Бяла беля за 31 см.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Бяла беля за 31 см.

Мнение от shaman »

Вчера ми остана малко време и реших да го използвам максимално добре - отидох за риба.
На буната на корабната, че е най-близо ;)

За съжаление не винаги плановете, които си правим се изпълняват :(

Вместо да се забавлявам с активни распери (каквито имаше) се занимавах с неприятни неща…

Докато си мятам виждам един човек (интелигентно изглеждащ) хвана една бяла рибка. Очевадно маломерна. И тръгна да си я прибира.

Отидох при него и съвсем културно му казах: "Господине, тази риба е маломерна! Глобата е минимум 500 лв. Ще Ви помоля да я пуснете обратно или ще бъда принуден да извикам ИАРА"

Човека ме изгледа и ме игнорира тотално. Сложи си я в кофичката и продължи да лови.

Нищо друго не ми остана, освен да звънна.

След 30 мин. пристигнаха.. Провериха всички, явно на младежа от ИАРА не му се пишеха актове, затова му каза тихо "Пусни я тази риба. Маломерна е" и нарочно се отдалечи да проверява и другите.

Оня, естествено го игнорира и него. Чак когато проверяващия се върна при него и каза "Дай си личната карта за акта" се разбърза да я връща.

Това, което обаче ме притесни най-много (освен факта, че човека разбра, че аз съм го "натопил", кой съм и къде работя) е, че не се чувстваше въобще виновен !!!
Той щял да я пусне, ама защо на него пишат акт, а не на мрежари и бомбаджии.
Да не говоря, че беше и с изтекъл билет :oops: Е.. забравил да го поднови, какво толкова станало !!!


От една страна ми е тъпо, защото за едно рибе 31 см глобата му ще е (заедно с изтеклия билет) минимум 700 лв. От друга страна - предупредих го какво ще стане !

Колегата му доста интелигентно каза, че "Има нещо нередовно в мен! Не било редно да топя "колегите си"! Дали се чувствам горд с това, което съм направил".

Ами… Ако видя някой да прави подобно нещо пак ще реагирам по същия начин!!!
--------------
http://www.starividri.org
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Бяла беля за 31 см.

Мнение от кмета2 »

Няма защо да ти е тъпо!
Постъпил си повече от коректно. Дал си му шанс.
Така трябва да правим всички!
Аз твърде често пропускам да правя това, за да не си разваля удоволствието от излета :oops:

БРАВО :tup:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Бяла беля за 31 см.

Мнение от Marco Polo »

Шамане, при вас поне идват..
Все е нещо..
А на "колегата" ще му се размине най-вероятно. :(
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Бяла беля за 31 см.

Мнение от Даниел Казаков »

Абсолютно правилно си постъпил аз днес бях там пълно е с.........................
Всеки сам да си запълни многоточието
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Бяла беля за 31 см.

Мнение от D-r Kosio »

Шамане, точно това ме тормози от много време.
Двойнственият живот, който водим е най-сигурния начин за източване на всякакъв вид енергия. Единственото значение е от коя страна на бариерата си в дадения момент. А какво правиш - трябва ли, не трябва ли..май@@@ му.
А това, че думите си заличават смисъла е един от инструментите това да се случва. То и без това никой никого не слуша... защо да си пазят смисъла?!
Стигнахме нивото да не различаваме "Что такое хорошо и что такое плохо!"
Както казваш по-лошото е, че това вече е естествен процес...и за това - неразличим!
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Бяла беля за 31 см.

Мнение от Веско »

А тъпо ти е...щеше да е тъпо ако урода беше изпържил рибето. Браво...само така :wink: Българите така се учат на ред...като им бъркаш в джоба!
И аз до скоро си паркирах на удобни за мен места...без да преча на движението, но в нарушение...и като ми излезе 90 кинта едно такова паркиране да видиш как влезнах в релси :lol: :lol: :lol:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”