо следва да се приеме, че допуснатото отклонение в атакуваната заповед не е довело и не би могло да доведе до каквито и да било негативни последици, поради което не съставлява основание за отмяна на заповедта на министъра. Изложените съображения налагат извода, че административният акт е издаден и в съответствие с целта на закона.
Разноски по делото не са претендирани, поради което съдът не дължи произнасяне в тази насока.
Воден от горното и на основание чл. 172, ал. 2 от АПК Върховен административен съд, състав на пето тделение,
РЕШИ:


ОТХВЪРЛЯ жалбата на Христо Рашков Христов срещув заповед № РД-09-113 от 13.02.2013 г. на министъра на земеделието и храните.
РЕШЕНИЕТО подлежи на обжалване пред петчленен състав на Върховния административен съд в 14 - дневен срок от връчването му на страните.

Вярно с оригинала,
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: ПОДПИСКА против дългата забрана за улов на щука и бяла р

Мнение от BOROOO »

Ебати и глупостите, после някой да ми твърди, че имаме независим съд. Утре най-спокойно ще си ловя риба и спокойно може да нарушавам забраната на министъра. Какво толкова са някакви си +/- 15 дена важното е, че ще съм в крак с целта на закона.
А забравих - преди това ще го съгласувам с други мои авери и те ще са съгласни за да е всичко законно! :fish8:
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОДПИСКА против дългата забрана за улов на щука и бяла р

Мнение от кмета2 »

Че са големи глупости това няма спор, но има и по-големи.
Например твърдението на защитата им, че министъра е ползвал правото си на допълнителни 30 дни, като го е приложил един път разпъвайки срока напред заради бялата риба и втори път увеличавайки го назад заради щуката.
Не се чудете, цитирам точно. Поне да беше обратното.
Друго освен ИЗКЛЮЧИТЕЛНА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ не бих го нарекъл.

По страшното е, че вече се изфабрикуват документи.
Такова Уведомление по чл.66 от АПК никога не е съществувало. Всички знаем как се пръкна тази заповед в късния следобед на 14.02.2013 с валидност от 15.02.2013

Още по страшно е, че този съдебен състав добре знае, че сроковете за уведомяване по АПК са значително по-дълги и въпреки това го навира в решението „В ИМЕТО НА НАРОДА“.

Нямало е как да му сложат по-ранна дата от 30.01.2013, тъй като от тогава е съгласувателното писмо на МОСВ.

Не разбирам само кой и за какво, от ответната страна се бори толкова упорито?
Защото ще паднат куп актове написани по заповедта ?
Защото, ако един гражданин спечели и събори акт на министъра, съда ще се напълни с жалби?
Защото Държавата никога не може да греши?
Или просто не бива да компрометираме ампуато на новия политически лидер Мирослав Найденов? :roll: :roll: :roll:
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОДПИСКА против дългата забрана за улов на щука и бяла р

Мнение от кмета2 »

И дано някой не си мисли, че подписката бе излишна :idea:
Тя бе предложена на Главен директор на дирекция " Рибарство и контрол"
Също представлява материал по делото :!:

Все пак едно е да казваш в съда:
" Темата за безумната заповед намери широк отклик и недоволство в риболовните среди"
Друго звучи, да добавиш: " Видно от приложената подписка " :)

Поздрави и благодаря на всички, които се включиха и помогнаха за нея! :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”