Пролетна забрана 2014

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от Младен Маринов »

Чичо Веско написа:
Pe6o написа: ...обачееее, сега има избори на 25.05 и .... ето на....чудо, ранен риболов :D
Добро утро, мили деца!
Както се казва - Нищо не е случайно :idea:
Не разбирам. Ако има конспирация, то тези които я правят от къде знаят, че рибарското съсловие ще гласува по един начин, и то в техен ущърб!?
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от Д-р Флекс »

Логиката е сравнително проста, колега, и се базира на доказала се досега изборна статистика. По-ниският общ брой гласоподаватели на 25-ти май, независимо за кого биха гласували те, автоматично покачва процентите за БСП и ДПС - партиите с най-голямо "твърдо ядро" привърженици, гласуващи при всякакви обстоятелства. Затова, всяко едно действие, насочено към разсейване на вота в деня на изборите, е в полза на тези две партии, и най-вече, в полза на ДПС. Тютюноработниците, казано фигуративно, на риба не ходят... Между другото, министърът на земеделието, подписал тази заповед, е от квотата на ДПС в правителството.
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от stamen »

Защо търсите под вола теле не мога да разбера. Драпаме за по-къса забрана, а сега сме недоволни. Който иска да гласува, ще гласува. Не виждам особен проблем да отидеш на риба и да гласуваш преди това или след това. Секциите работят от 6 до 20.00, ако не се лъжа. Познавам само един риболовец, свети Станилий, който прави 13-14 часови излети, за него наистина ще е проблем :D ...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от Коце »

Изборният инженеринг не е ново нещо! :wink:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
кмета2
Мнения: 167
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 19:43
Риболов: риболов на хищни риби
получил Браво: 2 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от кмета2 »

stamen написа:Защо търсите под вола теле не мога да разбера. Драпаме за по-къса забрана, а сега сме недоволни. Който иска да гласува, ще гласува. Не виждам особен проблем да отидеш на риба и да гласуваш преди това или след това. Секциите работят от 6 до 20.00, ако не се лъжа. Познавам само един риболовец, свети Станилий, който прави 13-14 часови излети, за него наистина ще е проблем :D ...
:tup: :tup: :tup:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от jazzmena »

Целта е прозрачна и Флекса си го е обяснил много точно. Изобщо не е под вола теле.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от axel »

....След личен разговор с щефа на местната ИАРА,ми казаха неговите виждания за забраната:
1.Забранени са всички видове риби до 23май.
2.пъстърва се лови само събота и неделя и то само в упоменати изрично реки или в реки над 800м височина.
да се чудиш на компетентността им......
риболовът е само хоби!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 205 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от shaman »

axel написа:....След личен разговор с щефа на местната ИАРА,ми казаха неговите виждания за забраната:
1.Забранени са всички видове риби до 23май.
2.пъстърва се лови само събота и неделя и то само в упоменати изрично реки или в реки над 800м височина.
да се чудиш на компетентността им......
Попита ли го дали това е негово лично виждане или официално становище на организацията, която представлява ? :wink: :wink: :wink:
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от Д-р Флекс »

Обзалагам се на кило суджук и литър свиленградско мерло с всеки, който пожелае, че на 23 май мирните риби в язовирите от типа на Батак и Доспат няма дори да са започнали мръстенето си, камо ли да са го приключили.
Аватар
Krasi-ribata
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Мар 01, 2014 17:01
Риболов: риболов на хищници
Местоположение: Габрово

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от Krasi-ribata »

Нали уж от 1,05 щуки а от 15:бели риби всеки говори различни неща Ужасно:((
Ризов-70
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 22:08
Местоположение: яз.Тича
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от Ризов-70 »

Д-р Флекс написа:Обзалагам се на кило суджук и литър свиленградско мерло с всеки, който пожелае, че на 23 май мирните риби в язовирите от типа на Батак и Доспат няма дори да са започнали мръстенето си, камо ли да са го приключили.
Не знам за тези язовири но за яз.Тича които е доста висок ако вземем каракудата за сравнение преди една седмица беше надута като гаида то тази имаше по около две супени лажици хаивер .За мен забраната трябва да е от 1април .
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от nestor »

Здравейте,

Аз да питам относно забраната. От вчера следя форума и търся някакво по конкретно инфо.

До колкото разбрах распера го разрешават от 1.05 заедно с бялата риба (поне така казаха по новините). На сайта на ИАРА такова нещо няма :shock:

Същите новинарчета казаха че е абсолютно забранен и глобите са от 1500 део 3000 за 1 пръчка ако те хванат на реката. В сайта на ИАРА пише че е забранен риболова във всички вътрешни водоеми на страната за пролетно-летните видове който се размножават.

Да му еб* м*м*т* ама нито един вид риба не е упоменат в забраната на ИАРА и от писането им излиза че е напълно забранен риболова навсякъде.

Е тогава къде е пъстървата в цялата схема, щото ако е разрешена как да се ходи при положение че е напълно забранен любителския риболов. :roll:
От сайта на ИАРА написа: Забраната е на основание Закона за рибарството и аквакултури и се прилага ежегодно през размножителния период на видове във водите на Черно море, река Дунав и вътрешните водни обекти.

Забраната за любителски риболов е от 14 април и ще продължи до 23 май 2014 г., включително и важи за всички пролетно-лятно размножаващи се видове.
Аз като тъп човечец с техническо образование не мисля да издирвам по хуйкипедия кой вид се съвокоплява през пролетно-летния период на годината и още повече че на новини не вярвам :)

Съжалявам за острите реплики обаче нещо ми убягва кое е забранено и кое не, а идват 4 почивни дни и не мисля да стоя по цял ден вкъщи :?

Интересуват ме хищниците, но няма да се разсърдя ако се даде и по пълна картина за видовете.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от sestrata »

Айде, пак се почна...

1. РАСПЕР - от 1-ви МАЙ
2. ЩУКА - от 1-ви МАЙ
3. БЯЛА РИБА - от 15-ти МАЙ
4. ВСИЧКИ РИБИ - от 24-ти МАЙ

-------
ПЪСТЪРВАТА Е РАЗРЕШЕНА!!! В делничен ден без вземане. Събота, неделя и празници може да се взема съгласно Закона - (до 2 кг и до 6 бр.)
Последно промяна от sestrata на Вто Апр 15, 2014 23:16, променено общо 1 път.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от PAMPASA »

sestrata написа:Айде, пак се почна...

1. РАСПЕР - от 1-ви МАЙ
2. ЩУКА - от 1-ви МАЙ
3. БЯЛА РИБА - от 15-ти МАЙ
4. ВСИЧКИ РИБИ - от 25-ти МАЙ

-------
ПЪСТЪРВАТА Е РАЗРЕШЕНА!!! В делничен ден без вземане. Събота, неделя и празници може да се взема съгласно Закона - (до 2 кг и до 6 бр.)
Да допълня горното - точка 4 - забраната за всички останали пада на 24 Май - а относно Пъстървата , от тази година има двайсетина реки на които се практикува САМО хвани-пусни - тоест там риби не се прибират по никакъв повод :idea:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Пролетна забрана 2014

Мнение от nestor »

sestrata написа:Айде, пак се почна...

1. РАСПЕР - от 1-ви МАЙ
2. ЩУКА - от 1-ви МАЙ
3. БЯЛА РИБА - от 15-ти МАЙ
4. ВСИЧКИ РИБИ - от 25-ти МАЙ

-------
ПЪСТЪРВАТА Е РАЗРЕШЕНА!!! В делничен ден без вземане. Събота, неделя и празници може да се взема съгласно Закона - (до 2 кг и до 6 бр.)
:oops: Видях че 2 страница на темата е във връзка с мойте терзания, зачетох само 1 страница и след бахура реших да премина към края :wink:

Относно пъстървата, знам за правилата на прибиране и връщане.

Благодаря
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”